Labdarúgás: SZVSE-iksz Kiskundorozsmán

2010. augusztus 23., hétfő

Akárcsak az UTC, a SZVSE-Gyálarét is két döntetlennel nyitotta a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságot. A vasutasok közelebb álltak a győzelemhez, mint a házigazda Dorozsma, de rossz helyzetkihasználásuk miatt meg kellett elégedniük az egy ponttal.

Kiskundorozsmára látogatott vasárnap a SZVSE-Gyálarét, melynek kispadján

Bóka Ferenc

vezetőedző távollétében – a mester még a következő fordulóban sem lesz csapatával –

Hágelmann Endre

, az ifik edzője foglalt helyet. Jól kezdtek a vendégek a nyáron jelentősen átalakult Dorozsma otthonában, többet birtokolták a labdát, az ő akaratuk érvényesült. Két-három elpuskázott lehetőség után a 32. percben

Hegyesi Zsolt

révén sikerült is megszerezni a vezetést (1-0), s a szünetre is egygólos előnnyel vonulhattak Reguliék. A fordulást követően magára talált a hazai együttes, melyet

Ottlik Sándor

vezetőedző kettős cserével is frissített. Nem telt el négy perc, mikor már a SZVSE hálójában táncolt a labda: a 49. minutumban a trénerrel együtt Üllésről érkezett

Bazsó Ferenc

egyenlített ki (1-1). Sokkal kezdeményezőbben futballoztak ebben a periódusban Marjanuczék, a vendégek kulcsjátékosai fáradtnak, enerváltnak tűntek, sem Hegyesi Zsoltnak, sem

Dürgő Péternek

nem ment igazán. Ők is igyekeztek cserékkel felpörgetni a csapatot, ami részben sikerült is, hiszen az utolsó húsz perc ismét fölénybe kerültek, izgulhattak a helyi drukkerek. A győztes találatot azonban nem tudta megszerezni a SZVSE, hiszen sorra hagyta ki a helyzeteket – a legnagyobb ziccerek

Mangó Ferenc

előtt adódtak, aki az ötösről fejelt mellé, majd a 11-es pont tájékán nem találta el jól a játékszert. Összességében tulajdonképpen igazságosnak mondható a pontosztozkodás, hiszen bár a vendégek előtt némileg több lehetőség adódott, igazából egyik fél sem érdemelt volna győzelmet. A SZVSE-Gyálarét a következő fordulóban augusztus 28-án (szombaton) 17 órától a Röszkét fogadja – azt a találkozót már mindenképpen meg kell nyerni!

A labdarúgó megyei I. osztály 2. fordulójában:

Kiskundorozsmai ESK – SZVSE-Gyálarét 1-1 (0-1)

Kiskundorozsma, 150 néző, vezette: Csatári.

Kiskundorozsma:

Berta – Farkas (Makai 46'), Ottlik S., Cseh (Gábor 46'), Bazsó F., Domonkos, Marjanucz, Csányi, Tari, Balogh T., Temesvári (Kálmán 82'). Vezetőedző: Ottlik Sándor.

SZVSE:

Reguli – Földeák, Ágoston, Hegyesi Á., Virág (Csobán K. 75'), Fröhlich, Beleznai (Magony 56'), Simon, Dürgő, Mangó, Hegyesi Zs. (Kozma Sz. 66'). Edző: Hágelmann Endre.

Gólszerző:

Bazsó F. (49'), illetve Hegyesi Zs. (32'). Hágelmann Endre:

„Szervezettebben játszottunk, mint a hazaiak, s valamivel több helyzetet is dolgoztunk ki, de úgy érzem, a játék képe alapján igazságos döntetlen született. Ha kulcsjátékosaink hozzák a formájukat, három ponttal lehettünk volna gazdagabbak.”