Kézilabda: kikapott a Pick a román Resitától + HANG, FOTÓK

2010. augusztus 24., kedd
Vereséget szenvedett a Pick Szeged a román bajnokság ezüstérmesétől, a Resitától. A szegedi gárda 35-31-re kapott ki az újszegedi sportcsarnokban. A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata utolsó felkészülési mérkőzését játszotta az első bajnoki találkozó előtt hazai pályán a román Resita ellen. A szegedi gárda jól kezdett, a félidő közepére elhúzott négy góllal. A meccs ebben a szakaszában a Pick összeszedetten kézilabdázott, jól védekezett. Majd négy perc alatt kapott négy gólt. Főként a tavaly Szegedről eltávolított Ghionea volt elemében, aki negyedóra alatt négy gólt lőtt. A romániai játékos most is energikusan játszott és nem véletlen, hogy a Kiel szeretné szerződtetni. A félidő végéig fej-fej mellett haladt a két együttes, két perccel a szünet előtt 18-16-ra a román bajnokság ezüstérmese vezetett, de Butenko két találatával a hazai együttes kiegyenlített. A pihenő után a másik volt szegedi, Petrea nem értett egyet a játékvezetővel, aminek magyarul is hangot adott, ennek pedig piros lap lett a következménye. Skaliczki László, a Pick Szeged vezetőedzője ebben az időszakban sok cserével próbálta frissíteni együttesét, hiszen tudta, hogy a végjátékban szükség lesz a pihent emberekre. A 42. percben még a szegedi gárda vezetett, de egyre erőteljesebben rohamozott a Resita, ami annak volt a jele, hogy a Pick Szeged fárad. A fizikailag erőfölényben lévő románok kihasználva testi erejüket dúródtak a Pick Szeged kapuja felé. Ameddig lehetett, az 55 percig, Herberték partiban voltak, de a hajrát nem bírták és végül négy góllal kikaptak. Pick Szeged–Resita (román) 31–35 (18–18) Újszegedi sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, Sulc 3, Beocsanin 1, Bajorhegyi 1, Herbert 1, Törő 9/4. Csere: Tatai (kapus), Baláz 3, Zubai 2, Lékai 4, Butenko 3, Grünfelder 2, Nagy. Vezetőedző: Skaliczki László. Resita: Irimus – Ghionea 5/2, Tucanu 1, Piriianu 3, Petrea 3, Irimescu 4, Vujadinovics 2. Csere: Antonaru, Szabó (kapusok), Stamate 2, Djordjevics 6/1, Popovici, Stan 1, Rohozneanu 2, Fenici, Georgescu 4, Grozavescu 2. Vezetőedző: Gligora Czani. Hétméteres: 5/4, ill. 4/3. Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hallgassa meg Skaliczki Lászlóval, a Pick Szeged vezetőedzőjével készített hanganyagunkat!