Írjon nekünk
Nemzeti Konzultáció

Egyház

Hálaadó istentisztelettel emlékeztek Bartha Tiborra

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

A június elején elhunyt Bartha Tibor református lelkipásztor, a Szeged-Kálvin téri Református Egyházközség egykori vezetőlelkésze Istennek szentelt életéért hálaadó istentiszteletet tartottak június 19-én a Szeged-Kálvin téri Református templomban, és kértek vigasztalást a gyászoló család életére.

„Mély fájdalommal, de Isten akaratában megnyugodva adjuk tudtul, hogy Dr. Bartha Tibor lelkipásztor, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem volt egyetemi tanára, a Szegedre kihelyezett Vallástanári Tanszék volt tanszékvezetője, az Esztergomi Református Egyházközség volt lelkipásztora, az MRE Társadalmi Missziója Börtön missziójának volt vezetőlelkésze, a Szeged-Kálvin téri Református Egyházközség volt vezetőlelkésze 2010. június 4-én, életének 67. évében hazatért Teremtő Istenéhez.
A Tiszántúli Református Egyházkerület és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem saját halottjának tekinti Dr. Bartha Tibort” – szól a gyászközlemény.

Tovább olvasom

Egyház

A reformáció emléknapját ünnepeljük

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Luther Márton a hagyomány szerint 1517-ben e napon tűzte ki 95 tételét a wittenbergi vártemplom kapujára.

Tovább olvasom

Egyház

Erdő Péter: Mindszenty József boldoggá avatása jót tenne a magyar nép lelkének

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Mindszenty József bíboros, esztergomi érsek, Magyarország egykori prímásának mielőbbi boldoggá avatása jót tenne a magyar nép lelkének – mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek szombaton Budapesten, a Hit pajzsa díj átadó ünnepségén. echo adrotate_group(27);

Tovább olvasom

Egyház

Kiss-Rigó László püspök diakónussá szentelte Kovács Zoltánt

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Advent második hetének szombatján, Kiss-Rigó László püspök diakónussá szentelte Kovács Zoltán V. éves szeged-csanádi papnövendéket.

Tovább olvasom

Aktuál