Hátország: rangadót nyert Sándorfalván a SZVSE-ifi

2010. május 19., szerda

Összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos együtteseinek legutóbbi bajnoki meccseiről számolunk be. Az ifik Sándorfalváról hozták el a három pontot, ezzel közel kerültek az ezüsthöz. Ismét pontot hoztak a serdülők, az előkészítő II. pedig kitömte a Makót.

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 26. forduló:

Sándorfalva UKSE – SZVSE-Gyálarét 1-4 (0-2).

Vezette: Ágotai Imre Tamás.

Sándorfalva:

Hegedűs V. – Dékány, Tápai, Faragó, Kocsis, Landler (Sáringer), Hegedűs I., Paksi, Tóth, Vékes, Molnár. Vezetőedző: Vágó Mihály.

SZVSE-Gyálarét:

Weszelovszky – Csobán R., Csobán K., Cseh, Bálint, Magony, Nagypál, Fábián, Strack, Muhi, Mészáros (Kozma). Edző: Fülöp László.

Hegedűs I. (53'), illetvr Cseh (2 – 10', 50'), Fábián (40'), Strack (76').

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

A bajnokság élcsoportja: 1. Csongrád 66 pont, 2. SZVSE-Gyálarét 61 pont (144-18), 3. Tápé 56 pont, 4. Kiszombor 50 pont, 5. Kistelek 45 pont (25 meccs), 6. Sándorfalva 42 pont.

NB III Alföld csoport U16-os bajnokság 22. forduló:

OMTK–ULE 1913 – Algyő-SZVSE 3-3 (1-2).

Orosháza, Vezette: Göbölyös Sándor. OMTK: Sütő A. – Gulyás J., Gelegonya R., Albert L., Szemenyei V. – Kormányos (Gerda), Kránitz K., Gremán L., Libor G. (Márki) – Egri A., Szivák L. Edző: Borbás Sándor.

Algyő-SZVSE:

Mészáros L. – Faragó N., Rózsa D., Bécsi B., Túri T. – Sipos Á. (Kávássy D.), Vincze B., Busa B., Szántó D. – Németh R. (Horváth Cs.), Kiss Á. Edző: Hágelmann Endre.

Albert L., Szivák L., Gelegonya R., illetve Busa B. (2), Kiss Á.

Jók a szegediektől:

Busa B. (a mezőny legjobbja), Vincze B., Rózsa D., Kiss Á.. A mérkőzést végig szakadó esőben, kiváló állapotban levő pályán játszotta a két csapat. A vendégek rögtön támadólag léptek fel az ötödik helyen álló hazaiak ellen, középpályán a szegedi

Busa Bence

volt az úr, szerelt, cselezett, kapura lőtt, irányított, és a 15.percben egy szöglet után gólt fejelt; 0-1. Sokat futottak a játékosok a csúszós pályán, a szegedi csapat akarata érvényesült. A félidő 30. percében

Kiss Árpád

szabadrúgását a kapus csak beljebb tudta segíteni; 0-2. Ezután feltámadt a hazai csapat, és néhány veszélyes támadással bizonyították, nem véletlenül állnak a tabella elején. A

Faragó N.

feleslegesen elkövetett szabálytalanságát követő szabadrúgásból szépítettek is a 42. percben! A második félidő is góllal indult,

Szántó Dániel

rövidre belőtt szögletét ismét Busa Bence váltotta értékesítette; 1-3. Ekkor úgy látszott, eldőlt a mérkőzés, ám nem így történt! A fáradó és figyelmetlenné váló vendégeket a hazai gólkirály,

Szivák

egy szép csel után mattolta a 75. percben; 2-3. A gól után kiegyenlített mezőny játék folyt a pályán, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A cserék sem segítettek az Agyő-SZVSE csapatán, de óriási hiba kellett ahhoz, hogy egyenlítsen az OMTK. Történt, hogy az előre húzódó középső védő felszabadító rúgása megcsúszott a füvön, és a kapuban ragadó

Mészáros L.

felett először a felső kapufára, majd a kapusról a hálóba pattant! Ez a szegediek második balszerencsés meccse egymás után, mikor nyert helyzetből veszítenek pontokat, a 88. percben egyenlít az ellenfél!

Bordás Sándor

, az OMTK edzője:

„Gratulálok az Algyőnek, nem gondoltam, hogy ilyen jó csapatuk van, kicsit lebecsültük őket, örülök a döntetlennek!”

Hágelmann Endre

, az Algyő-SZVSE edzője:

„Ítéletidőben hajtós, kemény meccsen nyernünk kellett volna.”

U14-es megyei bajnokság Tisza-Maros csoport 18. forduló:

SZVSE II. – Makó 11-3 (5-1).

Vezette: Balázs Tamás.

SZVSE II.:

Behán Á. – Juhász Zs., Kovács Z., Rózsa Á., Csala D., Nagypál P., Kovács H. A., Kalmár Zs., Molnár B., Kakuszi Á., Hanácsek B. Cserejátékosok: Horváth Zs., Horváth M., Katona L., Horváth G., Asztalos R. Edző: Kakuszi Gyula.

Makó:

Gilinger B. – Gilinger M., Illés M., Rádai Cs., Somogyi L. D., Sipos M., Herczeg B.,Vajna M. J., Balos T., Jónás G., Bakó R. Cserejátékosok: Kabók Á. B., Szabó P., Bán M. Edző: Jenei Péter.

Góllövők:

Kalmár Zs. (4), Kakuszi Á. (2), Horváth G. (2), Hanácsek B. (2), Csala D., illetve Vajna M. J. (2), Gilinger M.

Horváth M. (SZVSE II.). A szakadó esőhöz jobban alkalmazkodó hazaiak győzelme csak az első félidő 10. percéig volt kétséges, utána az SZVSE II. fokozatosan növelte a gólkülönbséget. A jó napot kifogó középpályások uralták a mezőnyjátékot. A gyors ellentámadások és a gyors szélső támadások, jó beadások, pontos passzok meghozták a csapat játékkedvét és önbizalmát ezen a mérkőzésen. Figyelemre méltó

Kalmár Zsolt

négy gólja,

Kakuszi Ádám

két gólja mellett négy gólpasszt adott, és az, hogy a hátvédsorból felzárkózó játékosok is kivették a részüket a gólgyártásból

Horváth Gábor

(2) és

Csala Dávid

révén.

Hanácsek Balázs

fiatal kora ellenére (98-as) két szemfüles góllal csatlakozott hozzájuk. A játék képe alapján a hazaiak győzelme megérdemelt, a pályára lépett összes játékos akarta a győzelmet, és úgy is játszott. A csúszós talaj és a sárga lapos figyelmeztetés (

Horváth Márk

65 percben) ellenére a mérkőzés jó iramú és sportszerű volt.

A SZVSE I. csapata szabadnapos volt.

A bajnokság élcsoportja:

1. UTC – Károlyi DSE 38 pont (15 meccs), 2. SZVSE I. 36 pont (15 meccs), 3. Tisza Volán SC 29 pont (15 meccs), ... 5. SZVSE II. 15 pont (16 meccs).