Csütörtök: Cseh Filmhét a Belvárosi moziban

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Csütörtöktől Cseh Filmhét lesz a Belvárosi moziban, délután, a megnyitó után az Edward Albee azonos című darabja nyomán készült Nem félünk a farkastól című cseh  filmet vetítik. Ugyanitt látható Kathryn Bigelow A bombák földjén című filmje, amely 2010-ben megkapta a legjobb film, rendezés, adaptált forgatókönyv, vágás, hangkeverés és hangvágás Oscar-díját is. Négy színházi előadást ajánlunk csütörtökön, folytatódik a Szeged napja ünnepségsorozat, borfesztivállal, gyermekszínházi fesztivállal, és a Cseh Napok rendezvényeivel, feltalálóknak pedig ajánljuk a Magyar Szabadalmi Hivatal rendezvényét, amelyet a TIK-ben tartanak csütörtökön.

Színielőadások

A Nagyszínházban csütörtökön 19 órakor Orfeusz az alvilágban – operett (bérletszünet).

A Kisszínházban csütörtökön 19 órakor Tirami su – identitásjáték 17 jelenetben (bérletszünet).

A Pinceszínházban csütörtökön 20 órakor Csokonai: Karnyóné – komédia – a SZESZ előadása.

Az Alterra Kortárs Előadóművészeti Központban (Régi Zsinagóga) csütörtökön 19.30-kor a Független Színház előadása: Tollfosztás – „tolerancia-színház” . Részletek a www.maszk.hu oldalon.

Pünkösdi kamara-kiállítás

A Somogyi-könyvtár 2. emeletén csütörtökön nyílik és május 25-ig látható a Pünkösdi kamara-kiállítás.

Szeged napja programok

Csütörtökön is folytatódik a Szeged napja ünnepségsorozat.  A XVI. Szegedi Borfesztiválon a Széchenyi téren az 1-es színpadon 18 órától On’n pas besoin – francia sanzon, Esztimentál, 21 órától Nyenyere Egylet táncház. A 2-es színpadon 17 órától Hemmingeni vonós négyes, Ezerarcú harmonika – Orosz Zoltán, 21 órától a Stand up együttes. A Dugonics téri délutánok műsorán 17 órától Atomtorta unplugged, Valahol mélyen a szívünkben 20 órától a Cseh Napok keretében a „Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče” morva népi zenekar és a „Velička” néptánccsoport közös fellépése. A Gyermekszínházi fesztiválon a Kövér Béla Bábszínházban 14 órakor óvodás, kisiskolás gyermekszínházi seregszemle, 19 órakor “Szegedkurir Est” – Talk-show. A Szeged napja más programjairól a www.hidivasar.hu/category/szeged-napja-programok oldalon olvashatnak.

Közéleti Kávéház

Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar 3. emeleti társalgójában (Tisza Lajos krt.54.) csütörtökön 17 órakor Átlátható működés, ellenőrzött állam – controlling módszerek lehetséges alkalmazása a közigazgatásban. Előadó: Kárpáti József jogász-közgazdász, a KSH főosztályvezetője. Beszélgetőtárs: Kasza Péter egyetemi adjunktus. Házigazdák: Princz Adrien PhD hallgató, Mészáros János joghallgató.

A Független Városi Szövetség – Magyar Egyesület székházában (Fő fasor 9.) csütörtökön 17 órakor Nemzeti Klub -“Újszögedi Esték”: Dzogcsen – Az önfelszabadulás művészete. Előadó: Hegedűs Csaba Spirituális tanító.

A Hansági Ferenc Alapítványnál (Kenyérgyári út 8.) csütörtökön 18 órakor A magyarok szövetségének mindenki tagja. A Jobbik Jogi Tagozatának vezetője Stauth Gábor beszél a Jobbik elképzeléseiről.

A TIK rendezvényei

Az SZTE TIK – III. szemináriumi teremben csütörtökön 9 órakor Hogyan védjem meg, amit kitaláltam? – szakmai ankét. A Magyar Szabadalmi Hivatal rendezvénye.

Az SZTE TIK – II. szemináriumi teremben csütörtökön 10 órakor a VÁTI Nonprofit Kft. számítógépes oktatását tartják.

Sakk-klub

A Millenniumi Klubban csütörtökön 18 órakor Sakk-klub.

Csütörtöki moziműsorok

A Grand Caféban csütörtökön:

18.30-kor: A fehér szalag (Das weisse Band – Eine deutsche Kindergeschichte) – feliratos, német-osztrák-francia-olasz film, rendező: Michael Haneke.

21 órakor: Mindenki megvan (Everybody’s Fine) – feliratos, amerikai-olasz film, rendező: Kirk Jones.

A Belvárosi mozi csütörtöki műsora:

Zsigmond Vilmos terem:

18 órakor: Cseh Filmhét a Belvárosi moziban: Megnyitó.

Nem félünk a farkastól – színes, feliratos cseh játékfilm, rendező: Maria Procházková.

Balázs Béla terem:

16 órakor és 18.15-kor: Éhség – színes, feliratos angol-ír film, rendező: Steve McQueen.

20.30-kor: A bombák földjén – színes, feliratos amerikai háborús dráma. Szereplők: Ralph Fiennes, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Christian Camargo. Rendező: Kathryn Bigelow.

Csőke József terem

16.15-kor: Párterápia – színes, szinkronizált amerikai vígjáték, rendező: Shawn Levy.

18.30-kor: Az ifjú Viktória királynő – színes, feliratos amerikai-angol történelmi dráma. Rendező: Jean-Marc Vallee.

20.45-kor: Kínai lány – színes, feliratos, angol-francia-német filmdráma, rendező: Xiaolu Guo.

Csütörtök esti bulik

A JUGYU Klubban csütörtökön 19 órakor MJÚZIKEL EST – részletek a Chicago, Evita, Mozart, Jekyll és Hyde, Vörös Malom és még más musicalekből, + meglepetés Disney válogatás az ősz hajszálak ellen! A HANGadók: Bartal Márti, Kiss Detti, Katona Szilvi, Szerb Zsuzsi, Mihály Marci.

A SZOTE Klubban csütörtökön 22 órakor Hot and Cold Party Patkós doktorral.

Az Afrika Cafe-ban csütörtök este A korongoknál Zalka “Őrült” Attila.

A Garaboncziás Borozóban csütörtökön 20 órakor sCathing Dawn, Wood Spoon.

Előző sztori

A Napfényfürdő mellett a Hotel Forrást is átadták

Következő sztori

„A mi iskolánk, a mi óvodánk!” – Átadták a pályázati támogatásokat