Vízilabda: bravúros Szeged Beton-győzelem

2010. április 12., hétfő

A Szeged Beton ob I-es vízilabdacsapata 5-4-re nyert a Vasas otthonában. A szegedi bravúr sokat ér, mert a csapatok tovább viszik az eredményt a rájátszásba.

Az a csapat, amelyik nyerni tud a Vasas ellen, ráadásul a klasszisokkal tűzdelt fővárosi együttes otthonában, az mindenre képes lehet. A Szeged Beton ob I-es vízilabdacsapata végre hajtotta azt az elképzelést, amit a vezetés még a szezon elején megálmodott. Konkréten nem gondolt senki arra, hogy a Vasast „saját” medencéjében majd legyőzi a szegedi együttes, de arra igenis számítottak a szegediek, hogy az alapszakasz végén a legjobb helyezésért harcban lesznek. Védekezni és védekezni! Mennyit hangoztatta

Kásás Zoltán

, a Szeged Beton vezetőedzője az alapokat, mennyit gyakoroltatta játékosaival és legjobbkor meg is lett az eredménye. A ma esti találkozón a Vasas hiába vetett be minden fondorlatot a támadásaiba, a Szeged Beton állta a rohamokat és ennek köszönhetően az első negyedben csak egy gólt lőtt a

Varga Dániel

vezette együttes. Az is igaz, hogy a Szeged Beton nem talált be

Nagy

kapujába, de ez nem aggasztott senkit, mert a Vasas nem szerzett nagyobb vezetést. A Szeged Beton a jó védekezést a második negyedre is megtartotta, sőt

Baksa

parádés védései a támadó játékra is jó hatással voltak, ami három szegedi gólt eredményezett. Mindenki ámulatára a Beton a félidőben 3-1 –re vezetett. Senki sem gondolhatta, hogy a második játékrész könnyebb lesz. A Vasas feltámadt és megmutatta, hiába védekezik jól a Szeged, gólokat akkor is lőnek. Háromszor találtak be a szegedi kapuba és ezzel átvették a vezetést. Mondhatni öldöklő csatát hozott az utolsó negyed, a Beton bemutatta a híres magyar védekezést, ami már az olimpiákon is sikerre vezetett. A Vasas az ellenszert nem találta, de a szegedi sikerhez vendég gólok is kellettek, amelyek most nem maradtak el. A Szeged Beton nagyszerű csapatjátékkal megnyerte a találkozót és győzelmének hatványozott értéke van, mert a rájátszásba ezt az eredményt már tovább viszi Kásás Zoltán együttese.