Labdarúgás: zákányszéki négyes Domaszéken + FOTÓK

2010. április 25., vasárnap
Igazi csemegét ígér a megye III. osztályának rangadója, hiszen az a Zákányszék látogat Domaszékre, amely egy ötöst gurított tavaly a hazaiaknak, ráadásul a bajnoki címre is esélyes még a jelenleg harmadik helyen tanyázó csapat.

Megyei III. osztály 26. forduló:

Domaszék SK – Zákányszék KSK 1-4 (0-3). Domaszék, 100 néző. Vezeti: Nyakas, Zab. Domaszék SK: Baranyás L. (Baranyás Cs.) – Fodor, Kiss, Börcsök, Klötzl, Deák (Csehó), Szekeres (Fülöp), Ábrahám, Döncz, Deli, Gyuris (Laczkó). Zákányszék KSK: Ótott – Barabás (Kéri), Oláh, Tanács G., Farkas A., Tóth, Farkas Z (Seres)., Tanács R., Hódi, Honti, Kertész. 92.perc: Vége a találkozónak. 85. perc: Csere: a Zákányszékben Farkas Z helyett Seres állt be. A hajrában jegyezhetünk egy Deli kapufát és a Zákányszéki oldalon egy Seres felső lécet. 78. perc: Szépített a Domaszék: Fülöp egyéni játék után (három védőt cselezett ki) szépen nyeste el a "bogyót" a kapus mellett. 75. perc: GÓÓÓL! Egy domaszéki helyzet után – ahol Deli lövését védte bravúrral Ótott – megszerezte a negyedik találatát a Zákányszék: belőtték az ötösön belülre a labdát, amit Tancsá R. közvetlen közelről sodort be a kapuba. 0-4. Majd egy csere: a domaszéki Deákot váltotta Csehó. 68. perc: Mintha kezdenének az eredménybe beletörődni a csapatok, nagyrészt mezőnyjáték folyik, a Domaszék csapata újabb cserére szánja el magát: Gyuris helyett Laczkó áll be. 60. perc: Mezőnyben jól játszó zákányiaknak a kapu előtt rendre elfogy a tudománya, mintha elkönnyelműsködnék a helyzeteiket. Zákányszék csapatában Barabást váltja Kéri, Domaszékben pedig Szekeres jön le, s helyére Fülöp érkezik. 50. perc: A második félidőben a Domaszék lépett fel támadólag, ám mégis a Zákányszék növelhette volna előnyét: Farkas Zoltán indította Farkas Attilát aki 12 méterről, óriási helyzetből mellé lőtt. 46. perc: A szünetben érdekes cserére szánta el magát a Domaszék. Két testvér váltotta egymást a kapuban: Baranyás László helyett Baranyás Csaba védi a második félidőben a kaput. 45. perc: Szünet. 42. perc: A Domaszék enyhe mezőfölényben játszik, támad tisztességgel, de ezzel csak növelte a Zákányszék lehetőségeit, hiszen a vendégek jól zárnak, és a védekezésből több kontrát is tudnak vezetni. 35. perc: GÓÓÓl! Ezúttal a Farkas testvérek voltak a főszereplők. Farkas A. szépen centerezett be bal oldalról és a jó ütemben érkező Farkas Z. közelről a léc alá bombázott. 32. perc: GÓÓÓL! Megduplázta előnyét a vendéggárda. Tanács és Hódi vezetett egy kontratámadást három passzból eljutottak a haza kapuig, végül 12 méterről zárta góllal az akciót Hódi. 0-2. 29. perc: GÓÓÓL! És ezúttal tényleg... a visszavont ítélet után feljött a Domaszék, ám mégis a Zákányszák szerzett vezetést. Farkas Z. lágy beívelését négy méterről a hosszú sarok irányából fejelte a hálóba Tanács R. 0-1. 20. perc: NINCS gól! Hihetetlen, futballmeccsen ritkán látható jelenség zajlott le a domaszéki pályán. Felállt középkezdésre a két csapat, de a bíró kiment a partjelzőhöz, majd megváltoztatta ítéletét: érvénytelenítette a gólt, s domaszéki szabadrúgással folytatódott a meccs. 0-0 18. perc: GÓÓÓL! Vezetést szerzett a Zákányszék. Egy oldalsó szabadrúgást végzett el Farkas Z. A kapu felé ívelődő labdára a domaszéki kapus kimozdult, ütközött Tanács Róberttel így a labda akadálytalanul hullott a kapuba. 15. perc: Nagy erőkkel rohamoz a Zákányszék, melynek két ígéretes helyzet lett a gyümölcse. Előbb Farkas ugratta ki szépen Hódit, aki ígéretes helyzetből lőtt mell. Néhány perccel később ismét hódi volt a főszereplő, aki egy éles bal oldali beadást két méterről, a kapu torkából bombázott fölé. 5. perc: A megye egyik legjobb pályáján csaphatnak össze a domaszéki és a zákányszáki játékosok. Az első helyzet a vendégek előtt adódott: egy védők mögé beívelt labdára szemfülesen csapott le Tanács R., és csak centiméterekkel tévesztett irányt lövése Akár a bajnoki címet is elhódíthatja még a jelenleg harmadik helyen tanyázó, Domaszékre látogató Zákányszék csapata. A hazaiak biztos bennmaradók, és csak hat pontra vannak a hatodik helytől. A tét súlya tehát a vendégcsapatot nyomja inkább, ezért is számíthatunk igazi amatőr focicsemegére. A Domaszéknek van mit törlesztenie, hiszen az őszi fordulóban egy 5-össel a zsákban térhettek haza – az első helytől 5 pontra lemaradó – Zákányszékről.