Egyszerűen káprázatos volt a kézilabda-válogatott

2010. január 20., szerda

Fantasztikus játékkal a magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent ért el az olimpiai- és világbajnok franciák ellen az ausztriai Európa-bajnokságon. Öt perccel a találkozó vége előtt még négy góllal vezetett válogatottunk. Szerdán Csoknyai István szövetségi kapitány együttese a spanyolok ellen játszik.

Bizsergető érzés volt hallgatni a magyar Himnuszt a Magyarország – Franciaország mérkőzés előtt, hiszen Bécsújhelyen az ausztriai Európa-bajnokságon rengeteg magyar szurkoló lobogtatta a piros-fehér-zöld zászlót. A franciák elbújhattak a magyar tábor mögött. Titkon, de csak nagyon merész álmainkban reméltük, hogy a nemzeti kézilabda válogatottunk ilyen szurkolósereg előtt valami fantasztikus játékot produkál. Olimpiai- és világbajnokot legyőzni? Ahol a világ legjobb játékosai játszanak? Lehetetlen. A szakemberek csak tisztes vereségben gondolkodtak. Bár, amikor portálunknak

Zubai Szabolcs

Katzirz Dávid

, a Pick Szeged két játékosa arról beszélt, hogy milyen jó, hogy a franciákkal kezdünk, és hogy biztosan nem koncentrálnak még annyira, akkor egy pillanatra azt gondoltuk, valami nagy dobásra készülnek a magyar fiúk. Aztán úgy, ahogy volt, a mások szemében agyrémnek számító gondolat elillant. De amikor

Fazekas

, a magyar válogatott kapusa úszott a labdákért a levegőben, és megállította a világbajnok francia lövőket,

Krivokapics

Ilyés

bombái utat találtak

Omeyer

kapujába és

Csoknyai István

szövetségi kapitány együttese a 27. percben feljött 14-13-ra, majd két perc múlva kiegyenlített, ismét bevillant: ha ilyen energikusan támad továbbra is az Ilyés-Krivokapics-

Gál

trió középen, akkor meglephetjük a franciákat. Az olimpiai és világbajnok gárda nem hitte el még a szünetben, 16-16-nál sem, hogy baj lehet, abban mindenki biztos lehetett. Talán nem számítottak arra, hogy a védekezését is összerakja a magyar válogatott és továbbra is ülnek a lövések a világ legjobb kapusának számító Omeyer hálójában. Hiába volt az ellenfélnél

Karabatics, Narcisse

vagy

Abalo,

kedden este Bécsújhelyen az 51. percben már Magyarország vezetett 23-27-re. Sőt, öt perccel a találkozó vége előtt is négy gól volt a különbség. A franciák haditanácsot hívtak össze, a magyar oldalon

Schucoth

harmadszor is kiállították, és franciák felzárkóztak. Kijöttek egész pályás letámadásra, ami megzavarta csapatunkat és az 59. percben kiegyenlítettek, 29-29. A végjátékban akár nyerhettünk volna, de ne elégedetlenkedjünk, mert az, ami a találkozó elején bevillant, hogy akár pontot is lehet a franciák ellen szerezni, valósággá vált. A magyar válogatott világraszóló játékot mutatott be, aminek akkor lesz igazán nagy értéke, ha szerdán este negyed kilenckor a spanyolok ellen is bemutatják ugyanezt produkciót a fiúk. Mindez nem telhetetlenség, csak egy sorozat mérkőzésekből álló világversenyen az első siker után nem lehet pezsgőt bontani. Mindenesetre a kézilabdásaink megérdemelnek egy jó korsó osztrák sört.

Franciaország–Magyarország 29–29 (16–16).

Bécsújhely, 5000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerb). Gólszerzők: Karabatic 7, Fernandez, Abalo 6-6, Narcisse 4, B. Gille 3, Sorhaindo 2, Joli 1/1.

Magyarország:

Ilyés 7, Krivokapics 6, Gál 5, Iváncsik G., Törő 3-3, Katzirz Laluska 2-2, Gulyás 1-1. Hétméteresek: 1/2, ill. - . Kiállítások: 6, ill. 16 perc.

Eredmények

A-csoport, 1. forduló Horvátország–Norvégia 25–23 (11–10) Legjobb dobók: Vukovic 7, Strlek 5, Balic 4, ill. Tvedten 9, Mamelund 4, Strand 4. Oroszország–Ukrajna 37–33 (21–16) Legjobb dobók: Igropulo 11, Rasztvorcev 9, Kovaljov 7, ill. Onufrijenko 9, Burka 9, Seveljov 5.

A csoport állása

1.Oroszország11--37-332
2.Horvátország11--25-232
3.Norvégia1--123-25-
4.Ukrajna1--133-37-

B csoport, 1. forduló

Izland–Szerbia 29–29 (15–11) Legjobb dobók: Sigurdsson 9, Atlason 7, Stefánson 4, Gunnarsson 4, ill. Ilics 7, Sztankovics 6, Vucskovics 4, Toskics 4. Dánia–Ausztria 33–29 (17–15) Legjobb dobók: Mogensen 7, Hansen 5, Söndergaard 4, Knudsen 4, Christiansen 4, ill. Ziura 7, Weber 6, Fölser 5.

1.Dánia11--33-292
2.Szerbia1-1-29-291
3.Izland1-1-29-291
4.Ausztria1--129-33-

C csoport, 1. forduló

Svédország–Szlovénia 25–27 (13–7) Legjobb dobók: Källman 5, Karlsson 5, Ekberg 5, Doder 5, ill. L. Zvizej 8, Kavticnik 7, M. Zvizej 4. Németország–Lengyelország 25–27 (8–12) Legjobb dobók: Kaufmann 7, Jansen 6, ill. Bielecki 6, Jaszka 4, Jurecki 4.

1.Lengyelország11--27-252
2.Szlovénia11--27-252
3.Svédország1--125-27-
4.Németország1--125-27-

D csoport, 1. forduló

Franciaország–Magyarország 29–29 (16–16) Spanyolország–Csehország 37–25 (17–10) Legjobb dobók: Romero 14, Tomás 5, Garcia 5, ill. Jícha 8, Vrany 5.