Női vízilabda: hetedik lett az alapszakaszban a Szeged

2009. december 13., vasárnap

A Héraklész II. Utánpótlás-válogatott ellen idegenben tudott nyerni az újonc Tisza-parti együttes a női vízilabda OB I/A-ban.

A sereghajtó, még pont nélkül álló Héraklész II. ellen szállt medencébe az alapszakasz utolsó fordulójában, szombaton az Universitas Szeged női vízilabdacsapata. Az első két negyedben – némi meglepetésre – a fiatalok akarata érvényesült, a hazaiak egy-két góllal vezettek, a vendégek csak futottak az eredmény után. A harmadik negyedben következett be változás a játék képében: Dalmádyék zsinórban négyszer találtak a hálóba, így 5-7-ről 9-7-re fordítottak. Innentől kezdve a vendéglátó kapaszkodott, s sikerrel is tette: alig több mint két perccel a végső dudaszó előtt 11-11-nél utolérte a Szegedet. Sokan talán már elkönyvelték a döntetlent, nem úgy az Universitas. 36 másodperc volt hátra, mikor ötméreteshez jutottak a Tisza-partiak, a büntetőt pedig

Hegedűs Renáta

értékesítette. Saját maga negyedik, csapata tizenkettedik gólját szerezte, mely a győzelmet s a nagyon fontos három pontot jelentette. Az alapszakasz végéhez érve az Universitas Szeged a tabella hetedik helyén áll, lányaink két győzelmet és hét vereséget könyvelhetnek el. A góllövőlistát 30 góllal a szegedi

Dalmády Szandra

vezeti. A bajnokság január végén folytatódik. A mezőnyt két részre osztják: az 1-6., illetve a 7-10. helyezettek kétfordulós körmérkőzést játszanak. Ezt követően jönnek majd a helyosztók, ahol a felsőházi 5-6. ellen küzdhetnek az alsóháziak. Mindez azt jelenti, hogy az Universitas az 5. helyért még harcolhat a tavasszal, s ahogy

Lakó Gábor

vezetőedző ígéri: a lányok meg is próbálkoznak majd a feladattal.

A női vízilabda OB I/A 9. fordulójában:

Héraklész II. Utánpótlás-válogatott – Universitas Szeged 11-12 (4-3, 3-2, 2-5, 2-2).

Fabó Éva Sportuszoda, Dunaújváros, vezette: Bujka J., Horváth M.

Héraklész II.:

Tóth E. – Tóth M. 4, Gillich 1, Fánczi 1, Varga F. 2, Schneider 1, Tóth P. 1. Csere: Bauer, Horváth B. 1, Kőrősi, Tóth Zs.

Edzők:

Primász Ágnes, Uitz Csaba.

Bük – Lengyel Dorottya 2, Hajdú, Dalmády P. 2, Dalmády Sz. 2, Kuczora, Hegedűs 4. Csere: Lengyel Dominika 2, Erdélyi, Bordás, Miklós, Fabó, Lengyel A.

Lakó Gábor.

Gól

emberelőnyből: 14/5, ill. 12/5; ötméteresből: 0/0, ill. 2/2. Lakó Gábor:

„Nagyon bíztunk a sikerben, s az hozta meg a gyümölcsét, hogy egy percig sem adtuk fel. Nagyon örülök, hogy győzelemmel búcsúztattuk a 2009-es évet, köszönöm minden támogatónknak és szurkolónknak, hogy mellettünk voltak Nem állunk meg, hiszen január végén már következik is a folytatás, a lányok mindössze egy hét pihenőt kapnak a karácsonyi hetében, azt követően a két ünnep között már rávezető, bejgliégető edzéseket tartunk.”