Kézilabda: az utolsó pillanatban egyenlített a Pick

2009. december 2., szerda

Pontot mentett a Pick Szeged kézilabdacsapata Mezőkövesden. A Bajnokok Ligájában szereplő szegediek nagy csatában, az utolsó pillanatban egyenlítettek és értek el 35-35-ös döntetlent. A Pick Szeged pénteken, hazai pályán a Tatabányával játszik.

Könnyű erőpróbára számított Mezőkövesden a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Talán a játékosok arra is gondoltak, hogy ez elmúlt hetek nagy hajtása után félgőzzel is nyernek a mezőkövesdi középcsapat ellen. Mindenesetre az első negyedórában már érezhető volt, hogy baj lehet, ha könnyelműen veszi a szegedi együttes a mérkőzést. A félidőben rádöbbenhettek a játékosok, hogy az egykor pickes beállós,

Rosta István

vezette Mezőkövesd nem viccel – ekkor már vezetett a hazai gárda.

Gyerekek ingyen

A pénteki Pick Szeged – Tatabánya mérkőzést a 14 éven aluli gyerekek ingyen nézhetik meg, míg a felnőttek 1000 forintért válthatnak jegyet. A meccs első szegedi gólja után a szurkolókat arra kérjük, hogy az ajándékba hozott plüssállatokat dobják a pályára. Az ajándékot a Gyermekkorház kapja majd meg. A Pick Funok arra kérik a szurkolókat, hogy minél többen jöjjenek Mikulás-sapkában, és szurkolják végig így a meccset.

Hiába brillírozott

Andjelkovics

és a betegségéből éppen csak felgyógyult

Katzirz

, a csapatjáték akadozott. A második félidő 45. percében már három góllal vezetett a hazai gárda. Kapkodott a Pick, volt oka, hiszen biztos győzelemért utazott Mezőkövesdre. Már csak három perc volt hátra és még mindig két gól volt a különbség. Hihetetlen izgalmak következtek, a Pick Szeged mindent megtett az egyenlítésért. De nem sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez. Az 59. percben először Andjelkovics, majd Katzirz volt eredményes és ezzel az utolsó pillanatban egyenlített a Pick Szeged. A feszült hangulatú mérkőzés után kicsit erősebben ráztak kezet a játékosok, kisebb civakodás támadt a pályán, de szerencsére elültek az indulatok.

Mezőkövesd – Pick Szeged 35–35 (19–20)

Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Medve, Nagy.

Mezőkövesd:

Szabó P.. – Papics 4/1, Milicsevics, Bajorhegyi 9, Juhász K. 2, Fekete12/2, Juhász Z. 3. Csere: Józsa (kapus), Rácz 2, Molnár F. 2, Rosta I. 1. Játékos-edző: Rosta István.

Pick Szeged:

Liszkai – Ghionea 3, Krivokapics 4, Zubai Sz. 4, Andjelkovics 8, Katzirz 8/1, Zvizej 5/1. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Simon, Vancsics, Vadkerti, Oszmajics 2, Nenadics 1. Edző: Dragan Djukics

Hétméteresek:

4/3, ill. 3/2.

Kiállítások:

4, ill. 10 perc További eredmények: Tatabánya – MKB Veszprém 23–34, FTC-Cityline–Dunaferr 19–20, Gyöngyös – Balatonfüred 21–26, DKSE – PLER 35–34, Barátság Kupa: Tatran Presov (szlovák) - Kecskemét 43–33.