Vízilabda LEN-kupa: FTC-siker a magyar nyolcaddöntő első meccsén

A címvédő Szeged egygólos vereséget szenvedett az FTC vendégeként a férfi vízilabda LEN-kupa magyar szereposztású nyolcaddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén, a Kőér utcában. Összeállításunkban valamennyi eredmény megtalálható.

A magyar nyolcaddöntő külön pikantériája, hogy az oda- és visszavágó között a Szeged és a Fradi a magyar bajnokságban is megmérkőzik egymással, így tulajdonképpen háromfelvonásos párharcról van szó a két fél között.
Nos, az első csatát a zöld-fehérek nyerték a fővárosban, a Kőér utcai uszodában, de messze még a háború vége. A LEN-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésen szoros küzdelemben, egy góllal maradt alul a címvédő, ez a hátrány a december 16-i szegedi visszavágón bőven ledolgozható. Meghatározó volt a vasárnap kora délutáni meccsen, hogy a vendégek rögtön az elején elrontottak egy fórt és egy ötméretest, valamint az, hogy több Tisza-parti pólós messze nem a legjobbját nyújtotta. Busilát és Lehmann ráadásul a negyedik negyed elején elvesztette a Beton, mindketten kipontozódtak.
Maradéktalanul egyébként csak az öt találatig jutó Somogyi Balázst dicsérhette meg Kásás Zoltán vezetőedző.

A férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntőjének 1. mérkőzésén:

FTC-Fisher Klíma – Szeged Beton 10-9 (2-2, 4-3, 2-1, 2-3). Kőér utca, 200 néző. Vezette: Tulga (török), Bonnay (francia).
FTC: Jászberényi – Tóth M. 1, Weszelovszky 4, Czigány K., Máthé, Balatoni 1, Steinmetz B. Csere: Mátyás 3, Babay, Tóth B. 1. Vezetőedző: Godova Gábor.
Szeged: Baksa – Somogyi 5, Lehmann 1, Komlósi, Molnár T. 1, Vindisch, Juhász Zs. Csere: Török 1, Busila, Ágner, Varga P., Kayes 1. Vezetőedző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 8/2, ötméteresből: 3/3, ill. 1/0.
Kipontozódott: Busila (26. p.), Lehmann (26. p.).