Kézilabda: remek meccsen vesztett a Pick - HANGANYAG, FOTÓK

2009. november 29., vasárnap
Fantasztikus mérkőzésen 36-30-as vereséget szenvedett hazai pályán a Pick Szeged az MKB Veszprémtől a kézilabda bajnokságban. A Pick Szeged 35 percig bírta azt a hatalmas tempót, amit diktált. A Veszprém megérdemelten nyert, a második félidő elején eldöntötte a találkozót. Visszatért az a hangulat az újszegedi sportcsarnokba, amit megszoktunk. Még a Kisstadionban is hallatszott, hogyan hangol a két szurkolótábor. Természetesen Pick Szeged – MKB Vezprém kézilabda szuperrangadó készülődött a szegedi arénában, ami zsúfolásig megtelt. Mindez nem csak annak tudható be, hogy még mindig varázsa van a két legjobb magyar kézilabdacsapat összecsapásának, hanem a Pick Szeged az utóbbi két mérkőzésen azt mutatta, amire a közönség kíváncsi, hajtott, küzdött ameddig bírt. A Montpellier ellen ez a győzelemhez nem volt elég, de Dunaújvárosban már vert helyzetből fordítani tudott.
Hatalmas iramban kezdődött a találkozó, a Pick Szeged határozta meg a mérkőzés ütemét. A Veszprém belement a játékba és magas színvonalú kézilabdát láthatott a közönség. Dragan Djukics, a Pick Szeged vezetőedzője remekül kitalálta a taktikát, a nyitott védekezés ellen nem volt ellenszere a Veszprémnek. Főként belül tömörültek a hazaiak, mert már a meccs elején kiderült, Marjanac kitűnően védi a szélről jövő lövéseket. Gulyást, a vendégek jobb szélsőjét szinte megőrjítette, le is kellett cserélni. Támadásban is remekelt a hazai gárda, Nenadics volt a Pick vezéregyénisége, tarthatatlan volt, 15 perc alatt négy gólt lőtt. Vezetett is a Pick Szeged két góllal, a Veszprém mindent elkövetett, hogy felzárkózzon és kitűnő mérkőzés kerekedett. A veszprémieket Iváncsik Gergő hétméteresei és Sulics góljai tartották életben. A legnagyobb feladatot a beállós semlegesítése jelentette Herbertéknek. Mocsai Lajos bátran nyúlhatott cseréjihez, hiszen tizenkét azonos képességű mezőnyjátékost beküldhetett a pályára. Míg a másik oldalon Dragan Djukics hét olyan játékossal gazdálkodhatott, akik már megértek egy ilyen rangadóhoz. A veszprémiek bevetették Perezt, és az átlövő megváltoztatta a játék képét. A 18 és a 26. perc között négy gólt lőtt és a félidő vége előtt 5 perccel kiegyenlített a Veszprém, 12-12. A pihenő előtt közvetlenül a játékvezetők, akik több téves ítéletükkel is sújtották a hazai csapatot, mindkét oldalról kiállítottak egy-egy játékost. Még el sem kezdődött a második félidő a játékvezetők tovább ingerelték a szegedi szurkolókat. A Pick Szeged talán két perccel később jött fel a szünetről, mint a Veszprém, ezért a bírák sárga lappal „jutalmazták” Dragan Djukicsot. A közönség tüntetett, érthetetlenül állt a fejlemények előtt. A második félidő 5. percéig bírta az irtózatos tempót a Pick Szeged, ekkor átvette a Veszprém a vezetést és zsinórban 11 perc alatt nyolc gólt lőtt, míg a Pick kettőt. Rengeteg pontatlanság csúszott a hazaiak játékába, ami azt jelentette, hogy elfáradtak. A Veszprém rendkívül rutinosan kihasználta a ziccereket, lerohanásból lőtte a góljait. A vendégek védelme és Perics kapus kitűnően szűrte meg a szegedi próbálkozásokat, ráadásul a játékvezetők a belemenéseket, és a lépéshibákat nem azonos módon bírálták el és ezzel segítették a Veszprémet. Zúgolódott a közönség, kórusban szidták a bírókat. Azt persze mindenki láthatta, hogy a Veszprém jobban játszik és megérdemli a vezetést, de nem volt rászorulva a játékvezetői segítségre. Ha Herczeg Péter és Südi Péter jól vezette volna a mérkőzést, akkor a Veszprém nem hat-hét gólos előnyt szerzett volna, hanem csak négyet. Bárki mondhatná, ennek nincs jelentősége. Nagyon is van, hiszen ezzel a játékvezetők tönkretették a kézilabdaünnep varázsát. Pick Szeged – MKB Veszprém 30-36 (16-16) Újszegedi sportcsarnok, 3.500 néző. Vezette: Herczeg, Südi. Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 4, Andjelkovics 6, Nenadics 9/2, Zubai 2, Oszmajics, Vadkerti 4. Csere: Liszkai (kapus), Krivokapics 5, Herbert, Simon. Edző: Dragan Djukics. MKB Veszprém: Perics - Gulyás, Sesum 7, Eklemovics 4, Sulics 6, Terzsics 3, Iváncsik G. 7/3. Csere: Perez 4, Iváncsik T. 4, Lapcsevics, Lusznyikov, Vilovszki 1. Edző: Mocsai Lajos. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Dragan Djukics: "Bravó a csapatomnak és a közönségnek. Hét embernek tizenhárom ellenében ennyire futja. A kézilabda rangadók varázsát úgy lehet megőrizni, ha a szabályok mindkét félre azonos módon vonatkoznak. Azt üzenem a szurkolóknak, hogy sok nagy meccs lesz még a bajnokságban, semmi nem dőlt el." Mocsai Lajos: "Gratulálok a Pick Szegednek, mindent kiadtak magukból. Az első félidőben remekül játszottak, azután elfáradtak. Váltani tudtunk védekezésben és támadásban. Perics ismét rendkívülit nyújtott. Remek hangulatú, magas színvonalú mérkőzés volt."
vadkertiattila-thumb
Hallgassa meg Vadkerti Attilával készült interjúnkat!
mocsailajos
Hallgassa meg Mocsai Lajossal, az MKB Veszprém edzőjével készült interjúnkat!

Online közvetítésünket statisztikai érdekességekkel itt olvashatja el újra.

Pick Szeged – MKB Veszprém
I. félidőII. félidő
5. perc: 2-15. perc: 18-19
10. perc: 5-410. perc: 19-23
15. perc: 8-615. perc: 20-27
20. perc: 11-1020. perc: 24-30
25. perc: 12-1225. perc: 26-33
30. perc: 16-1630. perc: 30-36
8Oszmajics5Sesum123.,
10Andjelkovics36., 18., 26.,9Iváncsik T.
HétméteresekHétméteresek
1/0 Krivokapics 2/1 Nenadics 3/2 Nenadics13., 14., 17.1/1 Iváncsik G. 2/2 Iváncsik G. 3/3 Iváncsik G.16. 28. 30.
KiállításokKiállítások
14. perc: Krivokapics, 15. perc: Herbert, 25. perc: Ghionea, 29. perc: Andjelkovics2. perc: Luzsnyikov, 14. perc: Terzics, 18. perc: Iváncsi T., 23. perc: Sulics, 30. perc: Perez
II. félidő
3Simon2Vilovski129.,
7Vadkerti210., 25.4Iváncsik G.21., 25.
8Oszmajics5Sesum65., 8., 10., 11., 17.,19.,
10Andjelkovics319.,28., 29.,9Iváncsik T.47., 9., 12., 21.,
12Liszkai (kapus)10Perez
13Krivokapics41., 15., 17., 22.,12Perics (kapus)
15Ghionea129.,15Korazija
17Zubai19Eklemovics314., 17., 28.,
31Nenadics43., 18., 19., 27.,30Terzics224., 24.,
1Tóth33Sulics25., 13.,
1/1 Iváncsik G. 2/1 Iváncsik G. 3/2 Terzics1. 15. 24.
5. perc: Andjelkovics, 8. perc: Herbert, 23. perc: Zubai8. perc: Sulics, 18. perc: Iváncsik T., 27. perc: Eklemovics