Kézilabda BL: kikapott a Pick, de jó meccset játszott – FOTÓGALÉRIÁVAL

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Kikapott 33-26-ra a Pick Szeged hazai pályán a francia Montpellier-től a kézilabda Bajnokok Ligájában. Mégis más volt ez a mérkőzés, mint a korábbiak, jó meccset látott a közönség, hangulata volt a találkozónak. Szerdán Dunaújvárosban, majd vasárnap hazai pályán a Veszprém ellen ismét bizonyíthatnak a szegedi fiúk.

Kamikaze módjára kellett kézilabdáznia a Pick Szegednek Európa egyik legjobb csapata, a francia Montpellier ellen vasárnap a Bajnokok Ligája 6. fordulójában. Csak önfeláldozóan lehetett játszani azoknak, akik egészségesen léptek pályára. Kezdődött azzal, hogy egy hete Montpellier-ben Krivokapics bokája megsérült. Orvosi csoda, hogy rendbe hozta Szabó doktor a mérkőzés kezdetére. Koson már a sebész sem segíthetett. Az átlövő még a pénteki edzésen arccsonttörést szenvedett.
„Egy az egy elleni játékot gyakoroltuk és az orrom találkozott Kos arcával” – emlékezett a történtekre Katzirz Dávid. A hírt teljesen titokban tartotta a magyar sajtó, hogy a franciák elöl eltitkolják a súlyos sérülést.
A két balkezes lövőt a mérkőzés elején jobb átlövőben Oszmajics helyettesítette. Látszott, a Pick játékosai komolyan dolgoznak edzéseken, lábmunkájuk javult, aminek eredményeként a védekezés is hatásosabb lett. Nem is alakult ki az első 20 percben hatalmas gólgyártás, a szegediek – élükön Liszkaival a kapuban – állták a franciák rohamait. Nikola Karabaticsot, a világ egyik legjobb átlövőjét, akit nagy ovációval fogadott a szegedi közönség, Zvizej kapcsolta ki a játékból. A 21. percben még 10-8-ra a Pick Szeged vezetett, amikor a játékvezetők belenyúltak a meccsbe. Téves ítéleteikkel a hazai csapatot sújtották, kettős emberelőnybe került a Montpellier, amikor Simont megütötte az egyik francia játékos. Ezt a bírók elnézték, de a Pick edzője, Dragan Djukics nem. Tombolva rohant a zsűriasztalhoz, időt kért, majd a játékvezetőkhöz sietett. Elmondta a véleményét, amire őt is kiállították. A Pick hármas emberhátrányba került. A cirkuszból a franciák 5-2-vel jöttek ki, és átvették a vezetést. A Szeged még mindig nem adta meg magát, ültek Krivokapics, Katzirz és Zvizej lövései, és a félidőben csak egy góllal vezetett a Montpellier.
Végre jó meccset láthattunk az újszegedi sportcsarnokban, nem szenvedő, hanem harcoló Pick Szeged játszott. Nyilván Dragan Djukics szakmai oldalról és a vezetőség a Valladolid-meccs utáni súlyos pénzbüntetéssel megértette a játékosokkal, hogy nincs más választásuk, mint kézilabdázni. A közönségnek csak ennyi kellett, ismét buzdította csapatát és nem fanyalgott.
A második félidő elején csak az volt a kérdés: meddig bírja a szegedi együttes? A 7. percben, amikor a több hónapos kihagyás után Andjelkovics beállt, még 18-18 volt az eredmény. Három perc alatt viszont néggyel elhúzott a Montpellier. Rohant az eredmény után a Pick, de ekkor már játékába rengeteg hiba csúszott, és könnyű gólokat szerzett az Olsen, Pedersen játékvezető párostól támogatott Montpellier. Kapaszkodott a hazai csapat, de lassan elfogyott az ereje, és a végére összeomlott. A franciák ismét hét góllal nyertek.
Mégis más volt ez a mérkőzés, mint az eddigiek, küzdött a csapat, látszott, akarnak a fiúk. Most még ennyire futotta a Bajnokok Ligájában. A kézilabdásoknak szerdán Dunaújvárosban, majd egy hét múlva a Veszprém ellen kell hazai pályán újra bizonyítaniuk, hogy tényleg jó útra lépett a Pick Szeged.

Pick Szeged – Montpellier 26-33 (15-16). Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Olsen, Pedersen (dán).
Pick Szeged: Liszkai – Ghionea 4, Zubai 1, Oszmajics 1, Zvizej 5/2, Katzirz 2, Nenadics 4. Csere: Marjanac, Tóth (kapusok) Krivokapics 5/1, Simon, Herbert 1, Andjelkovics 2, Vadkerti 1, Vancsics. Edző: Dragan Djukics.
Montpellier: Karaboue – Sobol 3, Kavticnik 11/3, Tej 2, N. Karabatics 2, Hmam 2, Guigou 7/3. Csere: Stojinovics (kapus), Honrubia 2, Salou 3, Accambray 1. Edző: Fabrice Grasset.
Hétméteresek: 3/2 ill. 7/6.
Kiállítások: 14 ill. 12 perc.

Dragan Djukics: “Amit szerettem volna elmondani a játékvezetőknek azt az első félidőben megtettem. Ha átlépek egy határt, lett volna alkalmam, akkor edző nélkül marad a csapatom. A kitűnő Montpellier-vel negyven percig partiban voltunk, amikor a játékosokban letisztult a kép, hogy nem nyerhetünk, elment az önbizalom.”

Fabrice Grasset: “Soha nem vagyok elégedett, ma is láttam hibákat. Nagyon komolyan vettük a meccset, mert nagy távlati céljaink vannak.”

Nikola Karabatics: “Meglepett, hogy ekkora szeretettel fogadtak Szegeden. Számítottam rá, hogy próbálnak kikapcsolni a meccsen. Ezt már megszoktam. Jó csapat alakul Montpellier-ben. Nem bántam meg, hogy eljöttem Kielből.”

Katzirz Dávid: “Egyre tovább bírjuk, a munka nem hazudtolja meg magát. Tovább dolgozunk, mert ennek van értelme.”

Online közvetítésünket ITT láthatják.

A 6. forduló eredményei

A-csoport
Eredmények: Pick Szeged – Montpellier 26-33, Medvegyi – Constanta 37-32, Valladolid – PAOK 38-19.

B-csoport
Eredmények: HC Bosna – MKB Veszprém 20-24, Gorenje – Löwen 29-37, Chambery – Kielce 24-31.

C-csoport
Eredmények: Ciudad Real – Hamburg 30-28, Alingsas – Croatia Zagreb 23-32, Fyllingen – Handbold 19-28.

D-csoport
Eredmények: Barcelona – Vardar Skopje 35-28, Kolding – Ademar 21-22, Zürich – Kiel 26-34.

1. Kiel (GER) 6 5 1 205-163 11
2. Barcelona (ESP) 6 5 1 210-171 10
3. Ademar (ESP) 6 3 1 2 173-169 7
4. Kolding ((DEN) 6 2 2 2 185-181 6
5. Vardar Skopje (MKD) 6 1 5 154-194 1
6. Zürich (SUI) 6 1 5 153-202 1

Cserkészmesék: 20 éves a Márton Áron Cserkészcsapat - FOTÓK, HANGANYAG