Női Euroliga: Balszerencsés vereséggel nyitott a Szeged

2009. október 28., szerda

Az újonc Szeviép-Szeged vereséggel kezdte meg szereplését a női kosárlabda Euroligában, miután a szerdai nyitófordulóban minimális különbséggel kikapott a francia Tarbes vendégeként.

Az NB I-et 6/0-lal kezdő Szeged a nyáron komoly változásokon esett át, mivel az igazolásokkal három helyen is módosult a kezdőötös, ráadásul a Zalaegerszegről érkezett volt szövetségi kapitány,

Bencze Tamás

személyében új edző ült a kispadon. A "történelmi" találkozót a hazaiak kezdték jobban, akik 2005 után tértek vissza a kontinens legjobbjai közé. A Tisza-parti alakulatban főként a litván

Vaida Sipaviciute

és a horvát

Iva Ciglar

villogott, segítségükkel a félidőben már döntetlen volt az állás (36-36). Nagyszünet után fantasztikus negyedet produkált a Tarbes, ekkor megroppanni látszottak a magyarok, ám a hajrá már az övék volt: két perccel a záró dudaszó előtt 78-78, a 40. perc elején pedig 80-80 állt a táblán. Végül egy értékesített büntetővel a franciák szerezték meg a győzelmet. A szegediek egy hét múlva a címvédő, orosz - és

A C csoportban játszották:

MKB-Euroleasing Sopron - Kosice (szlovák) 74-63 (17-19, 11-10, 19-19, 27-15) A B csoportban a MiZo Pécs 2010-Schio (olasz) találkozó csütörtökön 18 órakor kezdődik.

A csoport:

Jekatyerinburg (orosz)-Vilnius (litván) 85-56 Galatasaray (török)-Taranto (olasz) 76-64 Valencia (spanyol)-Riga (lett) 118-38

B csoport:

Villeneuve-d,Ascq (francia)-Gospic (horvát) 73-59 Salamanca (spanyol)-Wisla Kraków (lengyel) 60-65 csütörtökön: MIZO PÉCS 2010-Schio (olasz) 18 ó

C csoport:

MKB-EUROLEASING SOPRON - Kosice (szlovák) 74-63 Bourges (francia)-USK Praha (cseh) 53-60 csütörtökön: Madrid (spanyol)-Gorzów (lengyel)

D csoport:

Szpartak Moszkva (orosz)-Brno (cseh) 95-71 Fenerbahce (török)-Gdynia (lengyel) 75-67 Tarbes (francia) - SZEVIÉP-SZEGED 81-80