Kilenc év után nyert Tiszaújvárosban a Szedeák

2009. október 2., péntek

Végig vezetve győzött a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Tiszaújváros otthonában a férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport pénteki összecsapásán. A szegedieknél nagyszerű teljesítménnyel mutatkozott be a villámigazolással megszerzett irányító, Vida Máté. A találkozóról élőben közvetítettünk!

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 3. fordulójában:

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 68-85 (15-20, 18-23, 18-21, 17-21).

Tiszaújváros. Szeged: VIDA 15, MOLNÁR M. 16/9, NYILAS 18/6, KOVÁCS D. 15, GÉMES 18/6. Csere: Varga M. 1, Szabad 2, Varga D., Komáromi, Somlyai. Vezetőedző: Bonifert Domonkos. A Tiszaújváros legjobb dobói: Magyar 16/12, Oluwayesi 14. Bonifert Domonkos:

"Nagyon sokat jelentett számunkra Vida Máté megszerzése, hiszen szereplésével megváltozott a játékunk: gyorsabbak lettünk, s jóval több dobóhelyzet adódott a többiek előtt. Harcos, kemény kis meccset sikerült megnyernünk, kellemetlen ellenfél volt a Tiszaújváros. Mezőnyben nagyon erős csapatról van szó, hét-nyolc méterről szórták a triplákat. Szerencsére a rontott dobásaik után Gémes Lecsóék magabiztosan tépkedték le a lepattanókat, s Vidát keresve gyors, könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Új irányítónk nagyszerűen mutatkozott be, s úgy gondolom, ha összeérünk, igazán látványos és eredményes kosárlabdával tudjuk megörvendeztetni rajongóinkat. Gratulálok a csapatnak a sikerhez!"

40. perc: 68-85

A

találkozó vége izgalommentesre sikeredett, magabiztosan, megérdemelten győzött a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. A vendégeknél bemutatkozott a 18 esztendős Somlyai Balázs is. Érdekesség, hogy a Szedeák majdnem kilenc év után nyert ismét Tiszaújvárosban: a 2000. decemberi mérkőzésen

Ledon Green

egy edzéssel a háta mögött lépett pályára a Tisza-parti alakulatban, akárcsak most az extrát nyújtó Vida Máté. Abban a szezonban egyébként feljutott az A csoportba a Szeged... Még egy apró momentum: a péntek esti derbi talán már a kezdés előtt eldőlt. Gémes Levente még a melegítésnél felkapott egy labdát, s kiszólt a kispadra: "Ha bedobom a hármast, nyerünk." Beverte! A hazai együttes nem tudott mit kezdeni a szegediek fantasztikus védekezésével, ám 16(!) dobott triplájuk így is figyelemreméltó. Bonifert Domonkos valamennyi játékosát dicséret illeti remek játékáért, ezért a szép sikerért.

36. perc: 57-77

A jó kezdés nem maradt el a negyedik negyedben: a kőkemény védekezésből több alkalommal labdát tudtak szerezni a szegediek, a lerohanásokat pedig gólokkal fejezték be. Jávorszki két hármasa révén tudott csak húszon belül maradni a Tiszaújváros. Gémes és Kovács uralja a palánk alatti területet, mind védekezésben, mind támadásban remek megmozdulásokat láthattunk tőlük ebben a periódusban. Bonifert Domonkos lekapta a pályáról Molnár Miklóst, aki sokat tett ezért a - talán már kimondhatjuk - sikerért,

Varga Dániel

Szabad István

is lehetőséghez jut a végén.

30. perc: 51-64

A negyed végére kissé alábbhagyott a szegedi figyelem, s ezt kihasználva 61-41-ről kissé vissza tudott zárkózni a továbbra is főként hármasokra apelláló Tiszaújváros. Magyar László az utolsó másodpercben vagy nyolc-kilenc méterről talált be. Reméljük, az utolsó felvonás elejét ismét megnyomják a szedeákosok, jó lenne, ha nem kellene az utolsó percekig izgulni...

27. perc: 41-59

Szerencsére a tizenöt perces pihenő sem törte meg a Szeged lendületét, Molnárék továbbra egészen nagyszerű kosárlabdával kápráztatják el a tiszaújvárosi publikumot. Van türelmük biztos dobóhelyzetig játszani a támadásokat, s a végén sem remegnek meg a kezek. Az egyre nagyobb hátrányba kerülő hazai gárda keménykedéssel próbál válaszolni: Vida össze is szedett egy kisebb sérülést, de harmadik faultját is befújták, így Bonifert Domonkos

Komáromi Gergelyt

küldte a helyére. Jávorszkit négyszer büntették eddig a síposok, a Phoenix egyik ásza tehát közel a kipontozódáshoz.

20. perc: 33-43

Hatalmas triplacsata alakult ki a nagyszünet előtti percekben a tiszaújvárosi csarnokban. Minden mindegy alapon szőnyegbombázást tartottak Brunyászkyék, 35-31-re zárkóztak föl, s támadhattak is, ám ennél közelebb már nem tudtak lopózni, a negyed vége pedig ismét a vendégeké volt. A pihenőre tízpontos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, miután Molnár és Nyilas is betalált a vonalon kívülről. Még magabiztosabb lehetne a vezetés, ha a Bonifert-legények nem puskáztak volna el nyolc büntetődobást.

A Dél-Konstukt SZTE-Szedeák pontszerzői:

Molnár 14/9, Kovács D. 9, Nyilas 8/6, Gémes 6, Vida 5, Varga M. 1. Vida Máté emellett lekapott négy lepattanót, kiharcolt hát szabálytalanságot, szerzett három labdát, s öt is asszisztot jegyzett - zseniális! A hazai oldalon Brunyászky a legeredményesebb, aki három trojkával idegesítette a szegedi kispadot. Eddig a játék minden elemében felülmúlja ellenfelét a Szedeák: mezőnyből 58, illetve 48 százalékkal céloztak a csapatok, a lepattanók terén 17-10-re vezetnek a látogatók.

15. perc: 20-32

Nagyszerűen kezdte a második negyedet a szegedi együttes. Az első szedeákos meccsét játszó Vida Máté remekül fogja össze társait, passzai pedig továbbra is élményszámba mennek. Okosan, türelmesen támadnak a vendégek, minden akciót helyzetig játszanak ki, a dobásokat pedig jól értékesítik. Ne kiabáljuk el, de eddig a játékvezetőkre sem lehet panasz, hiszen míg Vidáék ellen 5, addig tiszaújvárosi oldalon már 14 faultot ítéltek. Apró szépséghiba, hogy a kiválóan teljesítő Kovács Dávid neve mellé sajnos be kellett húzni a harmadik bunkót...

10. perc: 15-20

A tiszaújvárosiak továbbra sem nagyon tudnak dobóhelyzetet kialakítani a palánk alatt, távolról azonban behullott néhány kísérletük, így a negyed végére kissé közelebb kerültek az amúgy nagyszerűen játszó Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákhoz. A hazaiak az első tíz percben csak triplából értek el pontot!

Bonifert Domonkos

gárdájának játéka jóval sokszínűbb, tartalmasabb. Az semmiképpen sem jött jól, hogy a negyed vége felé Gémes ellen egy véleményesnek tűnő támadófaultot fújtak a bírák. A Szegedben egyébként Kovácsnak, a vendéglátóknál

Magyarnak

és Jávorszkinak van két-két személyije. Az eddig látottak mindenképpen bizakodásra adnak okot, s abban is reménykedhetünk, hogy a Tiszaújváros rutinos, idősebb kosarasai talán nem bírják majd végig a Molnárék által diktált nagy tempót.

6. perc: 3-13

A Tiszaújváros első támadásából triplát ért el

Jávorszki

révén, azóta azonban gyakorlatilag nem tud mit kezdeni a szegediek pontos, precíz és agresszív védekezésével. A vendégek kiszorítják az újvárosiakat a palánk alól, a hazaiak külső kísérleteiket rendre elhibázzák, a lepattanókat pedig begyűjtik a szedeákosok. A Vida,

Molnár, Nyilas, Kovács, Gémes

kezdőötössel pályára lépő alakulat egy 10-0-s rohanással ragadta magához az előnyt: Kovács Dávid már 6 pontnál tart, Nyilas István és a remek passzokat osztogató Vida Máté 2-2 pontot ért el eddig, Molnár Miklós pedig egy hármast süllyesztett el a gyűrűben.

A meccs előtt:

Mindkét gárda meglepetéssel készült ellenfele számára: a Tiszaújváros színeiben pályára lép a Debrecenből frissiben igazolt center, a nigériai

Ayodele Oluwaseyi

, a Szeged pedig irányítóproblémáit orvosolta egy új fiúval. A 22 esztendős

Vida Máté

az A csoportos Dombóvártól érkezett a Szedeákhoz, korábban az Univer-Kecskemétben és a szombathelyi Falcóban pattogtatott. Játékengedélyét ma sikerült elintézni. Első alkalommal tagja a felnőttkeretnek a fiatal

Somlyai Balázs, Rezák Tamás

Simándi Árpád

viszont nem lehet társaival. Rezák ma járt

Mohácsi

doktornál Székesfehérvárott, térdét feltehetően műteni kell. Simándi pedig influenzával küzd. Az első részsiker már megszületett: a Szedeák U20-as gárdája 79-74-re győzött a Tiszaújváros hasonló korú együttese ellen.