Kosárlabda: szünet után száguldott a Szedeák

2009. október 18., vasárnap
Az első félidőben még tartotta a lépést az Óbuda Dél-Konstrukt az SZTE-Szedeákkal, ám a fordulást követően Vida Máté és Rezák Tamás olyan tempót diktált, mely tarthatatlannak bizonyult a Kaszások számára. A szegediek végül száz pont fölé jutottak, s magabiztosan nyerték a találkozót. Nem volt problémamentes a Dél-Konstukt SZTE-Szedeák felkészülése az Óbudai Kaszások elleni találkozóra, hiszen csaknem a fél csapat küszködött betegséggel vagy sérüléssel az utóbbi napokban. Simándi Árpád meggyógyult, de Molnár Miklós, Varga Dániel és Blahó Barnabás nem kaphatott vasárnap szerepet, a sérültek közül pedig Vida Máté és Rezák Tamás is csak a padon kezdett. Simándi, Szabad, Nyilas, Kovács és Gémes ötöse vette fel a harcot az Óbudai Kaszásokkal, s az első percekben úgy tűnt, könnyedén tartja itthon a bajnoki pontokat a Szeged. Gémes és Kovács szórták a kosarakat a palánk alól, Simándi pedig távolról talált be, 7-2-re, majd 14-6-ra lépett meg a házigazda. A vendégek elképesztően sokat hibáztak, sorra adták el a labdákat, védelmük pedig átjáróháznak bizonyult. Aztán az első negyed közepétől – nincs rá jobb szó – hozzászürkült ellenfeléhez a Szedeák. A három húzóember nem kapott segítséget a többiektől, egészen a 14. percig kellett várni, míg a negyedik szegedi játékos is gyűrűbe talált – Nyilas István jegyzett egy duplát. A 7. perctől egészen a nagyszünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol másik fél vezetett egy két ponttal. A védekezés sem szegedi, sem óbudai oldalon nem működött, s a büntetődobásoknál is akadtak gondok az irányzékkal. Szerencsére a palánk alatt továbbra is jól dolgoztak a Bonifert-tanítványok: Kovács Dávid 19, Gémes Levente 13 pontig jutott az első két negyedben. Az öltözőben aztán a szegedi mester „nem kímélte” játékosait, a Szedeák pedig a Kaszásokat a harmadik tíz percben... Sokkal fegyelmezettebbé vált a hazaiak védekezése, a második negyed végén pályára küldött Vida Máté és Rezák Tamás pedig nemcsak remekül fogták össze a társakat, hanem gyors és ponterős játékukkal megoldhatatlan feladat elé állították az Óbudát. Vida szenzációs passzokat osztogatott, melyekből Kovács, Nyilas és Gémes is betalált, Rezák pedig elképesztő sebességgel indult és indított támadásokat – szemre is tetszetősen kezdett kosárlabdázni a Szeged. 61-51-nél, a 24. percben kért időt a vendégek mestere, de ez sem segített: az addig rendkívül hasznosan játszó Horváth Márton egy minutummal később támadóhibát vétett, majd dühében földhöz csapta a labdát, s pörölt is a játékvezetőkkel. A center ellen két technikait is ítéltek a síposok, mehetett is az öltözőbe, Nyilas pedig annak rendje s módja szerint bevágta mind a négy büntetőt (65-51). Innentől kezdve nem volt kegyelem, hiába vetették be a zónát is a Kaszások. Nyilas parádés pöcijével 18 pontra nőtt a különbség (75-57), s a záró játékrész kezdetére is csak két egységgel lopakodtak közelebb a látogatók. A negyedik negyedben folytatódott Vida és Rezák közös show-műsora, melyhez immár a többiek is hozzátették a magukét. Nemcsak a védekezés maradt kemény és pontos, de a támadások befejezésénél is remekül összpontosítottak a fiúk: Mészáros János, Nyilas, Gémes, Varga Milán és Simándi labdái hullottak a gyűrűbe, a 39. percben pedig Széll Bence triplája után az álomhatárt is elérte a Szeged (100-74). A végén tovább tudta növelni az előnyt a Bonifert-alakulat, s magabiztosan, megérdemelten verte a Kaszásokat. A Dél-Konstukt SZTE-Szedeák a következő fordulóban a Bajai Bácskával vív rangadót: az összecsapásra október 23-án (pénteken) 19 órakor kerül sor az újszegedi sportcsarnokban.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 4. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Óbudai Kaszások 104-76 (27-27, 23-22, 25-10, 29-17). Újszegedi sportcsarnok, 400 néző, vezette: Szabó G., Kovács N. Szedeák: Simándi 12/6, Szabad (-), Nyilas 17, KOVÁCS D. 23, Gémes 17. Csere: Széll 5/3, Komáromi (-), Varga M. 3, VIDA 7, REZÁK 12/6, MÉSZÁROS 8, Németh T. (-). Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Az Óbuda legjobb dobói: Nagy B. 15/9, Gáspár 15, Horváth M. 9. Bonifert Domonkos: "Egész egyszerűen megengedhetetlen, hogy bárki ellen is 49 pontot kapjuk idehaza az első félidőben, a szünetben ezt elmagyaráztam a fiúknak! Kértem, hogy a megbeszélteknek megfelelően védekezzenek. A harmadik negyedben szépen végrehajtották, amit elterveztünk, akkor ki is jött a két csapat közötti különbség. Az eredménnyel elégedett vagyok, várjuk szurkolóinkat október 23-án a Baja elleni mérkőzésre - nagy szükségünk lesz a buzdításukra!"További eredmények a 4. fordulóból: Jászberényi KSE – Újbuda TC 92-72 EnterNet Vásárhelyi KS – Nagykállói KE 142-80 EKF Hész Eger – Debreceni Egyetem KE 80-69 Bajai Bácska FKE – Kecskeméti Főiskola 109-68 Szolnoki Főiskola Olaj KK – Tiszaújvárosi Phoenix KK 71-85