Kézilabda: Elvárt pickes győzelem

2009. október 24., szombat
A Pick Szeged együttese szombaton újabb bajnoki mérkőzés játszott – igen gyér érdeklődés mellett. A szegedi csapatot az Avar-Lele páros 33-27-es győzelemre vezette a Csurgó ellen, de megbízatásuk csak eddig tartott, mert vasárnap bejelentik a vezetők, hogy Vladan Matics helyett ki irányítja a továbbiakban a Picket. Kevesen voltak kíváncsiak a Pick Szeged – Csurgó NB I-es férfi kézilabda mérkőzésre. A szurkolókat sokkal jobban foglalkoztatja, hogy ki lesz a szegedi együttes vezetőedzője a hét közben leváltott Vladan Matics helyett. Vasárnap felszáll a füst, és remélhetőleg megnyugszanak a kedélyek. Az egykori szegedi játékosokkal - Buday Dániellel, Oláh Gáborral, Józsa Mátéval – tűzdelt Csurgó ellen Avar György másodedző és Lele Ambrus, a klub ügyvezetője készítette fel a Pick Szegedet. A másik oldalon a hazaiakat jól ismerő Buday Ferenc ült a kispadon. A Pick a mérkőzés elején elhúzott négy-öt találattal, sőt a félidő felénél hét gól volt a különbség. Előzetesen sokan attól tartottak, hogy a Csurgó a Pick Szeged kecskeméti vesszőfutását kihasználva, lehengerlő kézilabdát ad elő. Mindez nem ment, mert a hazai együttes jól állta a vendégek erőtlen próbálkozásait. A szünetre is megmaradt az előny, a megbízott szegedi edzőpárosnak könnyű dolga volt az öltözőben. A fordulás után sem változott a játék képe. A Csurgó próbált felzárkózni, de minden próbálkozás hiábavaló volt, sőt a Pick a 45. percben 27-17-re vezetett. A tíz gólos előny megnyugtatta a hazaiakat, ez azt jelentette, hogy a vendég csapat némileg felzárkózhatott és a második félidőt megnyerte egy góllal. Összességében viszont így is a Pick volt jobb hattal. Pick Szeged – Csurgó 33-27 (18-11) Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Nagy, Túróczy. Pick Szeged: Liszkai – Ghionea 3, Krivokapics 6/2, Nenadics 3/1, Zubai 3, Katzirz 7, Zvizej 8/2. Csere: Farkas (kapus), Vadkerti 2, Herbert, Kos, Oszmajics, Simon 1. Megbízott edzők: Avar György, Lele Ambrus. Csurgó: Hudák – Fodor 6, Dömö 3, Buday 3/2, Szöllősi 1, Frey 2, Császár 5. Csere: Nikolics (kapus), Oláh 3/1, Cifra 1, Józsa 2, Szabó 1, Kökény. Edző: Buday Ferenc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3. Kiállítások: 14, ill. 8 perc.