Hátország: parádézott a SZVSE-előkészítő

2009. október 6., kedd

Alábbi összeállításunkban a Szegedi VSE korosztályos labdarúgócsapatainak az elmúlt hétvégén lejátszott mérkőzéseiről számolunk be.

Toborzó

A Rendőr TE labdarúgó-szakosztálya várja mindazon gyermekek és szülők jelentkezését, akik a labdarúgás iránt érdeklődnek. Az edzések helyszíne: a Hunyadi téri sportpálya (Dózsa-pálya). Érdeklődni lehet Sahin-Tóth Dezső ügyvezetőnél (tel.: 30/985-25-86).

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság:

Mindszent SE – Szegedi VSE 0-6 (0-3). Góllövők: Magony (3), Cseh, Vígh, Fábián.

Mindszent SE: Szokol – Rideg, Csöngető, Kispál (Balogh), Elekes, Forgó, Pölös, Lakatos (Magyar), Kiss; Szabó, Bartucz. Edző: K. Nagy Tibor. Szegedi VSE: Daróczi – Csobán R., Csobán K., Cseh, Magony, Mészáros, Vincze (Bálint), Kozma, Fábián, Vígh (Muhi), Megyeri. Edző: Fülöp László. A megyei első osztály ifi bajnokságának nyolcadik fordulóját rendezték a hétvégén. A Szegedi VSE ifije Mindszenten sem ismert kegyelmet, magabiztos győzelmet aratott, így a címvédő vasutas alakulat továbbra is tapad az éllovasokra.

U16-os megyei bajnokság Tisza-Maros csoport:

SZVSE I. – Szőregi RSE 4-0 (4-0). Góllövők: Kiss Á. 2, Kálmán K., Szivacski N.

SZVSE: Mészáros – Kertész (Kocsis-Savanya), Környei B., Ábrahám, Nagypál, Szivacski (Szabó R.), Kiss Á., Váczi (Sipos L.), Csamangó N., Busa, Kálmán. Edző:Hágelmann Endre. Szőregi RSE: Povázai – Dékány, Csorba, Buknicz, Ali, Méreg, Mityók, Kövi, Tóth, Szegedi, Madár. Az első félidőben már eldőlt a mérkőzés, mikor a hazai csapat négy gólt szerzett 15 perc alatt! A tabella második helyén álló vendégek semmi veszélyt nem jelentettek a SZVSE-kapura, köszönhetően a védelem hibátlan munkavégzésének. A megérdemelt siker a hazaiak számára az első helyre kerülést hozta, annak ellenére, hogy ők egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak!

A bajnokság állása:

I. SZVSE I. 4 meccs 12 pont 45-0 II. Tápé 5 meccs 12 pont 17-3 III. Szőreg 5 meccs 10pont 18-11 … VI. FK 1899 Szeged 5 meccs 4 pont 7-12

U14-es megyei bajnokág Tisza-Maros csoport:

SZVSE I. – Tisza Volán SC 6-0 (3-0). Góllövők: Sipos Á. 2., Szántó D. 2., Csamangó T., Németh R.

SZVSE I.: Karim – Kiss L., Faragó N., Vincze B., Kakuszi Á., Csamangó T., Horváth Cs., Faragó D., Sipos Á., Szántó D., Németh R. Csere: Juhász P., Rózsa D., I. Dursun. Edző: Hágelmann Endre. Tisza Volán SC: Csepregi A. – Cságrány F., Garamvölgyi S., Kakuszi D., Réti Sz. D., Szil Zs., Király K., Glatz P., Csőke M., Hegyesi P., Kovács D. Csere: Bodó N. Edző:Herczeg Gábor Kornél. A mezőny legjobbja: Csepregi A. Jók: Faragó D., Sipos Á., Szántó D., Kakuszi Á., Horváth Cs., ill. Csőke M., Szil Zs. A bajnoki címvédő SZVSE csapatának agresszív támadójátékát rengeteg gólhelyzet és három gól bizonyította már az első félidőben a remek képességű Tisza Volán SC ellen. A hazai középpályások labdaszerzésben, türelmes labdatartásban és futómennyiségben is ellenfelük fölé nőttek, és ha

Németh R.

csak a helyzeteinek a felét értékesíti, egyedül eldönthette volna a három pont sorsát már az első félidőben! A második játékrészben kiegyenlítődött a játék, de SZVSE kapusainak nem kellett lövést hárítaniuk, a Tisza Volán SC portása viszont a mezőny legjobb teljesítményét produkálta.

UTC – SZVSE II. 4-1 (1-1). Góllövők: Virág A., Csiszár D., Duranyik R. 2, ill. Benkocs G.

UTC: Pakai T. – Komócsin G., Csiszár D., Hencz Á., Csonka G., Boros J. M., Duranyik R., Virág A., Csonka K., Szatmári D., Csiszár M. Csere: Sándor T., Csala V., Szabó D., Sándor J. Edző: Bellán János. SZVSE II.: Gábor A. – Kovács Z., Iritz N., Csala D., Molnár B., Tóth M., Benkocs G., Kovács-Hegedűs A., Horváth G., Purosz L., Kaczur K. Csere: Rádai Cs. Edző: Kakuszi Gyula. Jók: Pakai T., Sándor T., Duranyik R., Boros J. M., Hencz Á., illetve Benkocs G., Rádai Cs., Gábor A. A második perben a hazaiak kihasználva a vendégcsapat elmélázását már megszerezték a vezetést, ezután a félidő hátralevő részében főleg mezőnyjáték folyt, sok kimaradt vendéghelyzettel és egy a 15. percben szerzett vendéggóllal. A második játékrész közepétől az UTC átvette a kezdeményezést, ami gólokban is megmutatkozott. A SZVSE II. elfáradt a mérkőzés végére, így

Kakuszi Gyula

edző szerint az UTC teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

I. SZVSE I. 4 meccs 12 pont 38-2 II. Újszentiván 4 meccs 9 pont III. UTC 4 meccs 9 pont … VI. SZVSE II. 5 meccs 3 pont