Atlétika: Lóczi Attila hatodik az ob-n

2009. augusztus 4., kedd
Az elmúlt hétvégén a felnőtt magyar bajnokságon szerepelt a szegedi Titán TC közép- és hosszútávfutója, Lóczi Attila. Szombaton és vasárnap Budapesten rendezték az atléták 2009. évi felnőtt országos bajnokságát, ami két szempontból is fontos volt az indulók számára. Elsőként a bajnoki címek megszerzése lehetett a cél, másrészt az alkalommal teljesíthették utoljára az augusztus 15-23. közötti berlini világbajnokság szintjeit a versenyzők. A szegedi atléták a tisztes helytállás reményében várták a fővárosi viadalt. A bajnokság nézői szemmel elég szerénynek tűnt, ami inkább az időpontnak, mint az eredményeknek tudható be, mert bizony akadtak kimagasló eredmények is. Sajnos a Tisza-parti távfutóink még mindig a taktika hívei, ami nem biztos, hogy előnyös a jövőre nézve – árulta el portálunknak Menyhárt Zoltán, a Titán TC atlétikai szakosztályának vezetője. A Titán atlétái közül csak Lóczi Attila (1984) tartozik a felnőtt korosztályba, így ő képviselte az egyesületet. Attila asz első napon 1500, míg másnap 5000 méteren állt rajthoz. Teljesítményével még edzőjének is sikerült meglepetést okoznia. 1500 méteren borzalmasan gyenge futást produkáltak a versenyzők, amelyben Attila is benne volt. Lassú kezdés után közepes iramban folytatódott a verseny, amelynek hajrá lett a vége. Szerencsére az igen gyenge eredménynek köszönhetően a szegedi futó az előkelő 6. helyen végzett, javítva egy helyezést tavalyi pozíciójához képest. Vasárnap az 5000 méteren többen nem álltak rajthoz, és mire véget ért a verseny, rengetegen fel s adták a küzdelmet. Sajnos közöttük volt Lóczi Attila is, aki 2000-nél jó pozícióból állt ki Menyhárt Zoltán számára is érthetetlen okok miatt. Később kiderült, a csonthártya nem bírta a kiképzést. „Kissé elszomorodtam, hogy egy jól felkészült felnőtt atlétánál ilyen problémák is előjöhetnek” – fogalmazott a szakember. Felnőtt ob, férfi 1500 méter: Lóczi Attila (1984) – 3’58,90, 6.helyezés.