Kajak-kenu Vk, Szeged - Három hazai siker 500 m-en

2009. június 7., vasárnap

A magyar versenyzők három első és egy harmadik helyet értek el a zárónapi 500 m-es döntőkben a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa-versenyen, így összesen 13 aranyéremmel zártak.

Elsőként a fiatal

Molnár Péternek

szoríthatott a Maty-éri pálya közönsége a K-1 fináléjában, ő azonban a nagyobbnál nagyobb nevek között végül nem volt harcban a dobogós helyekért. Az élen

Anders Gustavsson, Adam Van Koeverden, Ronald Rauhe

volt a sorrend, Molnár hetedik lett. A következő futamban, a tavaly elhunyt

Kolonics Györgyről

elnevezett C-1-es versenyben ezzel szemben már győzelmi reményekkel indult a magyar versenyző, az olimpiai bajnok

Vajda Attila

, aki a szombati 1000 m-en aratott sikere után duplázásra készült. A Démász-Szeged klasszisában ezúttal sem kellett csalódnia a publikumnak: remek hajrával ezen a távon is diadalmaskodott, így az ő neve került fel elsőként a Kolonics-vándorkupára. A szám másik magyarja,

Volein Viktor

hetedik lett. "Nagyon nem volt könnyű, a mellettem lévő üzbégre figyeltem leginkább. Kemény futam volt, de motivált, hogy a Kolonics György-kupa Magyarországon maradjon" - mondta a parton Vajda. A női kajakosoknál a beteg

Benedek Dalma

visszalépése után "egyedül maradt"

Kozák Danuta

ugyan versenyben volt a dobogóért, de végül nem sikerült odaérnie a legjobb három közé, negyedikként zárt. A párosok első döntője aztán újabb hazai sikert hozott: a háromszoros ötkarikás aranyérmes, kajakos

Kammerer Zoltán

hű társával,

Kucsera Gáborral

szinte végig vezetve nyerte a finálét, megismételve tavalyi győzelmét. A fiatal

Gönczy Gábor, Szalai Tamás

duó hetedik lett a fináléban. "Elégedett vagyok, mert két döntőt nyertem, a tegnapi ugyan B volt, de nem baj" - mondta mosolyogva Kucsera, aki szombaton, 1000 m egyesben esélyesként lemaradt a legjobbak csatározásáról. A kenu párosoknál szintén két magyar duóért izgulhatott a közönség, amely végül a Széles Gábor, Varga Dávid duónak köszönhetően egy bronzéremnek tapsolhatott. A pekingi olimpiát is megjárt Sáfrán-testvérek,

Mátyás

Mihály

hetedikként értek a célba. Az utolsó szám, a női kajak kettesek döntője előtt nem sok izgulnivalója volt a szurkolóknak, ott volt ugyanis a rajtnál az évek óta veretlen, kétszeres ötkarikás bajnok

Kovács Katalin, Janics Natasa

kettős is. A klasszis páros ezúttal sem hibázott, utcahossznyi előnnyel utasította maga mögé riválisait, megszerezve ezzel a magyar csapat 13., egyben utolsó győzelmét Szegeden. "Nagyon jól kijöttünk a rajtból, megbeszéltük, hogy maximális pályát megyünk, mert az elmúlt napokban elég keveset edzettünk. Nagyon jó kis verseny volt" - értékelt Kovács. A szegedi viadalra - amely a nemzetközi szövetség idei Vk-sorozatának harmadik, egyben utolsó állomása volt - 36 ország 450 versenyzője nevezett.

A szegedi MOL kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnap délutáni dobogósai és a magyarok helyezései:

férfiak: -------- 500 m: K-1: 1. Anders Gustavsson (svéd) 1:41.102 p 2. Adam Van Koeverden (kanadai) 1:41.540 3. Ronald Rauhe (német) 1:41.558 ...7. Molnár Péter 1:44.678 ...12. (a B döntőben 3.) Benkő Zoltán C-1: 1. Vajda Attila 1:57.869 2. Thomas Luck (német) 1:57.917 3. Vagyim Menkov (üzbég) ...7. Volein Viktor 2:03.647 K-2: 1. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor 1:34.097 2. Jacob Norenberg, Eirik Veraas Larsen 1:35.099 3. Martin Hollstein, Jonas Ems (német) 1:35.165 ...7. Szalai Tamás, Gönczy Gábor 1:39.869 C-2: 1. Iosif Chirila, Victor Mihalachi (román) 1:46.215 2. Gabriel Beauchesne-Sevigny, Andrew Russell (kanadai) 1:46.869 3. Széles Gábor, Varga Dávid 1:47.625 ...7. Sáfrán Mátyás, Sáfán Mihály 1:51.189 nők: ---- 500 m: K-1: 1. Bridgitte Hartley (dél-afrikai) 1:58.062 2. Katrin Wagner-Augustin (német) 1:58.578 3. Josefa Idem (olasz) 2:00.672 4. Kozák Danuta 2:00.990 K-2: 1. Kovács Katalin, Janics Natasa 1:43.118 2. Sofia Paldanius, Josefin Nordlow (svéd) 1:45.320 3. Viktoria Schwarz, Yvonne Schuring (osztrák) 1:45.386