Hátország: 14 meccs után botlott a SZVSE-serdülő

2009. május 18., hétfő

Az elmúlt hétvégén

a SZVSE, illetve a Rendőr TE öt korosztályos csapata lépett pályára bajnoki mérkőzésen, közülük kettőnek sikerült győznie. Egymás után másodszor kaptak ki az ifik, az egyes számú előkészítő-gárda viszont nem ismer kegyelmet.

Alábbi összeállításunkban a SZVSE és a Rendőr TE korosztályos együtteseinek a május 16-17-i bajnoki fordulókban elért eredményeit közöljük.

Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság:

SZVSE - Ásotthalom 2-3 (1-0). Vezette: Dobos. Gólszerzők: Cseh Richárd, Magony Tibor, illetve Kothencz Gábor, Víg Zsolt, Szabó Dávid.

SZVSE: Iváncsics S. - Csobán K., Cseh R., Vér T. (Muhi Cs.), Magony T. (Mészáros G.), Fábián Á., Vincze I., Végh J., Pavelka B. (Pál R.), Kozma L. (Strack B.), Kis T. Edző: Fülöp László. Ásotthalom: Mucsi Zs. - Somlyai D., Farkas T., Szabó D., Somlyai P., Kothencz V., Kothencz G., Répássy F., Somlyai A., Víg Zs., Lakatos F. Edző: Szabó Attila.

A bajnokság állása:

1. SZVSE 62 pont, 2. Sándorfalva 60 pont, 3. Kiszombor 58 pont.

U16-os megyei bajnokság Tisza-Maros csoport:

RTE Szeged-Újszentiván

- Kiszombor KSK 4-2 (1-1). Vezette: Kószó. Gólok: Tóth Ákos 2, Nagy Ádám, Váczi Tibor; illetve Patka Csaba 2.

RTE Szeged (ÚSE): Daróczi M - Szabó D., Balázs A., Nagy Á., Földi B., Váczi T. (Ferenczi K.), Bodnár M., Mester M., Tóth Á., Kiss Á., Reisinger M. (Fröhlich G.). Edző: Marton Gellért. Kiszombor KSK: Simon R. - Tézsla Á. (Kovács D.), Patka Cs., Csanádi Cs., Furujás T., Finta T., Németh M., Szilasi M., Gazsó J., Pásztor M., Herczeg B. Edző: Horváth István. A hazai csapat korán megszerezte a vezetést, s bár fölényben játszott, nem tudta növelni előnyét. A 30. percben a vendégek egyenlítettek, s az előnnyel együtt a fölény is eltűnt. A döntetlen félidő után a vendég Kiszombor megszerezte a vezetést, így a mérkőzés utolsó húsz percébe vendégvezetéssel indultak a csapatok. A kitámadó hazaiaknak azonban sikerült egyenlíteniük. Már a gól előtt is látszott: Marton Gellért tanítványai visszaszerezték mezőnyfölényüket, amit meg is tartottak. A kemény mezőnybeli küzdelem közben szabadrúgásból Nagy Ádám visszaszerezte a vezetést, így a végjátékra védekezni álltak vissza az RTE-sek. A vendégek kitámadtak, így az RTE több kontrát vezethetett, melyből egyet gólra is váltott.

Makó - SZVSE 3-0 (1-0). Vezette: Eberhardt. Kiállítva: Ábrahám K. Góllövő: Bress 2, Czebe.

Makó: Keresztúri - Triznya, Kovács D., Bress B., Potloka A., Horváth G., Kieta M., Czebe N. (Méreg), Máté G., Rakity Gy., Tóth A. Edző: Bottlik R. SZVSE: Mészáros L. - Megyeri K., Csobán K., Galovszki T. (Kertész G.), Ábrahám K., Környei B., Csamangó N. (Szántó D.), Nagypál P., Rózsa D., Lukács T., Szabó R. (Kocsis K., Vincze B.). Edző: Hágelmann Endre. A bajnoki döntőnek beillő találkozón a hazai csapat a kiemelt bajnokságokban edződött öt túlkoros játékosának köszönhető fizikai fölényét váltotta győzelemmé. A SZVSE hat előkészítő korú játékossal játszott, de a küzdelem csak az 52. percben dőlt el, az egyik vendégvédő kiállításakor. A SZVSE ráadásul a 65. perctől sérülés miatt nyolc mezőnyjátékossal vette föl a küzdelmet, s fejezte be a mérkőzést. A vendégcsapat tizennégy mérkőzés óta először kapott ki! Mindezzel együtt a bajnokság végkimenetele még korántsem dőlt el.

1. Makó 40 pont, 2. SZVSE 38 pont, 3. Tápé 34 pont, 4. Kiszombor 26 pont, 5. Újszentiván (RTE Szeged) 22 pont.

Megyei előkészítő-bajnokság:

SZVSE I. - SZVSE II. 7-0. Vezette: Kószó. Góllövők: Rózsa D. 4, Szántó D., Németh R., Horváth Cs.

SZVSE I.: I. Dursun - Kertész G., Faragó N., Bárány A., Szántó D., Csamangó, Németh R., Rózsa D., Horváth Cs., Faragó D.,Vincze B. Csere: Rózsa Á., Rádai Cs., Mészáros L., Kovács A. Edző: Hágelmann Endre. SZVSE II.: Gábor A. - Csala D., Bécsi B., Karim, Nagypál, Kalmár Zs., HorváthG., Busa B., Molnár M., Kakuszi Á., Kis L. Csere: Juhász P., Kovács Z., Benkocs G., Bálint D. Edző: Kakuszi Gyula.

1. SZVSE I. 39 pont (104-5), 2. Tisza Volán SC 23 pont, 3. Deszk 20 pont.