Sporthétvége: Puljezevics-parádéval nyolcban a Pick

2009. február 22., vasárnap

A Pick Szeged - Dunaferr kézilabda KEK-nyolcaddöntő-visszavágó ígérkezik a sportos hétvége fénypontjának, de hazai pályán láthatjuk a Szeviép-Szeged kosarasait és a Szeged Beton pólósait is. Szegeden élve már meg sem ütközünk azon, hogy az illetékes ismét nem tudtak mit kezdeni az ütközéssel: a Pick és a Beton ugyanabban az időben játszik szombaton... Folyamatosan frissülő Sporthétvége összeállításunkban minden eredményről és részletről beszámolunk.

Kézilabda: Simán jutott a nyolc közé a Pick Szeged

Hatalmas előnyt tékozolt el a Kupagyőztesek Európa Kupája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Pick Szeged kézilabdacsapata Dunaújvárosban, s hagyta, hogy a végén a Dunaferr örüljön. A 33-29-es vereség természetesen komoly belső feszültségeket okozott a klubnál, a hírek szerint nem kis dorgálásban részesültek a fiúk. Mint arról a SZEGEDma.hu is beszámolt, hétközi bajnokin simán verték a Balatonfüredet a Tisza-partiak. Szombaton 17.30-tól viszont már sokkal komolyabb a tét, következik ugyanis a Dunaferr elleni visszavágó: a végső kupagyőzelemről álmodozó Vadkertiéknek négygólos hátrányt kell ledolgozniuk. Mi is a helyszínen követjük végig, sikerül-e a Picknek a fordítás. Mindkét együttes kapkodva kezdte a mérkőzést, de a hazaiak nyugodtak meg hamarabb, ami gólokban is megmutatkozott. Már a 12. percre ledolgozta hátrányát a Pick (7-3), majd a szenzációsan védő

Puljezevics

és a szebbnél szebb találatokat elérő

Ghionea

vezérletével fokozatosan ellépett vetélytársától. A 24. percben már hétgólos volt az előny, s ebből hatot a szünetig meg is őrizték a Matics-fiúk (15-9). A fordulást követően sem változott a játék képe: a Dunaferr gyakorlatilag nem tudta bevenni a bravúrt bravúrra halmozó Puljezevics kapuját, s a Tisza-partiak ha megszerezték a kipattanók, gyors és eredményes támadásokat vezettek. Felállt fal ellen pedig

Petrea, Laluska

Krivokapics

is eredményes tudott lenni. Az 50. percben is még csak 13(!) gólnál tartott a vendégcsapat, mely az odavágón 33-at rámolt be a Pick kapujába... 24-13-nál már mindenki tudta, eldőlt a továbbjutás kérdése. Az utolsó percekre kissé kiengedtek Vadkertiék, s a Dunaferr is - ahogy szinte az egész percben - élvezte a játékvezetők jóindulatát, így némiképp közelebb lopóztak a vörösök. A vége 28-19 lett, ami azt jelenti, hogy a Pick Szeged jutott a KEK negyeddöntőjébe a magyar párharcból.

A férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének visszavágóján: Pick Szeged - Dunaferr 28-19 (15-9).

Andjelkovics 1, Nenadics 1 (1), Zvizej, Zubai Sz. 2,

Krivokapics 3 (1). Vezetőedző: Vladan Matics.

Dunaferr:

Mikler – Törő 2, Bagarics 3, Grebenár 1, Rosta M., Ancsin 2, Miss 3 (1)

. Csere:

Stochl (kapus), Kemény, Nagy K. 2, Zubai G., Szalafai 3, Sándor 2, Bajusz 1.

Predrag Petljanski.

Kiállítás: 8, ill. 6 perc. Hétméteres: 4/2, ill. 3/1.

Továbbjutott

a Pick Szeged 57-52-es összesítéssel.

Vízilabda: Nehezen nyerte a tiszai rangadócskát a Beton

A férfi vízilabda OB I 15. fordulójában a Szolnoki Főiskola-Közgépet fogadja a Szeged Beton.

Kásás Zoltán

együttese számára kötelező a győzelem, még úgy is, hogy a kétszeres olimpiai bajnok

Varga Tamás

sérülése miatt bizonyosan nem állhat rendelkezésre, de hozzá hasonlóan várhatóan mások is hiányozni fognak még. A mérkőzés szombaton 18 órakor kezdődik az újszegedi sportuszodába: ember legyen a talpán, aki egyszerre képes szurkolni a Picknek és a Betonnak... Ennek megfelelően gyér érdeklődés kísérte a vízilabdameccset, a férfi kézilabda KEK-nyolcaddöntővel nem tudott konkurálni az összecsapás. A Szeged Betonban Varga T. mellett

Lehmann

Milos Korolija

sem szállhatott vízbe, akadozott is a hazai gépezet, ám végül nem esett meg a Pécs elleni csúfság, a Beton a remek napot kifogó

Baksa László

vezetésével itthon tartotta a pontokat.

A férfi vízilabda OB I 15. fordulójában: Szeged Beton – Szolnok 7-5 (2-1, 3-0, 1-2, 1-2).

Szeged: Baksa –

Vejzagics, Varga P. 2, Török, Komlósi, Mihajlo Korolija, Weszelovszky 2.

Csere: J

uhász, Molnár P. 1, Éles 2, Kuncz.

Vezetőedző: Kásás Zoltán.

Női kosárlabda: A Zala Volán negyedszer is kipipálva

Immár negyedik alkalommal méri össze tudását a 2008/2009-es szezonban a Szeviép-Szeged és a Zala Volán női kosárlabdacsapata, s eddig mindhárom alkalommal a szegediek kerültek ki győztesen a párharcból. A bajnokságban Zalaegerszegen tudtak nyerni, a magyar kupa negyeddöntőjéből is kettős győzelemmel jutottak tovább. Vasárnap 17 órakor az újszegedi sportcsarnokban a bajnoki "visszavágó" következik, s bár a kát gárdát nem sok választja el a tabellán (a Szeviép negyedik, a Zala Volán hatodik), meg lennénk lepve, ha a zalaiak megszakítanák Fürész Emőkéék sorozatát... Nem is szakították, a Szeviép könnyedén tartotta itthon a pontokat.

A női kosárlabda NB I/A 16. körében: Szeviép-Szeged – Zala Volán 94-77 (18-16, 23-16, 26-11, 27-24).

Németh 8, Fürész 17/9, Szakács 18, Russai, Zserzserunova 15/6.

Maslowski 21/3, Vincze 3, Laczi, Dubrovina 12/6, Pusztai.

Donkó Orsolya.

Férfi kosárlabda: Megszületett az első idegenbeli siker!

A Baja elleni múlt vasárnapi csata előtt még a negyeddöntőről álmodoztak az SZTE-Szedeák NB I/B csoportos férfi kosárlabdacsapatának háza táján, s bár a vereséget követően sem veszett el végleg a remény, öt fordulóval az alapszakasz vége előtt némiképp számot kell vetni a realitásokkal. A szegedi alakulat a hetedikről a kilencedik helyre csúszott vissza a Keleti csoportban, azaz jelenleg úgy tűnik, még azért is nagyon kell kaparni, hogy a "középházi", azaz a 9-16. helyért folytatandó rájátszásba jusson. A múlt héten második hazai vereségét szenvedte el a Bonifert-legénység, mely idegenben még mindig nyeretlen. Ezen a mérlegen most már sürgősen javítani kell, különben komoly bajba kerülhetnek Simándiék. A 18. fordulóban vasárnap 19 órától a sereghajtó Újbuda TC otthonában szerepel a Szedeák. Senki se gondolja azonban, hogy sétagalopp lesz az összecsapás, hiszen az újbudaiak nemrég a remek erőkből álló Óbudai Kaszásokat fektették két vállra - idegenben... Az SZTE-Szedeáknak sikerült túltennie magát a múlt heti vereségen és az ahhoz kapcsolódó belső feszültségeken, s nagyszerű játékkal rukkolt elő Újbudán. Ennek eredménye a magabiztos, 92-75-ös győzelem, mely reményt ad a folytatásra. Részletek

itt olvashatóak

.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 18. fordulójában: Újbuda TC - SZTE-Szedeák 75-92.

Teke: Ózdon is nyert a GabonaTransz

A GabonaTransz-Szeged férfi tekecsapata az elmúlt héten kiharcolta a legjobb négy közé jutást a Bajnokik Ligájában, ezúttal viszont újra a hazai porondon kell megméretnie magát az együttesnek. A szuperliga 12. fordulójában az Ózdi VFTC lesz az ellenfél s egyben a pályaválasztó. A GabonaTrasnz-Szeged könnyedén húzta be a meccset, így továbbra is százszázalékos.

A teke szuperliga 12. fordulójában: Ózdi VFTC - GabonaTransz-Szeged 2,5:5,5.

Labdarúgás: Romániai ellenfelet ütött ki a Volán

Amint azt olvasóink már megszokhatták, a Tisza Volán SC labdarúgócsapatának felkészülési mérkőzéseiről továbbra is külön tudósításban számolunk be. A kék-feketék szombaton 13 órától a román harmadosztályú Nagyszentmiklóst fogadják a Felső Tisza parton.

Buchholcz Gábor

vezetőedző annyit mondott a riválisról, hogy igazi profi együttes, mely többnyire fiatal játékosokból áll. Remek mérkőzésre van kilátás! A találkozót végül magabiztosan, 5-2-re hozta a Volán, a gólokat