Női vízilabda: ötméteresek után vette el a Szeged pályaelőnyét a Szentes + FOTÓK

2017. március 8., szerda
sznve-szentes011kf

A rendes játékidőben nem sikerült dűlőre jutnia a csapatoknak, a Szentes pedig jobban bírta az ötméteres párbajt, így elvették a Szeged pályaelőnyét.

Ahogy azt várni lehetett, végletekig kiélezett találkozót hozott a két Csongrád megyei csapat ütközete a női vízilabda OB I rájátszásának első mérkőzésén. A Szentes kezdett jobban, az első negyed után egy góllal vezetett

Tóth Gyula

együttese. A második játékrészben aztán kiszakadt a gólzsák, a Szeged pedig megfordította a találkozót, 6-3-ra nyerték meg ezt az etapot és úgy tűnt, hogy akár el is dönthetik a mérkőzés sorsát, három góllal is vezettek a mérkőzés bizonyos szakaszaiban. A harmadik negyedben aztán elkezdte faragni hátrányát a Szentes és szépen lassan el is tüntette a szegedi előnyt. A hajrának 9-9-s döntetlennel vághattak neki a csapatok. Ekkor

Bujka Barbara

ismét előnyhöz juttatta a hazai csapatot, ám erre jött a szentesi válasz, ki kell emelnünk a vendégek csapatkapitányát

Hevesi Anitát

, aki ihletett formában vízilabdázott ma és végül hat gólig jutott. Az SZNVE előtt adva volt lehetőség hogy eldöntsék a találkozót, ám az utolsó támadásnál végül lövésig sem jutottak, így következhettek az ötméteresek. Az első két pár egyaránt belőtte a büntetőket, az első hibát a korábbi szentesi

Gémes Alexa

követte el, de mondhatjuk úgy is, hogy

Lekrinszki Gina

remekül védett, így lépéselőnybe került a Szentes. Ez nem tartott sokáig, ugyanis rögtön a következő ötméterest elrontotta

Rybanska

is, így négy sorozat után sem született döntés. A szentesiek ötödik büntetőjét magabiztosan értékesítette Hevesi Anita, így

Pengő Nikolettának

úgy kellett medencébe ugrania, hogy amennyiben hibázik, elveszíti a mérkőzést csapata. Lekrinszki megérezte a bizonytalanságot és hárította Pengő lövését, így a Szentes elvette a Szeged pályaelőnyét a párharcban és ha a következő, keddi mérkőzésen is győzni tud, továbbjut a legjobb négy közé. Ehhez persze még

Molnár Péter

együttesének is lesz egy-két szava...

Női vízilabda OB I, rájátszás, első mérkőzés

Szegedi Vízmű Taylor&Nash SZTE – Hungerit Szentes 13–14 büntetők után (1-2, 6-3, 2-3, 1-2)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezeti: Besenyei Attila, Füzesi Zsolt.

Tóth E. - Lengyel A. 2, Miklós 2, Gémes 1, Kádár 2, Pengő 2, Bujka 3. Csere: Lengyel Dom. 1, Tóth P., Árkosy.

Molnár Péter.

Szentes:

Lekrinszki - Hevesi 6, Urvári, Brávik 1, Farkas 2, Kövér-Kis 1, Pantovic. Csere: Mihály 3, Rybanska, Tóth Cs 1.

Tóth Gyula.

Emberelőny:

1/9 ill 4/9

Ötméteres:

4/6 ill. 4/4

Kövér-Kis, Pantovic. Molnár Péter:

"Nem tudok haragudni a lányokra, sajnos nem voltunk elég türelmesek, nem tudtunk úgy játszani, ahogy előre megbeszéltük. Az utolsó támadást mi vezethettük és még csak kapura sem lőttünk. Semmi sincs veszve, dolgozunk tovább."

VÉGE. Pengő lövését védi Lekrinszki, a Szentes elveszi a pályaelőnyt! 13-14 Hevesi Anita belövi, Pengőnek mindenképpen gólt kell szereznie. 13-13 Miklós Dóra bevágja, négy kör után egál! 12-13 Rybanska is hibázik a szentesi oldalról, ezt meg Tóth Eszter védi! 12-13 Gémes Alexa hibázik először, Lekrinszki kivédi a büntetőt. 12-13 Tóth Csenge is magabiztosan hajtja végre, ez is gól. 12-12 Lengyel Anett a második szegedi lövő, Lekrinszki majdnem hárít, de becsorog! 11-12 Mihály Kinga lövését sem tudja hárítani Tóth Eszter. 11-11 Bujka Barbara lövi az első szegedi ötöst és ez is gól! 10-11 A Szentes kezdi a büntetőpárbajt, Farkas Tamara az első végrehajtó és be is vágja az alsó sarokba. ÖtméteresekIV. negyed 10-10 (1-2, 6-3, 2-3, 1-2)32' Az utolsó percbe léptünk, amikor Kádár Ildikó labdát szerez, a visszaúszásnál pedig Kövér-Kis Rékát kiállítják. Egy góllal megnyerheti a meccset a Szeged, de lejár a támadóidő, nincs lövés. Kilenc másodperce van a Szentesnek egy támadásra, de nincs gól. Ötméteresekkel döntik el a lányok! 31' Gémes Alexa és Lengyel Anett nem érti meg egymást, labdát szerez a Szentes. Kövér-Kis Réka lövését védi Tóth Eszter, de a kapu mögött egy ki a labda, marad a Szentesnél. 31' Bujka visszatért a medencébe, nem volt komoly a sérülése. Tóth Esztert megint átejtik azonban a szentesiek, Hevesi Anita a gólszerző, 10-10. 31' Lengyel Anettet állítják ki most szegedi részről, kettő perc maradt hátra, Tóth Gyula kér időt, eggyel vezet a Szeged. 30' Pengő Nikoletta tüzel távolról, a felsőlécről pattan vissza a labda, de marad a Szegedé. Keményen védekeznek most a szentesi lányok, nem hagynak leevegőt a hazai játékosoknak. Ennek ellenére Pengő újabb jó övést ereszt el, de ez is a lécen csattan. 29' Bujka Barbara sérül meg, ez nem jó hír a hazaiaknak a hajrára fordulva. Közben újabb szentesi támadást védekeznek ki a hazaiak. 28' Lengyel Anett pazarul blokkol, lehet fordulni. Tóth Csengét kiállítják a játékvezetők, Bujka Barbara pedig óriási gólt lő, megint a Szegednél a vezetés, zúg a Barbi, Barbi rigmus, 10-9. 28' Sok a hiba ezekben a percekben, most is rossz a szegedi centerezés, Lekrinszki mozdul ki kapujából és kaparintja meg a labdát. 27' Lengyel Anett kényszerből tüzel távolról, egyenesen Lekrinszki kezeibe, nem okozott gondot a vendégek kapusának ez a kísérlet. Ahogy a másik oldalon sem Tóth Eszternek az újabb szentesi lövés. 27' Mihály Kinga óriási gólt ragaszt a hosszú felsőbe, egyenlít a Szentes, 9-9. 26' Árkosy Lilla lő az előny végén kapura, Lekrinszki kisebb üggyel-bajjal hárítja, de majdnem átcsorog. 26' A szegedi kapuban Tóth Eszter! Hevesi erős lövését hárítja bravúrral, lehet fordulni. A másik oldalon kiállítják Farkas Tamarát, Molnár Péter rögtön időt is kér, fontos emberfór következik hazai szempontból. 25' Pontatlan a szegedi támadásszövögetés, le is jár a támadóidő, nem sikerül lövéssel befejezni az akciót. A túloldalon kiállítják Pengőt, aki Farkas Tamarával szemben szabálytalankodik. 25' Izgalmas utolsó játékrész elé nézünk, a szegedi lányok nagyon elszántnak tűnnek, hatalmas csatakiáltással vágnak neki a negyedik negyednek. Árkosy megint megnyeri a ráúszást, 4-0-ra nyeri a Szeged ezt a műfajt. III. negyed 9-8 (1-2, 6-3, 2-3)24' Pengő kapja, rá is lövi, de nagyon szorosan védekeznek vele szemben, így nem túl erős a próbálkozás, Lekrinszki pedig hárít is. A túloldalon Kádár ildikó remekül zár, megszerzi a labdát a Szeged, itt a negyed vége. 23' Szépen jár körbe a labda, de nem jut közelebb a Szentes, amikor Mihály Kinga gondol egyet és megpróbálkozik egy ejtéssel, ami remekül sikerül neki, ismét egy gólra zárkózik a Szentes, 9-8. 23' Tóth Csenge lóbál hosszan, jó a védekezés előtte, nem is találja az utat a lövése a szegedi kapuba, Tóth Eszter hárít. Nem tart sokáig a szegedi akció, nem találják ki, megint kontrát ítélnek a sporik. Tóth Gyula időt kér. 23' Kádár Ildikóról feledkeznek meg a szentesi lányok, kapja is a labdát középen és gólt is lő a hosszú sarokba, 9-7. 22' Gémes Alexát állítják ki most a sporik, de kiegészül a Szeged, amikor Urvári lő a rövidnél, Tóth Eszter hárít, de visszapattan Urvárihoz a labda. Az ismétlésből már nincs veszély. 21' Gyorsan jár a szegedi kezeken a labda, Gémes próbálja megtalálni Bujkát, de kicsit magasra sikerül az átadás, így fordulhat a Szentes. 21' Bujka Barbara harcol ki kiállítást ezúttal, Pantovic volt szabálytalan. Molnár Péter időt is kér, fontos lenne kihasználni ezt a fórt. 21' Kövér-Kis Réka nagyon szép gólt ejt Tóth Eszter kapujába, egy gólra zárkózik a Szentes, 8-7. 20' Bujkát megint szabálytalannak látják a sporik... Fordul a Szentes, de most ott is szabálytalanság akasztja meg az akciót. 19' Tóth Eszter mutat be egy remek védést, de marad a labda a vendégeknél. Miklós Dórát kiállítják a játékvezetők, emberelőnyben támadhat a Szentes. Kiegészül a Szeged, amikor Hevesi lövi el, Tóth Eszter belekap, de szerencsétlenül becsorog a labda, 8-6. 18' Hevesi Anita nézi ki magának a hosszú sarkot, majd váratlanul a rövidre lövi rá a labdát, de a kapufa megakadályozza a gólszerzésben. A túloldalon ismét kontrát ítélnek, támadhat a Szentes. 18' Jó a védekezés szegedi részről, lövésig sem jut a Szentes. Lengyel Anett lopja a túloldalon a távolságot, lopakodik, lopakodik, majd úgy dönt hogy lő és milyen jó lteszi, hatalmas gól, 8-5! 17' Árkosy Lilla hozza el a labdát a harmadik negyed elején, az első támadás a hazaiaké ebben a játékrészben. Tóth Csengét szórják ki rögtön Bujka Barbaráról, Kádár Ildikó pedig remek labdával találja meg középen az üresen emelkedő Miklós Dórát, de sajnos mellé húzza a lövést. II. negyed 7-5 (1-2, 6-3)16' Bujka ellen az újabb kontra, Tóth Eszternek pedig hatalmasat kell hárítania, ez a negyed vége. 16' Ez most remek játék a Szentestől, szépen járt kézről kézre a labda, végül Hevesi Anita került ziccerbe és ki is használja a helyzetet, 7-5. 22 másodperc maradt hátra az első félidőből. 16' Megvan az első előnyös szegedi találat, Miklós Dóra jegyzi, 7-4! 15' Gémes Alexa is megtalálja Bujkát középen, aki gólt szerez, de a játékvezetők nem adják meg és kontrát is fújnak a szegedi center ellen. Ugyanez történik a túloldalon, fordulhat a hazai csapat, ráadásul, Kövér-Kis Rékát ki is állítják. 15' Tóth Eszternek megint a kapufa segít, Molnár Péter időt kér. 14' Lengyel Anett játssza meg Lengyel Dominikát, aki pazarul találja meg középen Bujkát, aki ráfordul a kapura, de lövése nem találja el azt. 14' Brávik Fruzsina zárkóztatja két gólra a Szentest, szép találat volt, 6-4. 13' Tóth Gyula kért időt, ez a legnagyobb különbség eddig a csapatok között és nem is sikerül csökkentenie a Szentesnek, mert a kapufán csattan a lövés. Ráadásul Lengyel Dominika megúszna, de megállítják és végül Lekrinszkinél köt ki a labda. 13' Tóth Petra védekezik most tanárian, remek labdaszerzés. A túloldalon páros kiállítás, Bujka és Pantovic mennek ki, Gémes Alexa viszont megszerzi a hatodik szegedi találatot, 6-3! 12' Brávik Fruzsina ellen ítélnek kontrát, ismét támadhat a Szeged, ám a Bujka felé játszott labdát msot remek csapatmunkával szerzi meg a Szentes. 12' Kádár Ildikó nagyon szemfüles, a jobboldali kapufánál néz középre Bujka felé, majd váratlanul a rövidre lövi a labdát, amire Lekrinszki nem számít, pimasz gól, 5-3! 11' Tóth Petrát állítják ki a játékvezetők, a Szentes pedig újabb emberelőnyös gólt lő, Hevesi Anita a találat szerzője, 4-3. 11' Mihály Kinga próbálkozik egy váratlan lövéssel, de nem találja el Tóth Eszter kapuját. A szegediek megint gyorsan befejeznek egy akciót, Lengyel Dominika szerzi a következő hazai gólt, 4-2! 10' Lengyel Anett passza most pontatlan, így fordulhat a Szentes. Mihály Kinga lő egy sistergős kapufát, visszapattan a vendégekhez a labda, de Pantovic ellen kontrát ítélnek. Pengő Nikoletta úszik el a jobb szélen, egy az egyben marad Lekrinszikivel és a szemei közé lövi a labdát, 3-2, először vezet a Szeged. 9' Lengyel Anett másodjára is elhozza a ráúszásnál a labdát. Pengő és Kádár adogatnak, de már alig van pár másodperc a támadó időből, sőt, már szinte semennyi amikor Pengő lő és a felsőlécről bepattan a labda, 2-2! A túloldalon labdát szerez a hazai csapat. I. negyed 1-28' Rybanska a kiállított szentesi részről, újra előnyben támadhat a Szeged. Lengyel Anett fantasztikus labdát ad Tóth Petrának, azonban elképesztő bravúrral védi Lekrinszki a közeli lövést, ez a negyed vége. 8' Gémes Alexa szerez labdát, ám a játékvezetők szabálytalannak látják, így kiállítják. Farkas Tamara a kiállítás utolsó másodpercében hatalmas gólt ragaszt a hosszú felsőbe, újra a Szentesnél az előny, 1-2. 7' Most a kapufa segít be Tóth Eszternek a szegedi kapuban, na meg a remek védekezés és a blokkok. Nem hoz azonban újabb szegedi gólt az ellentámadás, Kádár Ildikó lő kapu mellé. 6' Kádár Ildikó irányít, váltanak Gémessel, majd Tóth Petra lő távolról az akció végén, de Lekrinszki hárít. 6' Hevesi Anita ront egy lövést, de rögtön eladja a labdát a Szeged. Pontatlan azonban Hevesi passza Urvári Lili iráyába, így fordulhat a Szeged, Molnár Péter pedig időt kér. 5' Elhárultak a technikai akadályok, folytatódik találkozó. A Szentes támad az időkérés után, de Farkas Tamara csinál helyet magának középen, kontrát is fújnak ellene. A túloldalon Lengyel Anett harcol ki büntetőt, Bujka Barbara a végrehajtó, meg is van az első hazai gól, 1-1! 5' Van egy kis gond az órával, négy másodperccel kevesebb van fent, 3:34-nél állt meg, de 3:38-ra kell visszaállítani. 5' Pantovic ereszt el egy váratlan pattintott lövést, de nagyon lelassul, így nem okoz gondot Tóth Eszternek. A túloldalon Lekrinszki is bemutat egy újabb védést, de marad a labda a hazaiaknál. Egészen eddig a pillanatig, ugyanis kontrát ítélnek a játékvezetők, Tóth Gyula pedig időt kér. 4' Lengyel Anett marad üresen a jobb szélen, közelebb csalja magát a szentesi kapuhoz, középen megint Bujka a célpont, de ezúttal is megszerzik a szentesiek. 4' Pengő Nikoletta jut a kiállítás sorsára, először játszik előnyben a Szentes és ki is használják ezt a fórt, a csapatkapitány Hevesi Anita talál be, 0-1. 3' Figyelmetlen a Szentes, lepörög a támadóidő, lehet fordulni. Kádár Ildikó hozza fel a labdát, Miklósnak passzol, aki lövéssel próbálkozik, de nem talál kaput. 2' Pengő keresi Bujkát centerben, de elnyomják a szentesi lányok, fordulhatnak a vendégek. 2' Az első szentesi akció is hasonlóan zárul mint a túloldalon, kapu fölött hagyja el a labda a játékteret. A túloldalon Lengyel Anett ismét próbálkozik, ezúttal Lekrinszki hárít, marad a labda a hazaiaknál. 1' Elkezdődött a találkozó, az első ráúszást Lengyel Anett hozta el, így a Szeged vezetheti az első támadást. Rögtön egy kiállítással indul a meccs, Pantovicot küldik ki Bujkáról, de nem sikerül kihasználni az első előnyt, Lengyel Anett lövi kapu fölé a labdát. 18.40 Most már csak percek vannak hátra a kezdésig, a vendégek kék sapkában, a hazaiak fehérben szállnak medencébe. A hangulatra nem lesz panasz, zúgnak a dobok és a biztatás! 18.37 Természetesen a vízilabdás lányokról sem feledkeznek meg ezen a napon, egy-egy szál virággal köszöntik őket nőnap alkalmából a mérkőzés előtt, egyúttal kívánunk mi is minden kedves hölgy olvasónknak boldog nőnapot! 18.30 Köszöntjük olvasóinkat, negyed óra múlva kezdődik a Szeged és a Szentes első összecsapása a női vízilabda OB I rájátszásában, a tét a legjobb négy közé jutás, a csapatok már felsorakoztak a medence szélén, kezdődik a bemutatás. A mérkőzés 18:45-kor kezdődik.