Vízilabda: már az első nap továbbjutott csoportjából a Szeged

2016. szeptember 23., péntek
vizilabda_gs

Második mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a KSI ellen, ezáltal kiharcolta a továbbjutást a C jelű csoportból a ContiTech Szeged Diapolo a férfi vízilabda Magya Kupában.

A találkozó elején

Sedlmayer Tamás

Marnitz Ádám

gólváltását követően álltak utoljára döntetlenre a felek, a Tisza-parti együttes ezt követően begyújtotta a rakétákat, és a szünetre már néggyel húzott el riválisától. A harmadik harmadban négyszer is betalált a Szeged, amire a túloldalról egy válasz sem érkezett, így az utolsó nyolc percre már lényegében eldőlt az összecsapás.

Varga Péter

legénysége ezzel kéz a kézben lépett tovább a kvartettből a szintén két sikert számláló OSC-vel. A két gárda szombaton egymás ellen ugrik medencébe, immár tét nélkül.

Férfi vízilabda Magya Kupa C csoport:

KSI SE - ContiTech Szeged Diapolo 5-15 (1-3, 2-4, 0-4, 2-4)

Pécs, Abay Nemes Oszkár sportuszoda. Vezette: Berki András, Németh András.

KSI:

Leposa - Horváth, Baj, Marnitz 1, Berki, Kósa, Lévai 2.

Grieszbacher (kapus), Zerinváry, Hevesi 1, Kardos, Bicskei, Rádli 1, Petrák.

Horváth János.

Meixner - Sánta 1, Sedlmayer 3/1, Palotás, Kiss 1, Basara 2, Illés 2/1.

Pellei 1, Vukicevic 2, Rácz-Fodor, Manhercz Á. 1, Chilkó 2, Nagy.

Varga Péter.

Emberelőny:

5/1, ill. 5/3.

Ötméteres:

-, ill. 2/2. Varga Péter:

"Jobban pörögtünk, mint délelőtt. Voltak olyan időszakok, amivel elégedett voltam, de még az út elején járunk."

Korábban játszották:

PVSK Mecsek Füszért - A-Híd OSC Újbuda 6-12

PVSK Mecsek Füszért – ContiTech Szeged Diapolo 12-13

A-Híd OSC Újbuda - KSI SE 20-6

A csoport állása:

1. A-Híd OSC Újbuda - 6 pont (gólarány: 32-12) 2. ContiTech Szeged Diapolo - 6 pont (28-17) 3. PVSK Mecsek Füszért - 0 pont (18-25) 4. KSI SE - 0 pont (11-35)