Női futball: fájó pontokat hullajtott el a SZAK + FOTÓK

2015. május 4., hétfő
szak_ute016

Matematikailag is elesett az egyenes ági bennmaradás lehetőségétől a SZAK, miután hazai pályán egygólos vereséget szenvedett az UTE együttesétől az alsóházi rájátszás 4. fordulójában.

A szezon vége felé mindkét csapat megtizedelve érkezett. A sérültek és betegek miatt az Újpest csupán egy mezőnycserével, míg a Szeged is

Kardos Bernadett

,

Dudás Diána

Végh Emese

nélkül volt kénytelen felvenni a küzdelmet. A tét nagyságához híven nagy lendülettel indult a találkozó. Mindkét csapat tudta, hogy aki itt nyer, megőrzi esélyét arra, hogy egyenes ágon, 6. helyezettként bent maradjon az NB I-ben a Femina hetek óta tartó gyengélkedése miatt. Nem kímélték egymást a játékosok, így a szokottnál nagyobb iramot kemény párharcok és egy-egy esetben durva belépők fűszerezték. A 11. percben egy kavarodás után

Barta Dijana

került helyzetbe a tizenhatoson belül, de csúnyán rátalpaltak a lábára lövés közben, a bíró azonban nem látott szabálytalanságot, így tovább mehetett a játék. Ez egyértelmű tizenegyest ért volna, amit az asszisztens is megerősített! Rá három percre

Mátyás Noémi

vett lendületet a jobb oldalon, de

Zimányi Kovács Anikó

üldözőbe vette, és érthetetlen módon - miután már kisodródott a lövőhelyzetből - látványos mozdulattal lerántotta őt a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt

Durkó Zita

vágta a jobb alsó sarokba.

Almina Hodzic

hiába érezte az oldalt, az erős löketet nem érhette el (0-1). A SZAK görcsössé vált attól, hogy hátrányba került, és bár továbbra is megalkuvást nem tűrően mentek előre, rendre rossz megoldást választottak, így ritkán jutottak el az ellenfél kapujáig. A pestieknek volt 1-2 kisebb helyzete, amit a hazai védelem - élen a kapussal - könnyedén hárított, de inkább mezőnyben folyt a küzdelem. Egyik csapat sem hagyta kibontakozni a másikat, inkább szabálytalanságokkal igyekeztek megtörni a másik lendületét, így folyamatos játék nem nagyon alakulhatott ki. A 31. percben

Nagy Barbara

lépett ki egy előrevágott labdával a jobb oldalon. Már a tizenhatoson belül járt, amikor 12 méterről lövésre vállalkozott, de a hazai kapus kilépve a vonalról lábbal nagy bravúrral szögletre mentett. Innentől viszont a SZAK percei következtek. A 42. percben Zimányi Kovács szerzett labdát az ellenfél kapujának előterében, majd visszafelé passzolt, ahonnan az érkező

Harcel

jól adott be. A hosszú oldalon érkező Barta Dijanának azonban túl magasra pattant a labda, így - miközben lökték őt - hiába küldte kapura a labdát, mivel nem tudott bele erőt adni, így az

Bíró Barbara

könnyű zsákmánya lett. Egy perccel később

Szalai Ágnes

lépett ki jó ütemben

Szil Tünde

labdájával. Ketten is kísérték az akciót, de ő a büntetőterületen belülre érve inkább a kifutó kapus mellett igyekezett ellőni a labdát aki ujjheggyel szögletre tudta azt tornázni. Rögtön ezután egy labdaszerzést követően

Varga Zsuzsa

cselezett ügyesen a tizenhatos sarkáról befelé, majd beütötte a labdát az ajtó-ablak helyzetben érkező

Sanja Tumbas Loketicnek

, akit azonban lesen állított meg a játékvezető. A félidő utolsó momentumaként egy szögletből kipöckölt lepattanóból

Papp Dorina

eresztett meg egy szép lövést 18 méterről, Bíró Barbara azonban magabiztosan fogta azt. Az 57. percben

rázta le magáról

Mesterházi Csillát

, de a hosszú felsőre leadott lövését Almina Hodzic a levegőben úszva tornázta ki. Pár perccel később ismét Mátyás veszélyeztetett, de a védőktől szorongatva 17 méterről csúnyán fölélőtte a labdát. A 67. percben egy ritmusváltást követően Szil Tünde cselezett ki két védőt. Passzába beleléptek, a felpattanó labdát azonban maga elé fejelte, majd fejjel még egyszer saját magát szöktetve bement a darálóba két ember közé, ahol 8 méterre a kaputól mellkason rúgták. Azonnal összeesett, azonban a bíró csak közvetett szabadrúgást ítélt befelé veszélyes játék címén. Szil némi "lábadozás" után lekészítette a szabadrúgást Zimányi Kovács Anikónak, aki iszonyatos erővel találta el a felső lécet, onnan azonban a föld érintésével kifelé pattant a labda. Csapkodóvá vált a játék, mert mindkét csapat gólt akart szerezni. A védők által kivágott labdákkal a támadók több-kevesebb sikerrel igyekeztek helyzetbe kerülni. Egy labdavesztést követően a 76. percben Papp Dorina ugratta ki középen a nagyszerű ütemben induló Fehér Vivient, aki okosan átemelt a kilépő kapus fölött, de emelése a felső léc tetejéről az alapvonalon túlra pattant. Innentől kezdve már csak futott az eredmény után a Szeged. Hiába szegezte a kapuja elé ellenfelét a SZAK, a vendégek - sok esetben saját és ellenfelük és saját maguk testi épségét sem kímélve - jó hatékonysággal ölték a játékot, így meg tudták őrizni a lefújásig egy gólos előnyüket (1-0). Összességében elmondható, hogy a rendkívül küzdelmes találkozón mindkét csapat játékosai csúsztak-másztak, és nagy szívvel küzdöttek. A szegediek elképesztő energiákat mozgósítottak, de a mai napon 10 12 komoly helyzetből egyet sem sikerült kihasználniuk, az Újpest viszont rutinosan őrizte meg a végére is egygólos előnyét. Ezzel a vendégek kerültek annak a lehetőségnek a közelébe, hogy megszerezzék a 6. helyet, hiszen már csak 4 pontra vannak az erősen gyengélkedő Feminától, amely négygólos vereséget szenvedett a Viktória otthonában.

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás, 4. forduló:

Szegedi AK - Újpesti TE 0-1 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Kádár Németh Zoltán (Kószó Csaba, Minda Gábor).

SZAK:

Hodzic - Harcel, Tumbas Loketic (Fehér 75'), Mesterházi, Lévai, Szalai, Varga, Szil, Zimányi Kovács, Papp (Nagy Dzs. 82'), Barta.

Cserenkó Szabolcs.

UTE:

Bíró - Durkó, Orsó, Kiss F., Ács, Szennai, Mátyás, Nagy B., Véglás (Glaszter 82'), Olasz, Kiss K.

Oroszi Sándor.

Gólszerző:

Durkó (15' - tizenegyesből).

Zimányi Kovács (53'), Mesterházi (55'), ill. Olasz (51'). Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Nagyon görcsösek voltak a lányok a mai mérkőzésen, ez már a meccs elején is látszott, s ez átment egy nagyon csapnivaló, rossz játékba. A büntetőből kapott gól után ez csak tovább fokozódott. Az első félidő végére tértünk csak magunkhoz, amikor az utolsó öt percben négy óriási lehetőséget is kidolgoztunk. A második félidőben nyomás alatt tartottuk az Újpest kapuját, akik kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. Mivel a mai napon nem rúgtunk gólt, így nem is tudtunk nyerni. Gratulálok a vendégeknek, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak! Az én csapatom is jól küzdött, de ez most gólokkal és eredménnyel nem párosult."

Oroszi Sándor (UTE):

"Rendkívül küzdelmes meccset játszottunk a mai nap folyamán. Azt hiszem, bármelyik csapat nyert volna, megérdemelte volna - mindkét csapat nagyot küzdött a pályán! Külön boldogság számomra, hogy rengeteg betegség és sérülés ellenére a sok hiányzó játékos távollétében három fiatal is eredményesen tudott szerepet kapni a mai győztes mérkőzésen. Örülünk a három pontnak, mert Szegeden ritkán sikerül nyerni. Több évnek kell eltelnie, hogy behúzzunk itt egy meccset - ez a mai napon szerencsére sikerült. Gratulálok a hazai csapatnak, mert fantasztikusan küzdöttek, hajtottak az utolsó másodpercekig! Bármi benne volt ebben a mai játékban..."

Nagy Dzsenifer (SZAK):

"Rengeteg helyzetünk volt, amit sajnálatos módon nem tudtunk belőni. Sajnos így már elérhetetlenné vált számunkra a hatodik hely, de azért reméljük, a bennmaradás így is meglesz!"

Bíró Barbara (UTE):

"Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon jól hajtottak, küzdöttek! Fontos mérkőzésre jöttünk Szegedre, így nagyon örülök, hogy nyertünk, még ha csak ezzel az egy góllal is. A SZAK nagyon jól támadott, veresége ellenére nagyot küzdött! Én viszont gratulálni szeretnék a mai napon pályára lépő három U17-es játékosunknak, le a kalappal előttük! Büszkék lehetünk rájuk, csak így tovább!"