Vízilabda: ismét nyert a Dunaújváros, az ötödik helyért folytathatja a Szeged + FOTÓK

2015. április 3., péntek
szeged_dfve03_gs

A harmadik negyedben eldöntötte a párharcot a vendég Dunaújváros, a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem így az Eger ellen zárja a bajnokságot az ötödik helyért rendezett helyosztón.

Bár a vezetést

Szilágyi Dorottya

révén a vendégek szerezték meg, Barna Tamás alakulata

Dalmády Szandra

találatával hamar egyenlített, összességében pedig egyenlő ellenfél volt játékban a Szeged. Az első negyed végén

Ziegler Diána

Lengyel Anett

gólváltása késztette munkára az eredményjelzőt, a differencia azonban nem változott. (2-2) A 9. percben aztán Dalmády Szandra mattolta újfent

Kasó Orsolyát

, ezzel pedig már hazai oldalon volt az előny. (3-2) A szünetig

Garda Krisztina

büntetőből egalizált,

Vályi Vanda

megpattanó lövése pedig egy újabb fordítást eredményezett. (3-4) A harmadik felvonás elején

Horváth Brigitta

büntetőjével először húzott el a Dunaújváros két találattal, a hazai együttes sorsát mégsem ez, hanem a 21. minutumban történtek pecsételték meg. Ekkor Lengyel Anett ütötte arcon Horváthot, a meglehetősen látványos megmozdulást pedig a játékvezetők egy négyperces kiállítással honorálták. A vendégek a hosszú emberelőnyt kihasználva további két alkalommal találtak az egyébként nagyszerűen védő

Szikora Enikő

kapujába. (3-7) Bár a szegediek az utolsó játékrészben nagyot küzdöttek, Dalmády Szandra és

Árkosy Lilla

egy-egy góljára négy válasz érkezett, ezzel pedig eldőlt a továbbjutás kérdése. Az újvárosi alakulat második sikere révén kiharcolta az elődöntőben való szereplés jogát, míg Dalmádyékra az Eger elleni helyosztó vár a folytatásban az ötödik pozícióért.

Női vízilabda OB I negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Dunaújvárosi Főiskola VE 5-11 (2-2, 1-2, 0-3, 2-4)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Pásztor Antal, Matajsz Márk.

SZIKORA - Árkosy 1, Lengyel Dor., Miklós, Dalmády P., DALMÁDY Sz. 3/1, Lengyel Dom.

Veréb, Lengyel A. 1, O-Nagy, Somhegyi.

Barna Tamás.

DFVE:

Kasó - Szilágyi 1, Menczinger 2, Gurisatti, Horváth 2/1, Slagter 1, Garda 1/1.

Huszti, Ziegler 2/1, Vályi V. 1, Brávik, Mchunu, Vályi F. 1.

a Dunaújvárosi Főiskola VE 2-0-ás összesítéssel. Barna Tamás:

"A négyperces büntetés sokat kivett játékosaimból. A védekezésünk rendben volt, a helyzeteket viszont rossz százalékban használtuk ki."

Mihók Attila:

"Küzdelmes mérkőzésen szép győzelmet arattunk. Köszönet a lányoknak, hogy otthon tölthetjük a húsvétot."

VÉGEIV. negyed 5-11 (2-2, 1-2, 0-3, 2-4) 32' Nem egész 50 másodperc vissza, amikor Árkosy lövését Kasó kivédi. A megúszás végén Horváth talál be ziccerből, 5-11. Barna Tamás még időt kér. Husztit kiszórják, hét másodperc vissza. Lövés már nincs, ez a vége. A Szeged az Egerrel játszik majd az ötödik helyért, a Dunaújváros az elődöntőben folytatja. 31' Mchunut kiszórják, de Lengyel Dominika lövése levágódik a blokkról. Menczinger lóbál, alaposan megnézi a bal pipát, aztán telibe is lövi a vasat. 30' Menczinger úszik meg a balon, de Dalmády Petra mesterien szereli keresztezve. Somhegyi három védő között fordul be Dalmády Szandra passzával, lövését azonban Kasó kifogja. Menczinger gyengére sikerült lövése nem okoz gondot Szikorának. 29' Lengyel Dominika bejátszása Somhegyihez nem jó, Vályi Vanda úszik meg, Lengyel Dorottya pedig visszahúzza ziccerben. Gól... Az ötméterest Ziegler értékesíti, 5-10. Kiállítás Dalmády Petráról, Szilágyit küldték ki. Árkosy a szélről a kapu fölé bombáz. 28' Gól... Menczinger ejti át távolról Szikorát, ez szép volt. 5-9. Somhegyi svédcsavarját Kasó megfogja, majd Vályi Vanda farigcsálja meg a jobb kapufát. 27' Szegedi labdaszerzés után Dalmády Szandra harcol ki dupla kiállítást. GÓÓÓL!!! Árkosy a szélről pókhálózza ki a rövid felsőt! 5-8! 26' Menczinger távoli ejtése a keresztlécről vágódik le. Miklós távoli kísérletét Kaós védi a jobb alsónál. 25' Ötméteres! Dalmády Petra előzött meg két védőt, utánanyúltak, jogos a büntető. GÓÓÓL!!! Dalmády Szandra védhetetlenül értékesíti a megítélt lehetőséget, 4-7! Gól... Slagter egy távoli bombával válaszol, 4-8. III. negyed 3-7 (2-2, 1-2, 0-3) 24' Gól... Menczinger lő a hálóba közvetlen közelről egy gyors indítással, 3-6. Árkosy lő idő hiányában messziről, így is a keresztlécet találja el. Gól... Vályi Fanni találatával már négy a differencia, 3-7. Slagtert újra kiküldik, de lőni már nincs idő. Még 32 másodpercig lesz emberhátrányban a SZeged az utolsó negyed elején. 23' Slagter tüzel Dalmády Petra mellől, Szikora ezt is fogja! Slagter kiállítása után ismét elkapkodja a Szeged a támadást. 22' Dalmády Petra lő középről, kevéssel a bal kapufa mellé. Mihók Attila időt kér. Vályi Vanda pattint a szélről, a vízről a kapu fölé vágódik a labda. 21' Hosszasan nézi a passzt középen Garda, végül inkább rásuhintja, a keresztlécről pattan ki a labda. Lengyel Anett látványosan odaütött Horváthnak, nem volt szép megmozdulás. Az ötméterest Gurisatti vállalja el, de Szikora bravúrral véd!!! Továbbra is támad a Dunaújváros, emberelőnyben, de Gurisatti elveszti a labdát! 20' Menczingert kiszórják Dalmády Szandráról, Barna Tamás pedig időt kér. Dalmády Petra vállalja el középről, a vízre pattintott labda kevéssel száguld el a jobb kapufa mellett. Gurisatti is svédcsavart mutat be centerben, kevés sikerrel, de marad a labda a vendégeknél. 19' Vályi Vanda csattintja meg éles szögből a kapufát, és bár utána Brávik a hálóba talál, előtte már szólt a síp a Dunaújváros ellen. Ami aztán harsan a hazaiak ellen is támadásban, és az újvárosiakkal szemben újfent. Hektikus kissé ezekben a pillanatokban a mérkőzés. 18' Menczinger labdakezelési hibája után labdát szereznek a vendégek. Lengyel Dorottya is ejt - kevéssel a kapu fölé. Dalmády Szandra ellen némileg könnyű szívvel fújnak büntetőt a sporik. Gól... Horváth fogja meg a labdát, majd védhetetlenül zúdít a jobb alsóba. 3-5. Kiállítás Somhegyiről, de elkapkodják a hazaiak a lehetőséget. 17' Harmadjára Vályi Vanda megelőzi Árkosyt. Horváth svédcsavarral próbálkozik, éppen középre megy a lövés, Szikora fogja. Lengyel Dominika magas ívű ejtését Kasó tolja ki. II. negyed 3-4 (2-2, 1-2) 16' Slagter bepasszolt labdáját megszerzik a szegedi védők, majd Lengyel Anett távoli ejtése a keresztlécen csattan. Ez a félidő vége, szünetben egy góllal vezet a Dunaújváros. 15' Gól... Vályi Vanda lövése megpattan egy blokkoló kézen, így becsapja Szikorát. 3-4. Dalmády Petra lefordulna Szilágyiról, de Vályi besegít. Menczinger bejátszása után Huszti kerül ziccerbe, abból azonban a kapufát találja el. 14' Menczinger hosszú lóbálgatás után elemi erővel lövi telibe a bal pipát. A labda egész a félpályáig repül, de begyűjti, utána viszont nem jó a centerezése. Ráég a támadóidő a Szegedre. 13' Az O-Nagynak szánt centerezést jól olvassák a vendégek, de aztán ellenük fújnak a sporik támadásban. Visszaúszás közben Vályi Fannit szórják ki, Barna Tamás pedig válaszul időt kér. Lengyel Dorottya beeadását Árkosy húzza rá kapásból a levegőből, Kasó véd. Szilágyi tüzel, Szikora a felső léc fölé tolja a próbálkozást. 12' Dalmády Szandrával szemben Horváth harcol ki büntetőt. Gól... Garda lövését nem foghatta Szikora. 3-3. Szilágyi lopja a távolságot, senki nem megy ki rá, elvállalja, szerencsére a keresztléc hárít. 11' Slagter passza után Garda trafálja telibe a bal pipát. Somhegyiről kiszórják Zieglert, de Árkosy éles szögből nem tudja becsapni Kasót. 10' Gyors megúszás végén Miklós vállalja el kissé messziről, majd ugyanő blokkolja a túloldalon Ziegler rakétáját. 9' Árkosy másodjára is szélvészgyors, ismét a mieink vezetheznek először támadást. GUrisattit kiszórják a sporik... GÓÓÓL!!! Lengyel Anett keresztpasszát Dalmády Szandra vágja a kapuba! 3-2! I. negyed 2-2 8' O-Nagy Orsolyát találják meg centerben, a kapuját elhagyó Kasó szereli, majd Szikora hárítja Horváth löketét. GÓÓÓL!!! Mchunu bal keze alatt Lengyel Anett bombáz a hálóba közelről! 2-2! Mihók Attila időt kér. Lengyel Anett leszedi Ziegler kezéből a centerezést, ezzel vége is a negyednek. Eddig bravó a szegedi csajoknak! 7' Somhegyi harcol ki kiállítást, de a gyors szegedi reagálás pontatlan, majd passzolgatás végén Lengyel Dominika ad rossz helyre. A túloldalon éppen őt szórják ki, majd Ziegler révén ismét a Dunaújvárosnál az előny. 1-2. 6' Brávik kap remek bejátszást centerben, lefordul Dalmády Petráról, közeli kísérlete azonban erőtlen. Labdaszerzés után fordulnak az újvárosiak, Dalmády Petrát kiszórják a sporik, de Szikora véd! 5' Ráég a támadóidő a vendégekre, akik aztán ismét szinte a félpályáig szorítják riválisukat. Hatásos egyelőre ez a védekezés, Dalmády Petra ezúttal is rendkívül messziről volt kénytelen lőni. 4' GÓÓÓL!!! Labdaszerzés után Dalmády Szandra úszik meg, majd közelről zúdít a rövidbe, Kasó tehetetlen! 1-1! Garda ellen fújnak támadásban, majd a gyors indítást Gurisatti akadályozza meg - szabálytalanul, ki is küldik a sporik. Barna Tamás időt kér az emberelőny előtt. Dalmády Petra szépen vette észre a szélen üresen maradt Lengyel Anettet, de a társ közeli bombája a kapufán csattan. 3' Slagter pattint középről a vízre, a fineszes megoldás a kapufán csattan. Messze kiszorítják a vendégek a Szegedet a kapu elől, Dalmády Petra játszik így be testvéréhez, de Szandra közeli kísérletét a jól védekező Szilágyi ellehetetleníti. 2' Szikora óriási bravúrral tolja ki a hosszú felső elől Slagter löketét! Gól... Szilágyi a szélről talál be, 0-1. Lengyel Dominikát szerelik, fordulhat a Dunaújváros. 1' Árkosy Lilla hozta el a labdát, a hazaiaké az első akció, amely aztán lövés nélkül ér véget. A túoldalon Garda bombáját Árkosy blokkolja. 19.50: Mint ismeretes, jelen párharc továbbjutója a Szentessel találkozik az elődöntőben, míg tegnap az is eldőlt, hogy a vesztesre a BVSC-től hazai pályán is vereséget szenvedett Eger vár az 5. pozícióért zajló helyosztón. 19.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk a csapatok a vízben melegítenek. Bár még negyedóra hátra van a kezdésig, a lelátók már nem árválkodnak üresen a sportuszodában, a vendégekért szorítók még egy drapériát is hoztak magukkal kedvenceik buzdítására. Hangban a hazai tábor sem lesz csendes, a szegedi szurkolók ezúttal is dobokkal, hangorkánnal készülnek. A mérkőzés 20 órakor kezdődik!

A két együttes két győzelemig tartó párharcának első felvonásán a dunaújvárosiak szereztek vezetést kedden. Innentől nem hibázhat már tehát Barna Tamás alakulata a papíron erősebb riválissal szemben. Rendkívül nehéz ugyanakkor a feladat, a hazai győzelem csak az első lépés lenne a bravúr felé, siker esetén pedig a harmadik, mindent eldöntő összecsapást ismét a Fejér megyei egyesület otthonában rendeznék. A kihívás nagy, a tét sem kicsi ugyanakkor, hiszen a továbbjutó már a rájátszás elődöntőjében találná magát, ahol a középszakaszt a második helyen záró, bajnoki címvédő Szentes várja ellenfelét. A Dunaújváros elleni csatáról Dalmády Szandrával beszélgettünk korábban. A csapatkapitánnyal készült interjú ide kattintva olvasható.

A Dunaújváros jutott az elődöntőbe, a szegedi csapat az Egerrel játszik majd az ötödik helyért.Fotós összefoglalónk: http://szegedma.hu/hir/szeged/2015/04/vizilabda-szeged-dunaujvaros-20-oratol-elo.html

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 3.