Vízilabda: nem volt ellenszere a Szegednek az éllovasra + FOTÓK

2015. február 7., szombat
tiszavirag_szolnok_-mj-14

Változatos, gólgazdag mérkőzésen 7-16-os vereséget szenvedett a Tiszavirág Szeged Diapolo együttese a vendég Szolnoktól a férfi vízilabda OB I 17. fordulójában.

Nagy lendülettel kezdett a BL-résztvevő,

Stefan Mitrovic

Madaras Norbert

egy-egy találatával igen hamar meglépett a Szolnok. (0-2) Bár

Aljosa Kunac

a mérkőzés első emberelőnyét kihasználva válaszolni tudott, később a vendégek előbb 1-4-re, majd 2-6-re is elhúztak.

Varga II. Zsolt

duplájával ugyanakkor ismét felzárkózott a Szeged (4-6), mindemellett a rendkívül attraktív és gólgazdag felvonást

Kis Gábor

közeli lövése zárta. (4-7) A második negyed már teljesen más játékot hozott, hiszen mindkét csapat feljavult védekezésben, ami a helyzetek számának csökkenéséhez vezetett. Az eltiltott

Cseh Sándort

helyettesítő

Kovács István

irányította vendégek mindemellett háromszor is mattolni tudták

Molnár Dávidot

, amire a hazaiak egyszer sem tudtak reagálni a nyolc perc alatt. (4-10) Fordulás után

Manhercz Krisztián

értékesítette a találkozó első büntetőjét. A fiatal válogatott játékos később akcióból is betalált, a két gól között pedig

Kis Gábor

tudott eredményes lenni. (6-11) Molnár kapus parádésan védett a játékrész során, a hálóőr kiváló teljesítménye is kellett ahhoz, hogy

Varga Péter

legénysége 2-1-re megnyerje a periódust. Az utolsó negyed ugyanakkor újfent a Szolnokról szólt, Varga Dénesék esélyt sem hagytak ellenfelüknek a differencia érdemi csökkentésére, így magabiztos győzelemmel távozhattak az újszegedi sportuszodából. A Tiszavirág Szeged Diapolo ezzel nyolcadik vereségét szenvedte el az alapszakaszban, amihez szintén nyolc győzelem párosul. Kiss Csabáék legközelebb február 11-én ugranak vízbe, akkor a Kaposvár látogat a Tisza-parti városba.

Férfi vízilabda OB I, 17. forduló:

Tiszavirág Szeged Diapolo – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 7-16 (4-7, 0-3, 2-1, 1-5)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezeti: Mucskai Péter, Marjay Zsolt.

MOLNÁR - Kunac 1, Palotás, Kiss Cs., MANHERCZ K. 3/2, Chilkó, SÁNTA 1.

Zsigri, Török A., Hegedűs, VARGA II. 2, Manhercz Á., Török K.

Varga Péter.

Szolnok:

NAGY - Gocic 2, Madaras 2, VARGA Dé. 2, KIS G. 2, Mitrovic 1, Jansik.

Vámos 1, Hangay 2, Mezei 1, ALEKSIC 1, Tóth 1, VARGA Dá. 1.

Varga II. (30'), ill. Jansik (28'). Varga Péter:

"Felzárkózási lehetőségünk volt 6-11-nél, ám ekkor két ziccert is elhibáztunk. Összességében elégedett vagyok csapatom teljesítményével, mert jól küzdöttek a fiúk."

Cseh Sándor:

"Köszönöm a csapatnak és Kovács István kollégámnak, hogy eltiltásom alatt ilyen szépen lehozták ezt a meccset!"

VÉGEIV. negyed 7-16 (4-7, 0-3, 2-1, 1-5) 32' Kunac kísérlete lejön a blokkról, majd Sántához centerez. Hangay megrángatja, ötméteres! GÓÓÓL!!! Manhercz ezt is belövi, 7-15! Gól... Hegedűs kiállítása után Aleksic döngette meg a kapufát, majd a kipattanót begyűjtve három húzásból jutott ziccerig a Szolnok. Hangay fejezi be az akciót, 7-16. Ez a végeredmény. Változatos, gólgazdag mérkőzést láthatott a szegedi publikum. 31' Aleksicet kiszórják a sporik, Manhercz Krisztián pedig a kapufát döngeti meg a fórból. Gól... Nem tudott időben visszarendeződni a védelem, így Gocic maradt tiszta helyzetben. 6-15. 30' Gól... Varga II. Zsolt kiállítása után Hangay talál be közelről. 6-14. Szegedi labdavesztést követően Mezei dob kapu fölé két bekk szorításában. 29' Ráég az idő a Szolnokra. Sánta nagyon jól játszik centerben, ezúttal Varga Dánielt állítják ki róla. Varga Péter időt kér. Varga II. Zsolt a kapufát trafálja telibe Palotás passzából. Időkérés a vendégeknél is. 28' Jansikot kiküldik Sántáról, de Zsigri próbálkozását Vámos blokkolja. 27' Zsigrit kiküldik, gól... Varga Dénes talál be a fórból, 6-12. Nagy Viktor óriásit véd... Az exszegedi kapus Sánta közeli ziccerét tolja ki oldalra. Gól... Varga Dénes bejátszását a tavaly még szintén a Szegedet erősítő Tóth húzza a hálóba centerben. 6-13. 26' Varga Dániel kapufája után Kunac kap indítást, Mitroviccsal küzd a kapu előtt, sajnos a szolnoki győz. 25' Gocic ezúttal megveri Chilkót gyorsaságban. Kunac mellől Kis mutat be egy svédcsavart, Molnár viszont a helyén és véd! Kiszorított helyzetben Chilkó veszi célba a rövid alsót, Nagy VIktor könnyedén véd. 6-11 (4-7, 0-3, 2-1) 24' Kunac bombáját Nagy elnyeli a jobb alsónál. Időt kérnek a vendégek. Tóth Márton kapná a labdát centerben, de Kunac jól védekezik vele szemben. Török András elementáris erejű kapufája zárja a negyedet! 23' Aleksic távoli kísérlete a keresztlécen csattan. Kunacot levédekezik, labdát veszít a légiós, ahogy a túloldalon Aleksic is a hosszú indítással. 22' Manhercz Krisztián centerez Sántához, jó a passz, kiállítást ér az akció - Varga Dánielt küldik ki. Varga Péter időt kér. GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián a szélről vállalja el, a labda pedig becsorog Nagy Viktor kezei és a keresztléc között! 6-11! 21' Gól... Kis Gábor maradt őrizetlenül a kapu előtt, 5-11. Palotás löketét Varga Dániel blokkolja, majd a másik kapunál fordított szereposztásban megcsinálják ugyanezt még egyszer! 20' Molnár megfogja Madaras lövését, majd Mitrovic bombáját is! Parádé, amit a hazai hálóőr művel! Manhercz Ádám a rövidet veszi célba, de Nagy Viktor számít erre a megoldásra. 19' Kiállítás Kis Gábor mellől, Varga II. Zsolt a szenvedő fél. Jól védekezik a Szeged, Tóth Márton mégis ziccerbe kerül, de Molnár embertelen nagyot véd!!! 18' Varga II.-t kiküldik, de Jansik lövését Chilkó blokkolja! Palotás ötméterest harcol ki Varga Dénes szorításában! GÓÓÓL!!! Manhercz Krisztián bevágja, 5-10! 17' Chilkó nagyon megveri a ráúszásban Vámost, tapsot kap érte. Kiállítás a szolnokiaknál, de Varga II. Zsolt egy az egyben alulmarad Nagy Viktorral szemben. Aleksic távolról kénytelen lőni idő szűkében, így is sistergős a löket, Molnárnak kell bravúrt bemutatnia. II. negyed 4-10 (4-7, 0-3) 16' Gól... Kiss Csabát kiállítják, Aleksic pedig nagy gólt ragaszt a hálóba a szélről. 4-10. Varga Péter időt kér, csapata még nem dobott gólt a negyedben, ezen szeretne változtatni a mester. Kiss Csaba passzát Tóth Márton elkapja, a cséká rázza a fejét. Nem jött össze a megbeszélt kombináció. 15' Lejár a szegedi támadóidő, lövés nélkül. A szolnokiak sem tudják célba venni a kaput, hamarabb fújnak ellenük a bírók, majd ugyanez a forgatókönyv a túloldalon is. Hektikus kissé most a meccs. 14' Kiss Csaba mutat be egy svédcsavart, de valójában nem engedi el. Fújnak ellene a bírók. Aleksic lövése a jobb felső felett hagyja el a játékteret. 13' Madaras vállalja el a lövést, jó azonban a blokk! Kiss nagyszerűen veszi észre a bemozgó Varga II. Zsoltot, Varga Dániel viszont kiváló reflexmozdulattal nyúl bele a ziccerbe. Időt kér Kovács István. Gól... Varga Dániel nagyon üresen maradt a jobb oldalon, be is vágja a lehetőséget a rövidbe. 4-9. 12' Palotás passzol, Kiss Csaba kapáslövését Nagy fogja a rövidnél. Ráég a támadóidő a vendégekre, Varga Dénes az utolsó pillanatban lő, amit Molnár tol keresztléc fölé. 11' Vatga Dénes löketét Molnár kapus hatástalanítja, de a túloldalon Kiss elpasszolja magát. Fordulás közben ugyanakkor a SZolnok ellen fújnak a bírók. 10' Chilkó a szabálytalan, a rendezetlen védelem ellen pedig Gocic passzából Madaras eredményes centerben. 4-8. Mezeit kiküldik a sporik, de Kiss Csaba bejátszását Palotás a kapu mellé húzza középen. 9' Ezúttal is a szolnokiaké a ráúszás, de Mezei ellen fújnak, jöhetnek a hazaiak! Varga II. Zsoltot hárman próbálják becsapdázni, nem sikerül neki. I. negyed 4-7 8' Vámos ejtésszerűen játszana centerbe, de a hazai védők megoldják, és... GÓÓÓL!!! Varga II. Zsolt vállal el egy lövést középről, de milyen jól teszi?! 4-6! Gól... Chilkót kiküldik, és bár Varga Dénes első bombáját Molnár még bravúrral védi, másodjára Kis Gábor közelről a hálóba talál. 4-7. Itt a vége. Rendkívül attraktív, gólzáporos játékrészt tudhatnak maguk mögött a felek. 7' Gól... Varga II. Zsoltot levédekezi Hangay, Varga Dénes kaphat így kiváló indítást, és egy az egyben meg is veri Molnárt. 2-6. Aleksicet kiküldik a sporik. GÓÓÓL!!! Varga II. Zsolt és Chilkó játssza ki Jansikot, előbbi lő közelről gólt, 3-6! 1 perc 12 vissza a negyedből, amikor Kovács István is kikéri első idejét. 6' Mezei fordul be Török szorításában, lő, de Molnár véd! Kunac ellen fújnak a hazai támadás során, a túloldalon pedig Aleksic bejátszását Mezei húzza a hálóba. 2-5. 5' Kiss bejátszását ezúttal Aleksic szerzi meg. Mitrovic szabálytalan támadás közben, kiállítják, Varga Péter pedig azonnal időt kér. GÓÓÓL!!! Manhercz Ádám, Kiss Csaba, Sánta Dániel volt a labda útja, utóbbi már üresen kapta, és nem is hibázta el a ziccert! 2-4! 4' Kiss centerezne, de leolvassa Vámos. Gól... Vámos Márton emelkedik Sánta mellett és védhetetlenül bombáz a kapu jobb oldalába. 1-4. 3' Kiállítás Sántáról, és... GÓÓÓL!!! Kunac révén kihasználja az első fórt a Szeged! 1-2! Gól... Kunac kiállítása után Gocic lő gólt a keresztléc segítségével. 1-3. 2' Jansik lövése lejön a blokkról, de a hazaiaknál nem jó Molnár kapus gyors indítása. Gól... Az ellentámadásnál Madarasra nem figyelnek, kapuig úszik a szélen és értékesíti is a ziccert. 0-2. 1' Varga Dénes nyerte a ráúszást, a Szolnoké az első akció. Gól... Mitrovic balról óriási gólt ragaszt a rövid alsóba jobbal. 0-1. Kiss Csaba nem talál társat a passzhoz, labdát veszít a Szeged. 10.55: Hazai oldalon egy nagy hiányzót lehet feljegyezni a keret kapcsán - Lukas Seman válogatott elfoglaltságai miatt nem lehet a társak segítségére. Helyettesítését a fiatal Hegedűs Imre kapta feladatául a mai napon. 10.50: A fordulóban eddig egy mérkőzést játszottak le. Péntek este az Eger két góllal nyert a Honvéd otthonában. 10.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a vízben melegítenek, hamarosan kezdődik a szombat délelőtti pólómatiné! A találkozó 11 órakor kezdődik!