Vízilabda: nem termett babér Zuglóban a szegedi csajoknak

2015. február 14., szombat
szeged_bvsc11_gs

Újabb vereséget szenvedett a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a női vízilabda OB I Középszakaszban. Barna Tamás tanítványai a BVSC otthonában maradtak alul 17-8-ra.

Nem kezdődött pedig rosszul a mérkőzés a vendégek számára,

Kele Nikolett

Dalmády Szandra

gyors gólváltása révén egy negyed után döntetlenre álltak a csapatok. Sőt, a 10. percben

Somhegyi Noémi

a vezetést is megszerezte övéinek. (2-1)

Leimeter Dóra

büntetőből egalizált, majd

Takács Orsolya

centerből,

pedig ötméteresből talált a hálóba. (3-3) Ezt követően azonban egymás után háromszor is eredményesek tudtak lenni a fővárosiak, mire a Szegedtől érkezett egy válasz, végül öt másodperccel a szünet előtt

Varga Viktória

állította vissza a háromgólos differenciát. (7-4) Fordulás után még tovább tudta növelni dominanciáját a BVSC, és Dalmády Szandra negyedik találata, majd

büntetője előtt is egyaránt három-három alkalommal került a labda a szegedi hálóba. Az i-re a pontot a játékrész utolsó percében Leimeter tette fel, lényegében pedig ezzel el is dőlt a győzelem kérdése. (14-6) A Szeged ötödik vereségét szenvedte el a Középszakaszban, így továbbra is az utolsó, hatodik helyen áll a felsőházban. A csapatra legközelebb a megyei rivális Szentes vár, a regnáló bajnok február 28-án látogat Lengyel Dorottyáékhoz.

Női vízilabda OB I Középszakasz, 5. forduló:

BVSC-Zugló – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 17-8 (1-1, 6-3, 7-2, 3-2)

Budapest, Szőnyi úti uszoda. Vezette: Molnár Péter, Veilandics Zoltán.