Vízilabda: 36 gól a kiélezett megyei rangadón

A vízilabda OB I/B 7. fordulójában megyei rangadót játszottak Vásárhelyen. A Gyarmati Dezső Sportuszodában végig rendkívül izgalmas összecsapást láthattak a nézők, amelynek végén megosztozott a pontokon a Hódmezővásárhelyi VSC és a Szegedi Vízipóló Suli.

kapus hajszálpontos indításából Varga Márk szerzett vezetést a HVSC-nek, majd

Kristó Gábor

két átlövésből,

Hajdú József

pedig egy előny után - amikor már kiegészültek ugyan, de még nem rendeződtek a vendégek - lőtt

Balogh Ádám

kapujába (5. perc: 4-0). A negyed hátralévő perceiben már felváltva estek a gólok, előbb

Orosz Róbertnek

a negyed utolsó másodperceiben lőtt góljával visszaállt a hazaiak négygólos (6-2) előnye. A második negyedet is a hazaiak kezdték jobban,

előnyből, majd a nyáron éppen az SZVPS-ből Vásárhelyre igazolt

Barna Tamás

akcióból lőtt gólt (11. perc: 8-2). Ekkor kevesen gondolták, hogy a

Lehmann Istvánt

nélkülözni kényszerülő szegedi legénységnek esélye lehet a pontszerzésre.

Éles Vilmos

azonban nem ezek közé tartozhatott, hiszen először közelről húzta be a labdát a kapuba, majd akcióból is betalált (13. perc: 8-4). Ismét rákapcsolt a HVSC, Hajdú távoli átlövésgóljára Éles előnyből szerzett, kissé szerencsés találattal még válaszolt, de Balog kapus újabb mértani pontosságú indítását

Varga Márk

biztos kézzel értékesítette (16. perc: 10-5). A negyedből hátralévő fél percben azonban két gólt vágott a szegedi gárda, előbb

Varga Péter

előnyből, majd

Makra Zsolt

akcióból talált be, így három gólra (10-7) csökkent a hazaiak tetemes előnye. A harmadik negyed a szegedieknél jogosnak tűnő kapuscserével és a remekül játszó Éles előnygóljával kezdődött, de erre Barna Tamás révén válaszolni tudtak a hazaiak (18. perc: 11-8). Még ugyanebben a percben Lakatos Máté értékesített egy ötméterest, sőt Rákos Máté akciógólja után már csak egyetlen gól volt a két csapat közötti különbség (19. perc: 11-10). Egyenlítenie azonban nem sikerült az Éles-legénységnek, hiszen újra összekapta magát a vásárhelyi gárda. Előbb Hajdú József előnyből, majd

Fodor Ádám

egy kontra után a rövidbe, újabb egy perc elteltével pedig Orosz Róbert szintén előnyből lőtt gólt (22. perc: 14-10). A negyed hajrájában Lakatos Máté harmadszor is biztos kézzel lőtte a büntetőt, majd Éles is betalált és újra visszajött a meccsbe a Póló suli (24. perc: 14-12). Fantasztikus izgalmakat hozott a záró negyed. Hajdú József akciógóljával lélegzethez jutottak a hazaiak (15-12), de az ellentámadásból Varga Péter egy előnyt közelről behúzott, majd Kristó Viktor akciógóljára újra a szegedi 4-es lőtt gólt ismét előnyből, sőt Szabó Gábor újra egy gólra hozta fel csapatát (27. perc: 16-15). A hazaiak legfőbb gólfelelőse, Hajdú József is értékesítette csapata fórját, de a folytatásban előbb Barna Tamás hagyott ki ajtó-ablak ziccert, sőt a vásárhelyi emberfór is kimaradt. Két perccel a vége előtt Varga Péter egy előnyt kihasználva centerből lőtt gólt, de erre is Hajdú válaszolt a hazaiak javára megítélt egyetlen büntetőt értékesítve. Másfél perc volt hátra amikor 18-16-ot mutatott az eredményjelző és a hazaiak szurkolói már ünnepeltek. Ez a másfél perc azonban az addig a góllövésben nem jeleskedő

Németh Zaláné

volt, hiszen 55 másodperccel a vége előtt belőtt egy újabb előnyt, majd az ellentámadás során Orosz Róbert ziccerben mellé lőtte a meccslabdát és az utolsó támadásból Németh Zalán akciógóllal egyenlített. A találkozó után egyik mester sem volt elégedett a játékvezetéssel. Kétségtelen, hogy elsősorban a páros hölgy tagja túl sokat szerepelve jó néhány vitatható ítéletet hozott mindkét csapat kárára tévedve.

Férfi vízilabda OB I/B "B" csoport, 7. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Szegedi Vízipóló suli 18-18 (6-2, 4-5, 4-5, 4-6)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső uszoda. Vezette: Birri Gabriella, László Gábor.

HVSC:

Balog Z. - Szabó J., Varga M. 2, Hajdú J. 7, Csuka F., Fodor Á. 1, Barna T. 2.

Kristó G. 2, Orosz R. 2, Kristó V. 2, Kapu T., Vígh Cs., Pölös G.

Bertók Gyula.

SZVPS:

Balogh Á. - Éles V. 5, Varga P. 4, Szabó G. 1, Major L., Németh Z. 2, Szabó I. Z.

Papp V. (kapus), Rákos M. 2, Lakatos M. 3, Makra Zs. 1, Godó N., Török K., Tóth D.

Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

4/13, ill. 7/18.

Gólok ötméteresből:

1/1, ill. 3/3. Bertók Gyula:

"Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, amelyen végig vezettünk, így megérdemeltük volna a győzelmet, de a szegedieknek az utolsó másodpercekben sikerült egyenlíteniük. Annak ellenére, hogy itthon játszottunk, a jó néhány OB I-ben szerepelt rutinos játékossal felálló szegediekkel szemben a mérkőzés előtt mi voltunk az esélytelenebb csapat, így azt kértem a játékosaimtól, hogy támadásban legyenek könnyedek és lazák, a védekezésben pedig szigorúak és ezt egy-két hibától eltekintve szinte maradéktalanul teljesítették a srácok. Néha úgy éreztem, hogy egy-egy bírói ítélet hátrányba hozott bennünket, de nem akarom az ő számlájukra írni a pontvesztést. Összességében elégedett vagyok a pontszerzéssel, amelyért gratulálok a játékosaimnak."

Éles Vilmos:

"Az elején elengedtük a Vásárhelyt, utána pedig talán leginkább a színházhoz hasonlító ismeretlen sportág jeleit tapasztaltam a vásárhelyiek játékában, amelyhez partnerek voltak a bírók."

A 7. forduló további eredményei:

Szolnoki VSK - Neptun VSC 10-11, Újpest UVSE - Debreceni Civis PVSE 25-4, Kanizsa VSE - Csabai Csirkefogók VK 19-13, a Debreceni EAC szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest UVSE 18 pont/6 mérkőzés 2. Neptun VSC 16/7 3. Kanizsa VSE 15/6 4. Szolnoki VSK 9/6 5. Szegedi Vízipóló suli 8/5 6. Hódmezővásárhelyi VSC 7/6 7. Csabai Csirkefogók VK 3/7 8. Debreceni Civis PVSE 3/6 9. Debreceni EAC 0/5 A következő mérkőzések mindkét gárda számára igen nehéznek ígérkeznek, hiszen a vásárhelyiek november 16-án a pontveszteség nélküli listavezető, Újpest UVSE vendégei lesznek, míg a szegediek legközelebb november 23.-án Nagykanizsán vendégszerepelnek.