Meglepetés a kupában: kiejtette a KSZSE az SZKKSE-t + FOTÓK

2013. október 30., szerda
szkkse_ kszse05_gs

Meglepetést okozott a női kézilabda magyar kupa városi rangadóján a KSZSE, miután Forgó Nikolett vezérletével legyőzte az SZKKSE gárdáját.

Jobban kezdte a mérkőzést a vendég szegedi-algyői alakulat, amely a félidő derekáig

Forgó Nikolett

vezérletével - a KSZSE irányítója már az első játékrészben 10 gólig jutott - a félidő feléig vezetni tudott a papíron erősebb, a bajnokságban éllovas, több NB I-es rutinnal bíró játékost is felvonultató hazaiak ellen. Az első 30 perc nem a védelmekről - dacára a

Hódi Szilvia, Vér Vivien

páros elszórt sáncaitól, illetve a másik oldalon a jól záró hatosfaltól - nem a védelmekről és nem a kapusokról szólt. Míg a vendégeket a büntetőket is magabiztosan elvégző irányítójuk vitte a hátán, addig az egyik legjobbjukat,

Marosán György

időkérése lendítette át az SZKKSE-Chance-Exicom gárdáját a holtponton, innentől kezdve nem volt ritka a hazaiak kétgólos vezetése, ám a szünetre felszívta magát a vendégcsapat, így 17-17-es állással mehettek a felek pihenőre. A második játékrész elején

Buchholcz Huba Dóra

tanítványai állva hagyták a hazaiakat: Forgó büntetőkből és akcióból egyaránt eredményes volt, s 21-17-re léptek meg a vendégek. A dorozsmaiak ekkor keményebb védekezésre váltottak, majd öt perc elteltével meglőtték első góljukat is a játékrészben, azután pedig lassan felkapaszkodtak, s Karsai hétméteresével a 44. percben sikerült is kiegyenlíteniük a gólcsendre intett KSZSE ellen (22-22). Ám a lélektanilag fontos vezetést nem sikerült átvennie az NB I/B jelenlegi listavezetőjének. Ugyan a kapuban

Scholtz Andreát

a szünetben váltó Dobó Mónika produkált bravúros periódusokat, gyakran peches, a védőkön, vagy a kapus kezén megpattanó gólokat kapott az SZKKSE, s Homoki Regináék újra stabil kétgólos előnyre tettek szert a hajrához közeledve. Az SZKKSE-nél az idő előrehaladtával, "egyre melegebb lett a pite", kapkodás, rossz indítások, kihagyott ziccerek, romló átlövőteljesítmény gátolták meg a felzárkózásban a Marosán-egységet, miközben a második félidőben fiatalabb játékosait is bevető KSZSE nyugodtan, a végén már parádés játékkal - utolsó góljukat

Draxler Orsolya

szerezte kínai figurából - tartotta előnyét. Végül 32-28-as diadalt arattak a vendégek, akik ezzel bejutottak a magyar kupa küzdelmeinek legjobb 16 egysége közé, ahol igazán nívós ellenfelet is kaphatnak a folytatásban.

Női kézilabda magyar kupa 3. forduló:

SZKKSE-Chance-Exicom - KSZSE-Algyő 28-32 (17-17)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornacsarnok, 200 néző. Vezette: Janáky, Serfőző.

SZKKSE:

Scholtz - Tóth O. 4, Aron 5, KARSAI 10/3, Lehmann-Dobó 4, Dávid 1, Zsilák 4.

DOBÓ M. (kapus), Hódi, Vér, Khouiled, Zsibrita, Manga, Huszka, Varga R.

Marosán György.

KSZSE:

RÉPÁS - DRAXLER 5/1, Homoki 3, FORGÓ 17/6, Sebestyén 3, Sebők 2, Deák 1.

Almási (kapus), Farkasinszki 1, Faragó, Lőrincz, Varga B., Szombati, Balogh I.

Buchholcz Huba Dóra.

5/4, ill. 8/7.

12 perc, ill. 8 perc. Marosán György:

"Megéreztük egyik sérült kulcsemberünk hiányát, de ez sem lehet mentségünk. Talán időben jött ez a pofon, amelytől azonban nincs időnk földre kerülni. A bajnokságban nem bukhatunk, elsődlegesen arra figyelünk, nem is készültünk külön mai ellenfelünkre, a hétvégi nyíradonyi mérkőzésre koncentrálunk - ugyanakkor szerettünk volna továbbjutni a kupában is. Mentálisan nem volt gond, nem sikerültek azok a dolgaink, amik eddig működtek, a holtpontokon nem tudtunk átlendülni - kétségtelenül leggyengébb napunkat fogtuk ki. Elnézést kérünk a szurkolóinktól!"