Labdarúgás: csak ráijeszteni tudott az újonc Városi Rock Klub a Pázsitra + FOTÓK

2013. augusztus 25., vasárnap
SZS20130825_pazsit_se_rock_club_fc_022

Kiváló futballreklámnak bizonyult a Csongrád megyei III. osztály Szegedi csoport vasárnap délelőtti mérkőzése. Az összecsapáson 6-2-es kiütéses Pázsit-siker született az újonnan alakult Rock Club FC ellenében.

A legutóbbi szezonban a megyei harmadosztály Tisza-Maros csoportjának 5. helyére befutó Pázsit SE fogadta a nyáron megalakult, így első hivatalos bajnoki mérkőzésére készülő Rock Clubot. A vendégek fiatalokra építkező keretében több olyan játékos is akadt, aki még soha nem játszott nagypályán, az előjelek tehát

Arató Tamás

együttesét jósolták esélyesebbnek. A papírforma aztán igen gyorsan igazolódni látszott: a 10. percben

Vékes Martin

bólintott a rockerek kapujába egy szögletet követően (1-0), majd 12 minutummal később

Török Zsolt

lapos beadását követően előbb beforgatta védőjét, majd 11 méterről kilőve a hosszú alsót kettőre növelte saját maga és csapata góljainak számát. (2-0) 25 perc elteltével már háromra is nőhetett volna a különbség, miután

Farkas Attila

a bírót is kicselezve eresztett meg 23-24 méterről egy irtózatos erejű bombát, a keresztléc azonban ezúttal megmentette

Friebert Gábor

kapust. A vendégek játékos-edzője,

Nagy György

igyekezett kihúzni csapatát a szorult helyzetből, és már a 26. percben kettős cserére szánta el magát. Nehéz a megyei harmadosztály küzdelmeinek romantikus szépségét szavakba önteni, de mindenképpen értékes volt az a pályáról elcsípett aranyköpés, amint fél órával a meccskezdés után a vendégek mestere „Menjünk már oda, ők sem tudják levenni!” kiáltással próbálta meg felrázni tanítványait. Mindez hatástalannak bizonyult, a félidő hátralévő részében továbbra is a Pázsit dominált, előbb Török, majd kicsivel később

Torjai

zseniális löbbölős kiugratása után Vékes szerezhetett volna könnyedén gólt, Friebert azonban mindkét esetnél a helyén volt. A lefújás előtt aztán megjött az első igazi lehetőség a rockerek számára, formás akció végén a szélvészgyors

Kovács Soma

cselezte be magát a jobb oldalon az ötös sarkáig, pechjére az általa ellőtt labda végül a kapufán csattant.

SZS20130825_pazsit_se_rock_club_fc_023

Nem lehet tudni, mit mondott a 10-es mezben futballozó Nagy játékosainak az öltözőben, annyi azonban bizonyos, teljesen más szellemben érkeztek vissza a szünetről a vendégek. Már a 47. percben érkezett a szépítés részükről, miután egy jobb oldali szabadrúgást az első félidő derekán csereként beállt

Kaprinai Ádám

amolyan Ronaldinho-módra tekert a hosszú felsőbe. (2-1) Gyönyörű találat volt, az addig jószerével csak unatkozó

Jurschik

kapus megtapasztalhatta, mit érezhetett

David Seaman

a 2002-es Anglia-Brazília világbajnoki negyeddöntőben. A szorossá váló eredményt nehezen dolgozta fel a hazai Török Zsolt, aki először sárga lapot kapott egy nagyon csúnya hátulról történő becsúszást követően, majd Arató Tamás gyorsan lecserélte a magáról megfeledkező játékost, aki a pirosat kockáztatva adott hangot nemtetszésének

Tóth Csaba

játékvezető felé. A találkozó ezt követően főként meddő mezőnyjátékkal folyt, egészen a 68. percig, amikor a Kaprinaival együtt pályára lépett másik cserejátékos,

Balog József

váltott gólra egy középen futó kontratámadást. (2-2) Szinte a semmiből egyenlített a Rock Club, nem tartott ugyanakkor sokáig Nagyék öröme, mivel 2 minutummal később

Hegedűs Zénó

egy hatalmas bombát küldött Friebert kapujába 16 méterről. (3-2) Innentől aztán beindult a Pázsit gépezete az erejük fogytán lévő vendégek ellen. A 76. percben

Both Imre Áron

növelte csapata előnyét, majd kevéssel később

Ördögh Márton

már az ötödiket lőtte. (5-2) A végén még az addigra magát is becserélő veterán klasszis, Arató adott remek ütemű indítást a félpályáról, amellyel Both a kapuig rohanva meglőtte maga második, együttese hatodik találatát.

SZS20130825_pazsit_se_rock_club_fc_032

A bíró hármas sípjele végül megváltásként érte a teljesen elfáradó rockereket, akik mindazonáltal 70 percig egyenrangú ellenfelei voltak a végül magabiztos sikert arató Pázsitnak. Összességében elmondható, Nagy György tanítványai nem feltétlenül tehetségük hiánya okán, sokkal inkább erőnléti gondjaik miatt bújtak méretes zakóba a Kertész utcában.

A megyei III. osztály Szegedi csoport 1. fordulójában:

Pázsit SE – Rock Club FC 6-2 (2-0)

Újszeged, UTC-sporttelep, 50 néző. Vezette: Tóth Csaba (Bálint Zsolt, Túri Tamás).

Pázsit:

Jurschik T. – Perényi Sz., Bálint Zs., Havranek P., Tóth Z., Farkas A. (Molnár S. 60’), Tihanyi Á. (Both I. 73’), Torjai T. (Arató T. 85’), Török Zs. (Ördögh M. 53’), Molnár L. (Hegedűs Z. 65’), Vékes M. (Péczely Gy. 68’)

Játékos-edző:

Arató Tamás.

Rock Club:

Friebert G. – Kincses B. (Zsoldi Á. 82’), Roszik A., Kincses A. (Rantal G. 73’), Süveges P., Kovács S., Oroszi M., Kajnúr A. (Hódi P. 63’), Süveges B. (Kaprinai Á. 26’), Cserbik D. (Balog J. 30’), Nagy Gy.

Nagy György.

Vékes (10’, 22’), Hegedűs (70’), Both (76’, 89’), Ördögh (80’), ill. Kaprinai (47’), Balog (68’).

Török Zs. (52’), ill. Kincses B. (33’), Roszik A. (54’). Arató Tamás:

„Közepesen játszottunk, nem voltunk igazi csapat, az ellenfelünk pedig harcos volt, és jól küzdött, különösen annak tükrében, hogy az első éles meccsük volt ez a mai nagypályán. Gratulálok nekik a teljesítményükért, az eredmény nem tükrözi a játék képét, úgy gondolom. Picit talán jobbak voltunk, de nem ennyivel.”

Nagy György:

„A második félidőt nagyon jól kezdtük, hajtott a csapat, aminek eredménye lett az, hogy sikerült kiegyenlítenünk. Ugyanakkor ez egy új, friss csapat, közülünk nagyon sokan nem is játszottak még nagypályán, és bár, úgy gondolom, egyéni képességek terén megálljuk a helyünket a megye háromban, viszont nincs még meg a kellő rutinunk és erőnlétünk. Az utolsó 20 percre teljesen kifáradtunk, akkor kaptunk négy gólt. Ettől függetlenül egy jó csapattól kaptunk ma ki.”