Vízilabda: egyszer vezetett, de Vasast vert a Szeged + FOTÓK

2013. május 14., kedd
szeged_vasas03_gs

Lélektelen játékkal telt első félidő után varázslatos utolsó negyeddel verte meg a bronzcsata első meccsén a Vasast az A-Híd Szeged.

A mérkőzés előtt szinte levegőben lógott a két csapat csalódottsága: ők a döntőben szerették volna összemérni erejüket, s nem a bajnoki bronzmedáliért. A vendégek azért, mert hozzászoktak az elmúlt hosszú esztendőkben a finálékhoz, a hazaiak pedig azért, mert két kupagyőzelemmel, remek Bajnokok Ligája szerepléssel a hátuk mögött megértek már arra, hogy ne csak a dobogó legalsó fokáért küzdjenek. A találkozót a Vasas kezdte jobban, s ez az egész első félidőre rá is nyomta a bélyegét. A Szeged lélektelenül játszott, semmi nem jött be

Vincze Balázs

alakulatának, még a szerencse is gyakran elpártolt a mieinktől, miközben a vendégek már-már tetszésük szerint szerezték góljaikat. A szünetben 5-3-as Vasas-vezetést mutatott az eredményjelző, s a folytatásban is csak ikszre tudta hozni a negyedet az A-Híd. Ugyanakkor látszott, hogy más szellemben pólóznak a hazaiak, s ez igazán a záró játékrészben mutatkozott meg, amikorra

Baksa László

nagyon nagy mértékben feljavult a kapuban, a védelem sokkal jobban működött mint korábban, s támadásban rendre sikerült gólokat lőni. Szünet után folyamatosan egy gólra kapaszkodott fel a Szeged, s idővel elfogyott a vendégek tudománya. Hiába védett bombasztikus formában

Nagy Viktor

, 8-6-os vezetésük után háromszor talált be az egyre inkább eksztázisban játszó Tisza-parti alakulat, megfordítva a találkozót, s a két évvel ezelőtti kupagyőzelemhez hasonlóan a legjobbkor vezetve megnyerve a meccset 9-8-ra. A bajnoki bronzcsata második felvonását pénteken, 19.30-tól rendezik a Vasas otthonában.

Férfi vízilabda OB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés:

A-Híd Szeged VE - TEVA-Vasas 9-8 (1-3, 2-2, 1-1, 5-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 500 néző. Vezette: Marosvári, Marjay.

BAKSA - Hegedüs 1, Török, KUNAC 2, Kayes 1, YOUNGER 2, Kiss Cs.

Juhász Zs., Somogyi, Decker Á. 1, MOLNÁR T. 2, Varga P.

Vincze Balázs.

Vasas:

NAGY V. - Brguljan, KATONÁS 1, Takács 1, STEINMETZ 2, Vámos 2, OELER 2.

Kayes (16' - cserével végleg), Kiss Cs. (18'). Vincze Balázs:

"1-5-ös Vasas-vezetés után végre azt a csapatot láttam, amelyikkel az alapszakaszban is együtt dolgoztunk."

Földi László:

"Őrült meccsen maradtunk alul..."

VÉGE! 9-8 (1-3, 2-2, 1-1, 5-2)32' Török fejbe lövi Nagy Viktort. Parázs hangulat! 50 mp vissza. A vezetésért rohamoz a Szeged. KUNAC!!!! A meccsen először vezet a Szeged!!! 9-8! Mint két éve a kupadöntőn! Akkor is egyszer vezettünk, hát mikor, ha nem most?! És Baksa véd! És vége!!! 31' Baksa nagy védése. Molnár és Takács páros kiállítás. 30' Kunacot kiszórják, Oeler a felsőlécet aprítja. Younger megúszik, Nagy Viktor tolja kornerre az újabb lövést. Juhász gyönyörű passza után a centerbe settenkedő Decker micsoda gólt lő be Nagy hóna alatt!!!? 8-8!!! 29' Steinmetz kapja középen, Baksa kijön, a védők között a center tovább adja, Takács üres kapuba lő, 6-8. Younger nagyjából 8 méterről pattogó-kacsázó bombát ereszt meg úgy ausztrálosan, Nagyot becsapja, ez elég is! 7-8. 28' Steinmetz centerből, 5-7. Katonás kiszórva, időt kér Vincze Balázs. Nagy játék! Younger elnézve adja Papesznek, aki behúzza, igaz kicsit dadog a felsőléc és a "gólvonal" között. 6-7. 27' Baksa véd nagyot ismét. Juhászról a másik 10-est, Oelert szórják ki. Papesz lő bekkből, véd Nagy, olvasta. 26' Decker "hazaad" Nagynak, aztán gyors kontra, Hege és Török megúszik, Hegedüs beviszi! 5-6! 25' Török elhozza! A Vasas javára fújnak. Aztán víz alá viszik a labdát a vendégek. III. negyed: 4-6 (1-3, 2-2, 1-1)24' Brguljan lemarad, Younger használja ki az alkalmi fórt, 4-6. Juhász szerez labdát. Aztán Baksa indítja. Szabaddobás, kontra. 23' Oeler használja ki a fórt, 3-6. Takácsot szórják ki, Youngert ütik, eladja a labdát. Brguljan úszik meg, kapja is, Baksa véd. 22' Takács félpályáról, Baksa statisztikája javul. Mellédurrantunk. Kunacot szórják ki, tájmaut, Vasas. 21' Egy gyenge labdát húz le Baksa. javult a védekezés, már csak támadni kellene eredményesebben. katonás kap kiállítást, Török Nagy Viktort lövi telibe. 20' Megúszunk többen, létszámfölény, Török a kapásszélről, Nagy Viktor könnyedén véd. Aztán jó védekezés hátul. Younger is megúszik, feljönnek rá, kiemelkedik, megnézi Nagy Viktor bal kezét, majd belelövi a labdát... 19' Mindkét oldalon kimaradó lehetőségek. Így nehéz lesz felkapaszkodni. Baksa szerez labdát. 18' Kiss Csaba kipontozódik. Kibekkeljük. Támadunk, elpuskázzuk. 17' Török elhozza a lasztit. Molnár Papesz húzza be, de túl közelről, nem adják meg. A hivatalos statisztika szerint Baksa 17%-kal, Nagy Viktor 70%-kal véd... Nagyszünet: 3-5 (1-3, 2-2)16' Lejár a kiállítás, Török adja, Kayes húzná, de blokk. Aztán Joe-t cserével végleg szórják ki a visszaúszáskor. Baksa, egy bravúr. Aztán eladja a labdát, majdnem gólt kapunk... 15' Papesz tisztán szerel! Kiss Csabát állítják ki támadás közben... Angyal és Steinmetz túlfigurázza a megalázásnak szánt centerszituációt. Fórba kerül a Szeged, időt kér Vincze mester. 14' Csapót szórják ki, Kunac a rosszkézszélről a rövidbe pattint, 3-5. Molnár Papesz szerez labdát. Kunacot ölik centerben, semmi... 13' Fazekas csúnyán mellé lő, de amikor felúsznánk marad a Vasasnál a labda. Vincze Balázs addig reklamál a furcsa játékvezetés ellen, míg sárga lapot kap. Vámos durrant végül mellé. 12' Vámos a kiállítás lejárta után 1 másodperccel lő a hosszú sarokba a rosszkézoldalról... 1-5. Emberelőny, Kayes mintaszerűen kapja centerben, mintaszerűen fejezi is be! 2-5! 11' Steinmetz Ádám marad egyedül egy pillanatra, pattintott lövése a hazai kapuban köt ki, 1-4. Kunac kap százas ziccert, de a sarokvasat lövi telibe. Vagy fát. Kiss Csabát szórják ki. 10' Varga Pepe lő, Nagy Viktor véd. A másik oldalon Baksa véd hatalmasat! 9' Béci most karhosszal hozza el a lasztit. Kontra. Younger szerez labdát. I. negyed 1-3 (1-3)8' Juhász ellen fújnak ötöst. Katonás belövi, 1-3. Hőna második kiállítása, majd Brguljanra fújnak ötöst. Papesz lövi, Nagy Viktor balja kap bele... 7' Lejár a Vasas támadóideje, miután jól védekezik a Szeged. Molnár Tamás a túloldalon szépít, 1-2. 6' Kayest kiküldik, időt kér Földi László. Vámos átlövése, kihasználják a fórt, 0-2. Hőna áll ki, Kunac hamarkodja el a szegedi fórt. 5' Hegét szórják ki, Oeler azonban botrányosan rossz passzal adja el a labdát. Kayes ziccerben, ütemre kapja a lasztit... és elrontja. 4' Baksáé a Vasas-bejátszás. Török lő kintről, Nagy Viktor tolja fölé a fölé tartó lövést. Korner után Kunac lő bekkből, véd Nagy. 3' Kiss Csaba lövését blokkolják. Jó védekezés, lemegy a Vasas támadóideje. Younger löketét a túloldalon blokkolják. 2' A Vasas akciója, Steinmetz kapná centerben, de szerelik. Másik oldalon Kunac nem tud csavarni. Oeler megúszik, 0-1. 1' Ráúszás... Török, fél testhosszal hozza el, veri Oelert. Török messziről, blokk. 17.00: Ráúszás helyett még húzódik a rajt, kis "pancsolás" zajlik. 16.55: A bemutatások zajlanak a parton. 3-400 néző a medence körül, most megszólalnak a dudák, dobok, kereplők is végre. Rövidesen kezdünk! 16.50: Kezdődik a felkonf. Egyelőre visszafogott a hangulat, az ultrák is csendben várják a kezdést. 16.40: Vízben a csapatok, megy a melegítés csendesen, szállingóznak a drukkerek is. A mai meccsre egyébként ingyenes a belépés. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportuszodából! Rövidesen kitör a bronzcsata a Szeged és a Vasas között. Az arcokon innen a medence túlpartjáról is látszik némi csalódottság - egyik fél sem a 3. helyért szeretett volna megmérkőzni a másikkal...