Női futball: újabb lépést tett a felsőház felé a SZAK + FOTÓK

2013. április 1., hétfő

Újabb fontos győzelmet aratott a Szegedi AK a női labdarúgó NB I alapszakaszának hajrájában a Nagypáli ellen. Az idén még veretlen Tisza-parti focista lányok a legjobb úton vannak a felsőházba.

Huszáros szegedi rohamokkal kezdődött a találkozó, a vendégek beszorultak a saját térfelükre, míg a SZAK sorra dolgozta ki helyzeteit. A 2. percben

Zimányi Kovács Anikó

csak centiméterekkel maradt le a kapu előtt egy jobb oldali beívelésről, egy perccel később

Dudás Diána

csípett el egy felszabadítást a tizenhatos sarkán, majd egyből lőtt a középre tartó löketet a vendégkapus nagy bravúrral tolta fölé. A következő labdaszerzés azonban már szegedi gólt hozott: a bal oldalon Zimányi Kovács szerelt a vonal mellett, majd befelé tolta a labdát, és jó érzékkel a hosszú felsőbe tekert (1-0). A 8. percben Dudás bal oldali nagy bedobását Zimányi Kovács akarta egy lépés után rálőni, ám a védőkről kipattanó játékszer az üres területre került, ahová

Harcel Boglárka

érkezett, és 20 méterről, lendületből ellőtt labdája centikkel kerülte el a kaput. A 12. percben ismét a nagy kedvvel játszó Zimányi Kovács szerzett labdát a baloldalon, majd nagyszerű keresztpasszal indította a túloldalt elfutó

Szalai Ágnest

, aki ugyan egy kissé hosszan szöktette magát, de a kifutó kapus mellett így is magabiztosan lőtte ki a hosszú sarkot (2-0).

A kezdeti sokkot kiheverve egyre többször jött át a hazai térfélre a Nagypáli csapata, így Földesi Liliennek is egyre gyakrabban kellett játékba avatkoznia. A 26. percben Miklós Gabriella ütközött az egyik támadóval a jobb összekötő helyén 25 méterrel a kaputól, a szabadrúgást Boda Patrícia végezte el, akinek jól eltalált lövésével szemben a hazai kapus - bár nagyot vetődött - tehetetlennek bizonyult (1-2). Ezt követően vérszemet kaptak a zalaiak, s egy időre átvették az irányítást. Végh Renáta többször is igyekezett kilépni, ám Lévai Nikolett rendre útját tudta állni a vendég támadónak. A másik oldalon Papp Dorina szedett össze egy védők által kivágott labdát a 33. percben, és a tizenhatos sarkáról megsuhintotta a maga elé tett játékszert, ami csak pár centivel szállt mellé. Az ellentámadásból lendületesen lépett ki a jó helyzetből induló vendégcsatár, de a kitűnő ütemben keresztező Kardos Bernadett becsúszva szerelt. A folytatásban is pörögtek az események: egy jobb oldali bedobást követően Harcel indította be jó ütemben az üresbe futó Lipták Lillát, de az előnyösebb pozícióban lévő vendég hálóőr kivetődve felszedte a békéscsabai csatár elől a labdát. A 38. percben - immáron sokadszor - Szalai zakatolt el a jobb szélen, majd befelé indult a kissé pattogó labdával, amin tolt egyet még a tizenhatosan belül, amikor a védő, Pete Júlia erőfölényét kihasználva "elsodorta" - Szűcs játékvezető sípja azonban a büntetőgyanús szituációban is néma maradt. Három perccel később Lévai pontos labdájával ismét Szalai riogatta a védőket, ám kicsit hosszan vette át a zsugát, így a bekkek az utolsó pillanatban fel tudtak szabadítani. A második félidő is szegedi rohamokkal indult. A 46. percben Zimányi Kovács lépett ki a bal oldalon, s kissé elhamarkodva ellőtte azt a kifutó kapus mellett, így a vendégek megúszták újabb kapott gól nélkül. Az 54. percben szintén ő iramodott meg Harcel labdájával, de kissé kisodródott, majd egy jó csellel a védőjét becsapva lövőhelyzetbe került, lövését azonban Fülöp Krisztina bravúrral védte. Ezt követően Miklós ívelt be egy szabadrúgást a baloldalról, 25 méterről, amibe a kapus ujjheggyel beleért, így Szil Tünde a kapu torkából már csak centiméterekkel mellé fejelni tudott. A 68. percben egy szögletet követően mindenki előtt elcsúszott a beadás, de a hosszú oldalon a második hullámban érkező Patocskai Rita félfordulattal el tudta lőni azt - a védőkről kipattanó játékszert Zimányi Kovács Anikó szedte össze a tizenhatos sarkán, majd szép mozdulattal a léc alá bombázott (3-1). A tavaszi szezonban harmadik meccsén ez már az 5. gólja volt! A Nagypáli azonban ekkor sem adta fel, a zalai csodafalu focista lányai az utolsó pillanatig mentek előre. A 71. percben 28 méterről lőttek be élesen egy szabadrúgást a kapu elé, amely megcsúszott egy védőn, így Földesinek bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Az ellentámadásnál Harcel sprintelt fel a bal oldalon egy üres területre beütött labdára, majd felnézett, és okosan bepasszolta azt a tizenhatoson belül álló Papp Dorinának, ő visszagurította Szilnek, aki nagyszerűen vette észre a jobb oldalon induló Patocskait - ám a passz egy leheletnyivel hosszabbra sikeredett a kelleténél, így a becsúszó hátvéd lövése elkerülte a kaput. A 78. percben Szalai húzott el a jobb oldalon, de beadásába beleléptek. Két percre rá egy szögletet követően a kivágott labdát Harcel gyűjtötte be 20 méterre a kaputól, majd egy ügyes csellel becsapva védőjét átvette a bőrt a bal lábára, lövését azonban magabiztosan védte Fülöp kapus. Az ellenakcióból középen Végh lépett ki, de a jó ütemben kimozduló Földesi magabiztosan szedte fel előle a labdát. A másik oldalon a 89. percben egy szögletet követően Papp erős fejese csak ujjnyival ment a léc fölé - záróakkordjaként a mérkőzésnek. Összességében megérdemelt hazai győzelem született. A SZAK álomszerűen kezdte a meccset, de a szépítő találat után a Nagypáli vérszemet kapva átvette az irányítást. A második játékrész nyílt sisakos küzdelmet hozott, amelyben a pontosabban passzoló, és a több párharcot megnyerő szegediek felé billent a mérleg nyelve. A mérkőzés végkimenetelében döntőnek bizonyult, hogy Lévai Nikolett jól kapcsolta ki a játékból a vendégek veszélyes csatárát, Végh Renátát, aki az őszi, Vasboldogasszonyban lejátszott találkozón sok gondot okozott a szegedieknek. A vendégek is dicséretet érdemelnek, mert csere nélkül is az utolsó pillanatig nyílttá tudták tenni a küzdelmet.

Női labdarúgó NB I 17. forduló:

Szegedi AK - Páter Fitt-Well Nagypáli 3-1 (2-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Szűcs (Hegyesi, Boldog) SZAK: Földesi - Harcel (Hethési 87'), Kardos, Miklós, Dudás (Patocskai 60'), Szalai, Szil, Lévai, Zimányi Kovács, Papp, Lipták (Vékes 76'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Nagypáli: Fülöp - Lukács, Pete, Széplaki, Boda, Kerkai, Vincze, Szegedi, Gáspár, Végh, Luczi. Vezetőedző: Kostorják Zsolt. Gól: Zimányi Kovács (4', 68'), Szalai (11'), ill. Boda (27'). Cserenkó Szabolcs: "A mérkőzés elején kétgólos előnyre tettünk szert, amire még az első félidőben egy szép szabadrúgásgóllal válaszolt az ellenfél. Ezután úgy érzem, kissé vérszemet kapott a Nagypáli csapata. A második félidőben ránk is jöttek, és kicsit feljebb tolták a védekezést. Letámadtak minket, de szerencsére a passzjátékban jobban domináltunk, és a harmadik gólunk - amit a lehető legjobb időpontban szereztünk - eldöntötte a találkozót. Annak örülök, hogy mindenkit tudtam játszatni mezőnyben. Gratulálok a lányoknak! Kiemelném a Zimányi Kovács Anikó, Szalai Ágnes, Lévai Nikolett hármast, akik nagyszerűen teljesítettek!" Kostorják Zsolt: "Nagyon gyorsan megkaptuk az első két gólt, de mivel győzelmi kényszer alatt játszott csapatunk, így megpróbáltunk nyílt sisakkal nekimenni az ellenfélnek, amit nagyon jól kihasznált a SZAK. Ezt követően sikerült szépítenünk egy szabadrúgásból, és az első félidőben úgy érzem, partiban tudtunk maradni, egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A második játékrészben viszont fölénk kerekedtek, egy az egyben elvesztettük a párharcokat, így megérdemelten nyert a Szeged. Kívánom nekik, hogy kerüljenek fel a felsőházba, mert így azt gondolom, nekünk is kedvezőbb lesz a sorsolásunk a folytatásban."