Labdarúgás: mórahalmi diadal, Ngalle marad, Szvobodát leigazolták + FOTÓK

2013. február 10., vasárnap

Két azonos osztályú gárda találkozott Mórahalmon vasárnap délben: a hazaiak NB III Alföld csoportban vitézkedő egysége a Dráva csoport hasonló pozícióban lévő egységét, a Nagybaracskát fogadta.

A havazás miatt ez a felkészülési mérkőzés is csúszással indult, beletelt 40-45 percbe a mórahalmi műfüves pálya megtisztítása. Talán ez is rányomhatta a bélyegét a hazaiak teljesítményére, akik az első negyedórában részben gyenge összjátékot produkáltak a Dráva csoportban a 11. pozícióban telelő, ugyancsak NB III-as újonc Nagybaracska ellen. Az első tizenöt percet követően azután a hazaiak fokozatosan vették át az irányítást, s ez gólokban is megmutatkozott. Először

ifjabb Csák Zoltán

egy az egybe verte meg védőjét a bal oldalon, majd levitte a labdát az alapvonalig, ahonnan begurította azt, a hosszú oldalon érkező

Faragónak

pedig már könnyű dolga volt, hogy a kapuba helyezzen (1-0). Nem sokkal később egy a félpályáról adott tempópasszal jól lépett ki a lesre állító védők között ifjabb Csák, aki rávezette a labdát kapusra, majd elhúzta mellette a zsugát, s az üres kapuba passzolt (2-0). A homokhátiak első félidei teljesítményére a koronát ismét csak Csák tette fel, amikor

Nagy Zoltán

remek jobb oldali elfutása után, a beívelt labdát becsúszva továbbította az alsó sarokba. A második félidőben is nagy mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, ám rendre elhibázták gólhelyzeteiket, a befejezésekbe számos hiba csúszott, ami betudható egyrészt a fáradtság okozta koncentráció hiányosságainak, s az időjárási körülményeknek is, így újabb gólt már nem tudtak lőni Podonyiék. Mint

Csák Zoltán

vezetőedző a SZEGEDma.hu-nak elmondta, a találkozót követően vasárnap délután véglegessé vált, hogy a kameruni

Joseph Martial Ngalle

, s a szegedi születésű, Illés-akadémista

Szvoboda Szabolcs

a tavasz folyamán biztosan a Mórahalom együttesét fogja erősíteni.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Mórahalom VSE - Nagybaracska HÍD SC 3-0 (3-0)

Mórahalom, műfüves pálya.

Mórahalom:

Kovács K. - Nagy, Sarnyai, Udvari, Szvoboda - Podonyi, Ngalle, Magyar, Fülöp - ifj. Csák, Faragó.

Batik G. (kapus), Domonkos, Mészáros, Szűcs, Vojnic-Zelic, Kothencz, Szőke, Lázár. Vezetőedző: Csák Zoltán.

ifj. Csák 2, Faragó. Csák Zoltán:

"Úgy érzem, összjátékunkban ma tompák voltunk, de erről a mélypontról előre fogunk lépni a következő 3-4 hétben."