Labdarúgás: megtört a jég, végre szegedi győzelem! + FOTÓK

2012. október 27., szombat

Fordulatos, végig nyílt, sok helyzetet hozó találkozón szerezte meg a Szeged 2011 a régen áhított győzelmet egy nagyon kellemetlen, jól játszó ellenféllel, a közvetlen rivális Kazincbarcikával szemben.

Nem kezdődött jól a találkozó szegedi szemmel, hiszen finoman szólva is egy elkerülhető góllal indított a Kazincbarcika. Rögzített szituációból a védők mögé magasan beívelt labdát fejelhetett meg a vendégek légiósa,

George

. Viszont a gól nem törte meg a hazai gárdát, egy ötpercnyi rövidzárlattól (a 25. perc környékén) eltekintve aktívan és nagy lendülettel fociztak Ulvickiék. Közel egyenlő arányban pörögtek a támadások mindkét oldalon, a tudósítást visszanézve az első 45 percben a gólokon kívül a szegediek három ziccert, egy bravúrral védett szabadrúgást és egy veszélyesebb átlövést könyvelhetnek el, míg a vendégeknek két mellé, fölé szálló lövésen kívül nemigen akadt nagy ziccerük. A második játékrész is rögtön egy szegedi gólhelyzettel indult (meg kell jegyezni, hogy

Szabó

kapus magabiztosan, bravúrokat felmutatva védett végig), amit egy Varga-lehetőség és egy veszélyes Lisztes-lövés követett, ezután azonban feléledt a Barcika. Egyre többet birtokolták a labdát, a hazaiak térfelén folyt főként a játék, Farkasék kontrákra rendezkedtek be. A gólt mégis a Szeged 2011 szerezte meg,

Geiger

beállásával kapott új lendületet a játék, a fiatal játékos rögtön egy gólpasszal hálálta meg a bizalmat,

Lisztes

pedig ezúttal betalált. A kék-feketék visszább szorultak, a vendégek pedig magasabb fokozatba kapcsoltak, két-három lehetőségig el is jutottak, de egy fejes védésén kívül nagy mutatványra nem volt szüksége

Belecannak

- akiről egyébként végig sugárzott a magabiztosság. Az utolsó tíz percben pedig ismét két ordító helyzetet hibázott el a hazai támadósor. De a krónika most nem is igazán fontos Liszteséknek, csak a három pont számít és az, hogy a következő meccseken legalább ez az eredmény ismétlődhessen meg minél többször.

A labdarúgó NB II Keleti csoport 11. fordulójában:

Szeged 2011 - KBSC FC 2-1 (1-1)

Szeged, SZVSE-stadion, 250 néző, vezette: Farkas Tibor (Kelemen, Buzás).

Szeged 2011:

Belecan - Borbély, Petrók, Kapic, Toca - Farkas (Radnai 64'), Ulvicki, Lisztes (Tóth 87'), Kis - Varga (Geiger 72'), Jovánczai. Megbízott edző: Lóczi István.

KBSC FC:

Szabó - Privigyei, Komlósi, Fótyik, Szala (Horváth 77'), Hornyák, Maicon, Messi, Tátrai (Ngalle 87'), Salvador (Kovács 64'), Menougong. Vezetőedző: Kiprich József.

Petrók V. (33'), Lisztes K. (72'), illetve Goerge Menougong (8') Lóczi István:

"Egy igazi hatpontos találkozón nyertünk, mindkét csapat az életéért küzdött. Ahogy számoltam, 6 százas ziccert hagytunk ki. Az első gólnál elaludtunk, kivédhető találat volt, szerencsére tudtunk egyenlíteni a szünet előtt. Végig küzdöttünk, ami végül meghozta a sikert. Nagyon mély gödörből kezdhetjük el a kimászást."

Kiprich József:

"Annak ellenére, hogy vezettünk, kissé megilletődötten játszottunk, pontatlanok voltunk. Mindkét csapat támadólag lépett fel, de mi magunkra húztuk a Szegedet a második félidőben, ennek meg is lett az eredménye. A célunk a vereség ellenére továbbra is az első nyolc hely valamelyike."

Lisztes Krisztián:

Nagyon akartuk a győzelmet, a Kazincbarcika és mi is kissé görcsösek voltunk a tét miatt, de szerintem mi jobb csapat vagyunk most. Az, hogy 0-1-ről sikerült felállnunk, mutatja, hogy mentálisan stabilak, erősek vagyunk. A gólok mellett volt 3-4 százszázalékos helyzetünk is, ha betaláltunk volna még egy párszor, sima meccs lett volna ez a mai. Így az utolsó pillanatokig remegni kellett, hogy ne kapjunk gólt. Remélem, most sikerül megnyugodni, és a következő fordulókban olajozottabban focizunk, jobban kijön majd a játékosaink tudása.

VÉGE 92' Vége a mérkőzésnek. 91' Geiger játszott középre Kisnek, aki üresen ugratta ki Jovánczait, a csatár a kapussal szemben állva akart lőni, de egy becsúszó védő elé tudott vetődni. 90' Hornyák lőtt fölé 8 méterről a bal oldalról tiszta lövőhelyzetből. 89' Barcikai szögleteket kellett hárítania a Szegednek. A másodiknál egy fejest fogott Belecan. 87' Lisztes helyére állt be Tóth Imre. 86' Jovánczai cselezte le magát a bal oldalon, keresztbe passzolt a teljesen üresen érkező Kis elé, aki kihagyhatatlan helyzetet lőtt fölé az üres kapu előtt (talán megpattant a labda...). 84' Labdaelrúgásért Jovánczai kapott lapot. 82' Ngalle jön Tátrai helyére. Ismét a vendégek vannak enyhe fölényben. 77' Szala helyére Horváth állt be. 75' Geiger elüti Menougongot, sárga lett a "jutalma". 72' GÓÓÓL 2-1! Geiger első érintéséből gólpasszt ad középen Lisztesnek. A csapatkapitány átlövi a falat 17 méterről, a zsuga lepattanva kötött ki a kapu jobb oldalában. 72' Geiger váltja Vargát. 71' Toca 35 méteres átlövését veszi le a rövid felsőből Szabó. 70' Kevés a haza támadás, ezt fennhangon egy néző is folyamatosan szóvá teszi hangosan kiabálva. Leült a meccs. 67' Egy jobb oldalról átívelt zsugát Tátrai emelt vissza a kapura 3 méterre az alapvonalról: fölé-mellé. 64' Csere mindkét oldalon, a vendégeknél Salvadort Kovács váltja, a Szegednél Radnai jön Farkas helyére. 63' Pótyik fejelt alig a jobb kapufa mellé 6 méterről. 62' Szegedi kontra. Középen 40 méterről Lisztes ível balra Vargának, aki átveszi majd lő, Szabó a röviden véd. 59' Továbbra is vendégrohamok. Salvador 18 méteres átlövése gurul mellé fél méterrel. 55' Privigyei lerántásért kapott sárgát. Az utóbbi percekben több volt a vendégakció, beadások és egy szöglet is jutott a Barcikának – eredmény nélkül. 51' Szegedi rohamok továbbra is. Lisztes 17 méterről, jobbról lőtt keresztbe, Szabó a jobb alsóból tolta ki a bőrt. 49' Varga félfordulásból lőtt el a 16-oson belül egy beívelt labdát, egy fekete-fehér bekkről pattant ki a labda (kezezést reklamált a támadó). 48' Jovánczai vitte keresztbe bal oldalról a bogyót, 17 méterről rászúrta, Szabó védett, a kicsorgót 2 méterről Varga próbálta bepasszolni, a kapus újabb bravúrral mentett. 46' A Szeged megkezdte a második félidőt. Csere egyik oldalon sem volt. SZÜNET 45 + 2' Hatalmas ziccert hagyott ki a lefújás előtt Lisztes, jobbról 7 méterről cselezte magát helyzetbe, majd a kapus alatt a hosszú kapufa mellé lőtt. A játékvezető véget vet a félidőnek. 45 + 1' Varga egy 30 méteres, életerős lökettel dolgoztatta meg Szabó kapust. 44' Toca kapott sárgát kezezésért. (Előtte a bíró csak figyelmezettet egy barcikai játékost, aki sípszó után rúgta el a labdát.) 41' Tátrai kapott sárgát Ulvickit vitte földre. 39' Felpörgött a meccs. Ahogy mondani szokták: nyílt sisakos a küzdelem. Most a hazaiak rohamoznak. Egy beívelés szállt el az öt és felesre érkező Farkas feje felett centikkel. A szögletet pedig B. Kapic fejelte meg 6 méterről alig mellé. 33' GÓÓÓL 1-1! Egyenlít a Szeged. Kis beívelése szállt át a jobb oldalra, s a hosszúról Petrók magasan fejelte vissza a kapura a labdát, Szala már csak a gólvonalon belülről tudta kifejelni a bőrt. 32' Farkas 35 méteres szabadrúgását tolta ki a jobb alsóból Szabó. 31' Veszélyes szögből lőtt szabadrúgást a Barcika 20 méterről jobbról, mellé. Leheletnyivel többet birtokolja a hazai gárda a labdát, viszont zavarba hozható ma a kék-fekete védelem. 28' Szala kapott sárga lapot egy csúnya buktatásért. 25' A magasra felívelt labdát okoznak "megmosolyogtató" zavart mindkét védelemben. A szegedi bekkek egy percig birkóztak legutóbb a fel-felpattanó labdákkal. 23' Nyílt a meccs, mindkét oldalon láthatóak támadások. Legutóbb egy kényszerítő után Lisztes löbbölt egy labdát Jovánczai elé a 16-oson belülre, Szabó futott ki a kapujával, s övé lett a bőr. 20' Tátrai vezette keresztbe a labdát bal oldalról, 20 méterről lőtt alig fölé. 17' Lisztestől kapott forintos labdát Varga középen, s egyedül törhetett kapura, a kifutó kapus mellett rosszul passzolta el a bogyót 16 méterről, így odalett a ziccer. 13' Egy gyors szegedi kontra végén Lisztes szúrt rá egy átlövést 17 méterről, Komlósiban akadt el a labda, akit ápolni kellett. 9' Egy szép szegedi akciót követően járt körbe a labda a vendégek 16-osán belül, végül Kis passzolta le a bal oldalon Jovánczai elé a zsugát, aki 12 méterről tekert egyet, Szabó gyors vetődéssel védte a balra tartó lövést. 8'GÓÓÓL 0-1! A légiósok főszereplésével szerezte meg a vezetést a Kazincbarcika. Maicon szabadrúgását legurította középről Messinek, aki 40 méterről a védővonal mögé ívelt, a labdára mozduló Menougong 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Az ultrák zászlóján kifeszítve: "Püspök ébresztő, 1 év 4 edző, számtalan játékos, elég a szláv vonalból!"4' Egyelőre a Szeged kezd lendületesebben. Két hosszú indítás megy ki az alapvonalon túlra, középen is elakadt egy próbálkozás. 1' A vendégek kezdték a meccset. (Közel 200-an a lelátón.) 14.30: Felvonulnak kezdéshez a csapatok. A hazai gárda kék-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban, a vendégek pedig sötétkék-fehér összeállítású szerelésben küzdenek majd. 14.15: A sajtópáholyban egy kazincbarcikai kollégától megtudtuk, hogy a KBSC már tegnap elutazott, a korai kezdés miatt döntöttek úgy, hogy jobbat tesz az izomzatnak, ha kényelmesen tudnak a meccs napján készülni a derbire. Mivel a DVSC nyert a Nyíregyháza ellen, így jelenleg a Szeged a 15. helyre csúszott, nagyon kell a 3 pont ahhoz, hogy ne legyen komoly leszakadás a középmezőnytől. 14.00: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból. Ízig-vérig őszi időjárás közepette csapnak majd össze a felek, nincs hideg, de nagyon erős szél fúj, megtréfálhatja a játékot olykor. A csapatok már javában melegítenek, a nézőtéren még nem túl nagy a mozgolódás. Beharangozó írásunk itt olvasható!