Hátország: megcsípte a gyulai a SZEOL-Szeged 2011-et

2011. október 18., kedd

Bellán János fiai döntetlennel folytatták, míg Hágelmann Endre és Kiss Máté tanítványai vereséget szenvedtek a gyulaiak ellen szombaton.

A Várfürdő-Gyulai Termál FC korosztályos gárdáival nézett farkasszemet szombaton a SZEOL-Szeged 2011 U17-es és U19-es alakulata. Negatív előjelekkel lépett pályára az U17-es szegedi csapat szombaton, hiszen

Mészáros

kapus hét közben sérülést szenvedett, így helyette

Ams

, a második számú hálóőr került előtérbe, ám ő is kisebb sérüléssel bajlódott, amit a pénteki edzés utolsó percében szerzett. Az ő sérülése viszont nem tűnt súlyosnak, így végül vállalta a játékot. A mérkőzést is rosszul kezdte a Szeged, hisz már a 2. percben egy szögletből vezetést szereztek a vendégek. A folytatás sem volt szerencsésebb, hisz a 18. percben

Gáleg

lépett meg egy a labdával a védők elől, és a hosszú alsóba lőtt labdájával már 0-2 volt a Gyulának. Ezután kényszerű cserét hajtott végre a Szeged, mert Ams kapus sérülése súlyosbodott, így nem tudta tovább vállalni a játékot. Helyette

Faragó

állt a kapuba, a védelembe pedig

Tóth

lépett be. A kétgólos előny birtokában védekezésre rendezkedett be a gyulai csapat, ennek hatására több veszélyes támadást vezetett a Szeged. Az egyik végén

Horváthot

buktatták a 16-os belül, ám

Rózsa

tizenegyesét védte a vendégek kapusa. Szerencsére egy percen belül

Duranyik

lódult meg a labdával, majd több remek cselt követően az ötösről passzolta a kapuba a szépítő találatot. A második félidőben már nyugodtabban játszott a Szeged, és fölényben is volt, ám egy kontratámadás végén ismét a Gyula szerzett gólt; 1-3. A Tisza-parti srácok nem adták fel, és mentek tovább előre. A maroknyi nézőnek is tetszett a hzazai csapat kitartása, melynek eredményeképp Rózsa megszerezte a második gólt, egyre csökkentve a hátrányt. Tovább folytatódtak a szegedi rohamok, amikor is a 81. percben a csereként érkező

Lajkó

kapott remek labdát, belépett vele a 16-os belüre, ahol a vele szemben álló védőt gyönyörű cseleivel ültette a hintába, végül csak szabálytalanul tudták szerelni, így ismét büntetőhöz jutott a Szeged. Ezúttal

Szántó

volt a végrehajtó, aki magabiztosan bombázta a hálóba a labdát; 3-3. A mérkőzés vége előtt nem sokkal akadt még egy hazai szabadrúgás, melyet Szántó adott be, ám Rózsa fejese, ha csak centikkel is, de elkerülte a kaput. Így maradt a 3-3, ám akik kijöttek, elégedettek lehettek, hisz egy hajtós, izgalmas mérkőzést láttak. Az idősebbek összecsapásán főleg a középpályán alakult ki küzdelem, de a pontatlan, ötlettelen támadásépítések miatt nem alakult ki nagyobb gólhelyzet a kapuk előtt. Két hasonló képességű tizenegy gyűrte egymást, érezhető volt, ha valaki gólt szerez, meg is nyeri a meccset. A végeredmény az 54. percben alakult ki, mikor

Nagy Dániel

életerős bal oldali beadását a menteni akaró

Báló Martin

a saját kapujába vágta; 0-1. A mérkőzés hátralevő idejében támadtak ugyan a hazaiak, de a görcsösen, ötlettelenül szőtt akcióik nem jelentettek veszélyt a gyulai kapura. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de a fásultan, kreativitás nélkül próbálkozó szegediek nem tudták legutóbbi ceglédi fegyelmezett teljesítményüket nyújtani, ezért maradt el a pontszerzésük. Ami a SZEOL-Tisza Volán SC-t illeti, az U19-es csapat 2-1-re diadalmaskodott Vásárhelyen, míg az U17-esek 5-1-es vereséggel tértek haza. Az U19-es bajnokságban a SZEOL-Tisza Volán SC 22 ponttal az élen áll, a 10 pontos SZEOL-Szeged 2011 a kilencedik. U17-ben a SZEOL-Szeged 2011 16 ponttal jelenleg a negyedik, míg a SZEOL-Tisza Volán SC 12 pontja a hetedik pozícióhoz elegendő.

A II. osztályú kiemelt U17-es bajnokság 9. fordulójában:

SZEOL-Szeged 2011 – Gyulai Termál FC 3-3 (1-2).

Vezette: Király Szilveszter.

SZEOL-Szeged 2011:

Ams A. (Tóth D.) – Kis L., Faragó N., Kertész G., Komócsin G. – Sipos Á., Judik T. (Iritz N.), Szántó D., Horváth Cs. (Lajkó A.) – Duranyik R., Rózsa D. Edző: Bellán János.

Gyula:

Nagy G. - Verebélyi G. (Dajcs Á.), Kovács P., Lovas T., Nagy S., Perdi D., Kertes T., Oláh D. (Susánszki M.), Balogh B. (Gyevi-Nagy B.; Németh M.), Márk Gy., Gáleg R. Edző: Szentléleki Béla.

Góllövők:

Duranyik R., Rózsa D., Szántó D., illetve Lovas T., Gáleg R., Márk Gy.

A II. osztályú kiemelt U19-es bajnokság 9. fordulójában:

SZEOL-Szeged 2011 - Várfürdő-Gyulai Termál FC 0-1 (0-0).

Vezette: Bánáthy János.

Batik G. – Báló M. (Kozma Gy.), Báló R., Papes B., Tóth M. – Törköly T. (Váczi T.), Szalma G. (Horváth-Harmat G.), Varga R., Márki K. (Nagy Á.) – Bagi T. (Nagypál P.), Méreg Z. Edző: Hágelmann Endre, Kiss Máté.

Gyula:

Hódi B. - Tóth D., Csikós M., Kukla Zs., Nagy J. - Szilágyi Zs. (Vígh N.) - Fógel R., Sós M., Szarka D. (Trippon T.) - Repiski D. (Zsömbörgi R.), Nagy D. (Kacsala N.). Edző: Szabó Attila.

Góllövő:

Báló M. (öngól)

Jók:

Varga R., illetve Csikós M., Kukla Zs., Nagy D. Hágelmann Endre:

"Sajnálom, hogy bágyadt, ritmustalan csapatom a gólhelyzetek kialakításáig sem jutott el. Egész héten a kapura lövéseket gyakoroltuk, ennek ellenére egyetlen veszélyes lövés sem sikerült. Bízom a jobb folytatásban, a hétvégén a másik szegedi csapat, a SZEOL-Tisza Volán SC bajnokesélyes gárdája ellen próbálunk tisztességesen helyt állni."

Szabó Attila:

"A mai napon ilyen játék is elég volt a pontatlan szegedi csapat ellen a győzelemhez. Jobban akartuk azt az egy gólt belőni!"