Labdarúgás: az Üllés ellen született meg az első tavaszi UTC-siker

2011. április 17., vasárnap

Két döntetlent és két vereséget követően immár a győzelem rovatba is húzhat egy strigulát az Ujszegedi TC, már ami a tavaszi szereplést illeti. Az újoncok derbijén érvényesült a nagyobb tudás és a papírforma.

A 22. fordulót megelőzően a 13. helyre csúszott vissza az UTC a megyei I. osztályban, így az eltiltott

Pálfy Zoltán

vezetőedzőt továbbra is nélkülöző alakulat annak tudatában várta szombaton a sereghajtó Üllést, hogy csak a diadal ér valamit, csak akkor kezdhetik meg a visszakapaszkodást a középmezőnybe, ha felülmúlják az alsóházi riválist. Az újszegediek végül teljesítették is a kötelező feladatot, ám egyáltalán nem volt könnyű dolguk, hiszen az ellenfél nem adta olcsón a bőrét, ráadásul a hazaiak hadilábon álltak a helyzetkihasználással. A találkozó egyetlen gólja a 4. percben esett. Ekkor

Erhardt Szilárd

oldalról tekert középre egy szabadrúgást, többen is lehúzták a fejüket, így a labda gyakorlatilag érintés nélkül vágódott a hálóba a megzavart

Berta Balázs

kapus mellett; 1-0. Ez a találat aztán megadta az alaphangot, előnye birtokában bátran és határozottan rohamozott tovább az UTC. Egyre-másra adódtak a lehetőségek az üllési ketrec előtt, különösen a nagy partdobások és a szögletek, illetve szabadrúgások okoztak gondot a látogatóknak. A hazai csatárok azonban nem koncentráltak kellőképpen, illetve képtelenek voltak túljárni a mezőny talán legjobbja, a kiválóan védő Berta Balázs eszén. A szünetet követően már inkább a mezőnymunka, a küzdelem dominált, jóval kevesebb helyzetet láthattak a nézők. Továbbra is jobbára az történt a pályán, amit Szántóék akartak, ám természetesen ettől függetlenül a vendégek sem mondtak le az egyenlítésről, a pontszerzésről. Az újszegediek védelme azonban remekül zárt, Cserháti István Dániel portás hálója érintetlen maradt (ebben a szezonban így először nyert meccset az UTC, mikor nem

Béry István

őrizte a ketrecet). A játékrész két legnagyobb lehetőségét egyaránt

Mazula Zoltán

puskázta el, ám ez végül nem bosszulta meg magát. A krónikához tartozik, hogy a 89. percben a játékvezető kiosztott egy piros lapot is: a házigazda együttesből

Szabó Lászlónak

kellett idejekorán elhagyni a játékteret, miután a bíró szándékosnak minősítette egy megmozdulását (a középpályánál felugorva magasra emelte lábát, s oldalba rúgta üllési emberét). Ezzel a győzelmével az UTC 20 pontos, s elérte alapvető célját: nem kell hátrafelé tekintgetnie, hiszen az utolsó előtti Röszke és az utolsó Üllés (8, valamint 7 ponttal) látótávolságon kívülre került. Azt viszont csak vasárnap lehet majd megmondani, Erhardtéknak sikerült-e megelőzniük az egyaránt 19 pontos Csanádpalotát és/vagy Tápét. A következő játéknapon is a Kertész utcában játszik majd az újonc: április 23-án (szombaton) 17 órai kezdettel a Kiskundorozsmát fogadja. Előtte azonban szerdán is vár még egy tétmeccs a csapatra: a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa nyolcaddöntőjében Szőregre látogat az UTC.

A labdarúgó megyei I. osztály 22. fordulójában:

Ujszegedi TC – Üllés LC 1-0 (1-0)

. Újszeged, Kertész utca, 100 néző, vezette: Juhász Mihály.

UTC:

Cserháti – Farkas Sz., Kovács S., Joó, Erhardt, Szabó L., Szántó, Jaksa, Laudisz, Balogh, Mazula (Csúri).

Elnök:

Gidai Sándor.

Üllés:

Berta – Kormos, Tímár, Lukovics, Király, Hágelmann, Veres, Füleki, Sárközi, Szabó G., Kiss M. (Horváth).

Szabó Zsolt.

Gólszerző:

Erhardt (4')

Kiállítva:

Szabó L. (89') Gidai Sándor, az UTC elnöke:

„Nagyon örülünk a három pontnak, az első tavaszi győzelemnek. Az első félidőben jól futballoztunk, a másodikban kicsit leültünk, de sikerünk így sem forgott veszélyben. Készülünk a szerdai szőregi kupameccsre, tovább akarunk jutni!”