Labdarúgás: a Csongrádot legyőző Kistelek az őszi bajnok + FOTÓK

2010. november 28., vasárnap
Három együttes pályázott az őszi elsőségre a labdarúgó megyei I. osztályban, végül a címvédő Csongrádot 2-1-re verő Kistelek futott be a Mórahalom előtt. Feszült hangulatú, küzdelmes összecsapáson múlta felül a tavalyi ezüstérmes Polyákékat. Keller Mihály gárdája nem tudta megismételni mórahalmi teljesítményét.

Labdarúgó megyei I. osztály, a 6. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Kisteleki TE - Csongrád TSE 2-1 (1-1). Kistelek, 300 néző, vezette: Gyekiczki István.Kistelek: Belecan - Koncz M., Bitó A. (Piacsek), Rácz, Koncz R. (Kazán), Kiss I., Kiszner, Keller Z., Rostás (Balogh N.), Bitó R., Gellér. Vezetőedző: Czeigersmidt Roland. Csongrád: Bíró - Bánfi, Lajos, Polyák, Boldizsár, Ruzsinszki (Bárdos), Lévai, Deli, Sarusi, Bertók (Czibolya), Szepesi (Lekrinszki). Vezetőedző: Keller Mihály. Gólszerző: Lajos (öngól 4'), Koncz R. (59'), illetve Lajos (27'). Czeigersmidt Roland, a Kistelek vezetőedzője: "Mindkét együttes a tétnek megfelelően állt hozzá a meccshez. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, míg a másodikban több esetben a mi akaratunk érvényesült. Úgy érzem, akkor sikerült felülmúlnunk az ellenfelet, így megérdemelten győztünk. Őszintén szólva nem számoltunk azzal, hogy őszi elsők leszünk, hiszen ami a játékosállományt, a hátteret, a létesítményi feltételeket illeti, a Mórahalom és a Csongrád is előttünk jár. Azonban ilyen a labdarúgás, úgy alakult, hogy mi bizonyultunk a legjobbnak ezen az őszön. Ezt szeretnénk megőrizni tavasszal is, de tudjuk, nagyon nehéz lesz. Gratulálok a Csongrádnak is, ők is remekül teljesítettek, a Mórahalom elleni 4-1-es győzelmük után különösen értékesnek tartom, hogy ma két vállra tudtuk fektetni őket." Keller Mihály, a Csongrád vezetőedzője: "Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét gárda előtt rengeteg helyzet adódott. A Csongrádnak saját erőből ennyire tellett..." Kiss István, a Csongrád TSE elnöke: "Nyerhettünk volna, de sajnos nem rúgtuk be a helyzeteinket. Ettől függetlenül sportszerűtlen dolognak tartom, hogy a Kistelekben a KITE-Szeged több játékosa is pályára lépett. Úgy gondolom, azokkal kellett volna kiállniuk, akik a megyei I. osztályú mérkőzéseken az eddigiekben szerepeltek, ha így tettek volna, talán más eredmény születik."

93. perc: Mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, de a Kistelek állta a rohamokat, ha pedig labdát szerzett, Koncz Miklós remekül tartotta meg azt. Vége a meccsnek, győzött és őszi első a Kisteleki TE! Nekik 37 pontjuk van, a Mórahalomnak 35, a Csongrádnak 33. 88. perc: Koncz Miklós egy kontra végén sokakat kicselezett, de lövését blokkolták. 85. perc: Kiszner Antal kézzel ütött a labdába egy kisteleki szabadrúgást követően, második sárgával kiszállt! 82. perc: Igyekszik támadni, helyzetbe kerülni a Csongrád, rendesen faragják egymást a srácok. A nézők is egyre idegesebbek, nem tetszik nekik, hogy két csongrádi futballista levitt a pályáról egy földre került kistelekit. A Koncz testvérek sokat kapnak, de mindig tájékoztatják is erről a játékvezetőt a megfelelő hangjelzéssel... 76. perc: Egyre több a vitatható ítélet, a játékvezető is kezd fáradni. Mindkét oldalon egy-egy lehetőség egy perc alatt egyébként: Koncz Miklós 20 méteres szabadrúgásra a sorfalról pattant szögletre, Belecannak pedig egy jobb alsóba tartó labdát kellett hárítania a következő ellenakció végén. 71. perc: Próbálkozik a Csongrád, de sorra hagyják ki a kisebb helyzeteket. A félpálya környékére tolták föl védekezésüket, így lehetőséget adnak a kékeknek a gyors ellencsapásokra. Egyre feszültebb a hangulat... 65. perc: Lajos Máté lerántotta Koncz Miklóst, ez szintén sárgát ért. Majd ismét Koncz Miklós léphetett volna ki, de megállította őt az asszisztens intésére a bíró - véleményes szituáció volt... A Koncz testvérek igen sok fejfájást okoznak a vendégeknek. Nagy kérdése a meccsnek, másodszor is talpra tud-e állni a címvédő. Az biztos, hogy ezúttal nem kontrázhatnak olyan hatékonyan és olyan örömfutballszerűen, mint egy hete. 60. perc: Keller Mihály azonnal reagál, változtatott csapatán. Ruzsinszki Ferenc hagyta el a pályát, Bárdos László folytatja. Jelen állás szerint a Kisteleké az ősz trón! 59. perc: GÓÓÓL! Ismét előnyben a hazaiak. Bánfi Tamás hibázott a csongrádi védelem jobb oldalán, Koncz Miklós így lendületes labdavezetésből adhatott középre, s testvére, Róbert 6-7 méterről bólintott a hálóba. Bíró Mihály nem védhetett; 2-1! 54. perc: Kis híján vezetést szereztek a látogatók. A semmiből alakítottak ki akciót, a bal oldalon Bertók Gábor tört előre lendületesen, ügyesen, több embert befűzött, de nem tudta eldönteni, lőjön vagy passzoljon. Végül a kapu (f)elé tekert, a labda a hosszú oldalon érkező Szepesi Dániel cipője orra előtt csusszant el... 51. perc: Elfelejtettük jelezni, most megtesszük: pillanatnyilag a Mórahalom az őszi első! 50. perc: Koncz Miklós több ember között próbált kitörni, Polyák Csaba lerántotta, sárgát kapott érte. A hazaiak igyekeznek építkezni, de nem tudnak folyamatosan haladni előre, ami a talaj rovására is írható. Észrevehetően óvatosabban kezdték a csapatok ezt a játékrészt, senki sem akar veszíteni. 46. perc: A Kistelek kezdte a megyei I. osztály őszi szezonjának utolsó 45 percét. Szünet.45. perc: Mozgalmas, kiegyenlített félidő ért véget, a Csongrádnak több helyzete akadt, de döntetlen az állás. Az utolsó percben Koncz Miklós fordulásból, 35 méterről lőtt, alig mellé. 42. perc: Hullámzó a játék. A Kistelek összekapta magát, igyekezett támadásokat vezetni, alacsony súlypontú játékosai rendre megverték védőiket, de beadásaik pontatlannak bizonyultak, illetve magabiztosan hatástalanította őket a vendégek hátsó alakzata. 37. perc: Úgy tűnik, még a kiállítás is benne van a meccsben, igen paprikás a hangulat, érezhető a nagy tét. Óriási a birkózás, mindkét kapu előtt alakulnak ki parázs jelenetek, de ezek most nem óriási ziccerek. A legutóbbi akciójuk végén háromszor is lőhettek a csongrádiak, a labda mindannyiszor levágódott, majd a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé. Mindkét gárdát lelkes szurkolótábor biztatja, a körítés méltó a rangadóhoz. 32. perc: Az egyenlítést követően a Kistelek vette át a kezdeményezést, pörgős mezőnyjátékot láthatunk. Rengeteg az ütközés, illetve mindkét fél rengeteget nyúl alá a labdának, emeli föl a fűről, be- és előreívelésekkel igyekeznek helyzetbe kerülni. 27. perc: GÓÓÓL! Egy szögletet követően Sarusi K. Attila lapos beadását sokan elvétették, nem úgy Lajos Máté, aki az ötös sarkáról a hálóba vágta a labdát, ezzel második gólját szerezte a meccsen. Ennek sokkal jobban örült; 1-1! 23. perc: Túl a félidő felén veszélyes szabadrúgás 25 méterről, Lévai Mihály tüzel, ám a sorfalról levágódik a kísérlet. Továbbra is támadásban a piros mezesek, a hazaiak visszahúzódtak, kontrákra apellálnak. 19. perc: Nagy erőket mozgósít az egyenlítésért a címvédő. A lassú és körülményes kisteleki védők között a gyors Bertók Gábor lépett ki óriási helyzetben, ám Belecenba püfölte a lasztit. Az Gellérre, onnan pedig a kapu felé pattant, ám Gellér javított, a gólvonal előtt még menteni tudott. 14. perc: Keller Mihály gárdájának nem kell kétségbeesnie amiatt, hogy hátrányba került. Emlékezetes, múlt vasárnap Mórahalmon is hamar a kapujukban táncolt a bőr, majd erre néggyel feleltek. Most mezőnyjáték alakult ki, a két tizenhatos között dúl a küzdelem az utóbbi percekben, csúsznak-másznak a srácok a nehéz talajon. Csak megjegyezzük: jelen pillanatban a Kisteleki TE az őszi első! 9. perc: Ismét a gólkirály próbálkozott, de löketet Bíró kapus szögletre mentette. A Kistelek átvette az irányítást. A pálya talaja igen nehéz, sáros. A csongrádiak 4-4-2-es, a vendéglátók 4-3-3-as hadrendben kezdtek. 8. perc: Csongrádi szabadrúgást követően veszélyes hazai kontra futott a pályán, Koncz Róbert tálalt testvére elé, Miklós azonban kihagyta a ziccert. 4. perc: GÓÓÓL! Három vendégziccert követően vezetést szereztek a hazaiak. Belecannak előbb Gellér rövid hazaadását, majd egy jó szabadrúgást kellett mentenie, azután Lajos Máté hagyott ki helyzetet. A másik oldalon viszont pár pillanattal később ugyanő szerencsétlenül ért a lasztihoz: egy beadást a saját kapujába bólintott; 1-0! 3. perc: A kisteleki csapatban többen is helyet kapnak a KITE-Szegedből: így a kapus Zseljko Belecan, illetve Gellér Gábor, valamint a cserepadon helyet foglaló Balogh Norbert, Kazán Attila. 1. perc: Kimondott hideg időben kezdődik a találkozó. A hazaiak tiszta kékben léptek pályára, a vendégek pirosban virítanak, sportszáruk fekete. A Csongrád hozta játékba a labdát, s egyből igyekszik feltolni védekezését. Nagy küzdelem várható! Az ifimeccset 3-1-re a csongrádiak nyerték. A Kistelek - Csongrád meccs még szeptember 19-én az óriási esőzésnek esett áldozatul. A tavalyi ezüstérmes és a címvédő nem tudott megegyezni a pótlásról, így a CSLSZ jelölte ki az időpontot: november 28-át. Egy héttel vagyunk a tulajdonképpeni utolsó őszi forduló után, de még nem tudni, ki telelhet az élen. A Mórahalom úgymond páholyból, de mégsem nyugodtan várhatja ezt az összecsapást: Tóth Ákos csapata 35 ponttal vezeti a tabellát a 34 pontos Kistelek és a 33 pontos Csongrád előtt. A homokhátságiak csak abban az esetben fordulhatnak az élen, ha döntetlen születik a mostani rangadón. Bármilyen más esetben a vasárnapi győztes - fogalmazzunk így - visz mindent! A házigazdáknak október közepén akadt egy kisebb hullámvölgyük, amikor a Mórahalmon elszenvedett 3-1-es vereséget követően a hátsó régióhoz tartozó Tápé Kisteleken csente el tőlük a három pontot (2-3). Ezen azonban túljutottak, s remekül hajráznak: 34 pontjuk mellé 43-18-as gólkülönbség társul. Legjobb góllövőjük, Koncz Miklós 20 találattal vezeti a mesterlövészek listáját, de testvére, Róbert is 11 alkalommal zörgette már meg az ellenfelek hálóját. Ami a Csongrádot illeti, a tavalyi bajnok egy ideig remekül menetelt, majd hazai környezetben botlott meg: váratlanul alulmaradt a Balástyával szemben (1-2). Aztán viszont sikerült javítani, mégpedig nem is akárhogy, hiszen a listavezető Mórahalmot idegenben gázolták el 4-1-re egy héttel ezelőtt Keller Mihály taktikusan futballozó tanítványai. A harmadik helyen álló együttes 33 pontot gyűjtött tehát, gólkülönbsége 30-7. Legeredményesebb játékosaik Ruzsinszki Ferenc és a kapus Bíró Mihály egyaránt 6-6 találattal. Kicsit visszatekintve a múltba, a 2009/2010-es pontvadászat során előbb Csongrádon randevúztak a felek, ahol Szepesi Dánielnek a 61. percben szerzett góljával hazai siker született. A kisteleki visszavágón - melyet szintén online közvetítettünk - viszont egyik alakulat sem tudta feltörni a reteszt, 0-0-s döntetlen született. Reméljük, ezúttal a támadósorok is eredményesebben dolgoznak majd...