Kiesett a Szeviép-Szeged az Euroligából

2010. január 20., szerda

Utolsó Euroliga csoportmeccsén vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. A brnói mérkőzésen 69-61-re kapott ki a csapatkapitányt, Fürész Emőkét nélkülöző szegedi együttes.

Győzni kellett volna a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának Brnóban, hogy maradjon esélye a továbbjutásra az Euroliga csoportköréből. A szegediek a térdműtéten átesett

Fürész Emőke

nélkül léptek pályára. A Szeviép a félidőben még vezetett, és végig egyenrangú ellenfele volt a Brnónak. A bravúr majdnem sikerült, hiszen a szegediek három perccel a találkozó vége előtt egy ponttal vezettek.

Horakova

triplája azonban újabb lendületet adott a cseheknek a végjátékban és a maguk javára fordították a mérkőzést. A Szeviép-Szeged az ötödik helyen végzett csoportjában és búcsúzott az Euroligától.

Női kosárlabda Euroliga, D csoport, 10. forduló

Frisco Sika Brno-Szeviép-Szeged 69-61 (20-17, 16-22, 15-13, 18-9)

Brno. Vezette: Kovacsics (szlovén), Janac (szlovák), Lottermoser (német).

Brno:

Vitecková 19/15, Bonner 14/3, Horaková 13/9, Grima 5, McWilliams 5. Csere: Hanusová 7, Skerovics 6/3.Edző:Jan Bobrovsky.

Szeviép-Szeged:

Zserzserunova 17, Ciglar 11, Horváth 11/9, Németh 10/3, Sipaviciute 8. Csere: Vincze 2, Laczi 2, Russai. Edző: Bencze Tamás. További eredmények: Brnó – Szeviép-Szeged, Szpartak Moszkva – Gdynia 85-60, Fenerbache-Tarbes 82-69.