Vízilabda: nagy csatában remizett a Fradival a Szeged + FOTÓK

2015. február 21., szombat
tiszavirag_ftc_mj 44

Óriási küzdelemben döntetlent játszott a Ferencváros elleni rangadón a Tiszavirág Szeged Diapolo, Kiss Csabáék egy kiváló meccsen végeztek döntetlenre az FTC-vel szemben.

Rangadóra készülhetett a Tiszavirág Szeged Diapolo, hiszen a negyedik helyen álló Ferencvárost fogadta Varga Péter legénysége az OB I 18. fordulójában. A Szeged kiváló formának örvendett, idei hat meccséből mindössze egyet vesztett el.

Kiss Csaba

emberelőnyből lőtt gólja utána negyed félig nem tudott gólt szerezni a Fradi, azonban ezt nem sikerült kihasználnia a Szegednek. Többször is szerezhettek volna gólt Kunacék, de egy újabb emberelőny kellett a következő találathoz, majd a negyed utolsó másodperceiben

Regős

"lezser" góljával egyenlített a Fradi. (2-2) A második negyed is hasonló játékot hozott, bár a Szeged védekezése igen jó volt ebben a periódusban, egy kihagyott ötméteres után

Manhercz Krisztián

már nem hibázta el a büntetőt, így a meccsen először alakult ki kétgólos különbség. (4-2) Két perc alatt ki tudott egyenlíteni a Ferencváros, ismét a játékrész utolsó pillanataiban dobott góllal a második negyed is 2-2-re végződött.

Marnitz

Nyéki

rövid időn belül dobott góljaival a szünet után kettővel meglépett a Fradi (5-7), ekkor úgy tűnt, a vendégek kontrollálják a találkozót, azonban felszívta magát a Tiszavirág, és

Manhercz Ádám

visszahozta egyre a hazaiakat. Sőt, a záró negyedben

Kunac

Sánta

két perc alatt már megfordította a találkozót, hosszú idő után vezetett ismét a Szeged, de ez nem tartott sokáig,

Ernyey

is kihasznált egy fórt, így az utolsó öt percre is döntetlennel fordulhattak a felek. (8-8) Hatalmas csatát hozott a hajrá, forrt a medence, Manhercz Krisztiánt és Nyékit is cserével végleg kiállították, de a kapu előtt már egyik csapat sem tudott döntő megoldást bemutatni. A győzelemre a Szegednek megvolt az esélye, hiszen a végén emberelőnybe került, de nem gólra váltani az utolsó fórt, így döntetlenre végzett a Fradival a Tiszavirág Szeged Diapolo. Ez volt az első döntetlenje a szegedi együttesnek, amely ezzel maradt a hatodik helyen. A Tiszavirág Szeged Diapolo legközelebb szerdán 19 órától az OSC otthonában ugrik medencébe.

Férfi vízilabda OB I, 18. forduló:

Tiszavirág Szeged Diapolo - FTC Waterpolo 8 - 8 (2-2,2-2,2-3,2-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezeti: Németh András, Molnár Péter.

MEIXNER - Manhercz Á. 1, MANHERCZ K. 4, Varga II Zs., Seman, KUNAC 1, KISS CS. 1.

Chilko, Sánta 1, Palotás, Zsigri, Imnaishvili.

Varga Péter.

FTC:

GÁRDONYI, Jansik Sz. 1, Katonás, Avramovics, MARNITZ G. 2, REGŐS 2, Nyéki 1.

Roach, Paján, Swift, ERNYEY 2, Csapó M., Pohl.

Varga Zsolt.

Emberelőny:

11/3. ill. 8/2.

Ötméteres:

3/2. ill. 1/1.

Manhercz Á. (31') ill. Jansik (23'), Katonás (26')

Kiállítva:

Manhercz K. (32') ill. Nyéki (32') Varga Péter:

"Az első félidőben két könnyű gólt ajándékoztunk ellenfelünknek, a hajrában lehetőségünk volt a győzelem megszerzésére, ám az utolsó emberelőnyt elhibáztuk."

IV. negyed 8-832' Valósággal forr a medence, még van egy támadásunk. Molnár Tamás ötméterest reklamál, de nem fújják be, majd Chilkó passzába belenyúlnak, Kiss Csaba lövését blokkolják, itt a meccs vége, óriási csatában játszik döntetlent a Szeged a Fradival. 31' Megszerezzük a labdát! Ezaz! Kunac indul meg vele, majd pattintva próbálja ismét, de éppen Gárdonyihoz pattan a labda. A centerezés után kiállítás, Manhercz Ádámot is kiküldik,de ebből sincs gól, ezt is kivédekezzük, Ernyey is a kapufát találja el! 30' Eladjuk a labdát középen, sajnos pontatlan volt a passz, de mielőtt helyzetbe kerülne a Fradi, kontrát ítélnek a játékvezetők. Manhercz Krisztiánról leszedik a sapkát, mindkét edző reklamál a játékvezetőnél, páros kiállítás lett a vége: Nyékit kiállították végleg a bírók, míg Manhercz Krisztiánra is fújnak egy kiállítást, őrület, mi van itt. 29'IGEN! Jó a blokk nálunk is, kivédekezzük az emberhátrányt! 29'Kunac lövi el, és nagyon úgy tűnt, hogy blokkolták őt, de ennek ellenére nincs sarokdobás. Kiállítás tőlünk, Manhercz Krisztiánnál a hiba, időt kér a Fradi is. 28'Szépen jár a labda, de mindhiába, hiszen faultot látnak, így elveszik a labdát a Szegedtől, hiába voltunk emberelőnyben Paján kiállítása miatt. Seman azonban visszaszerzi a labdát, és időt is kér Varga Péter, a vendégek edzője pedig sárgát kap reklamálásért. 27'Kiállítás, Manhercz Ádám második hibája, amit Ernyey használ ki gyorsan, miután a vízre pattintott labdája bevágódik Meixner mellett, 8-8. 27' Ismét jó a védekezés, majd Manhercz Krisztián hiába úszna meg, Nyéki feltartja őt, ki is állítják. GÓÓÓÓÓL! Micsoda gól! SÁNTA! Egy pazar bejátszás után egyből kapura húzza, és milyen jól teszi, hiszen a sarokban köt ki a labdája, 8-7! 26'Lejár a Fradi támadóideje, kiváló védekezés, ez nagyon kell! Újra átvehetjük a vezetést, Varga II Zsolt átlövésébe azonban belenyúl Gárdonyi, a sarokból folytathatjuk, de kontrát fújnak végül. 25'KUNAC! Micsoda helyzetfelismerés volt, egy pillanat alatt elszakadt a védőjétől, és az előtte megnyíló területet ki is használta, Gárdonyi tehetetlen volt, 7-7! 25'Az utolsó sprintet is megnyerni Manhercz Krisztián! III. negyed 6-724'Chilkó marad üresen a jobb szélen, el is vállalja, de Gárdonyi véd, majd a felpattanó labda a felső lécről kipattan. Kiállítás, Katonát küldik ki, de mi sem tudjuk kihasználni ezt az emberelőnyt, Varga II Zsolt lövése is a lécről jön vissza. Itt a vége, az utolsó negyed előtt egy góllal vezet a Fradi. 23'Kunac próbál pattintva gólt szerezni, de sajnos pontatlan. Kiállítás, Sántát küldik ki, ismét emberhátrányban vagyunk, de kontra középen! Ezt az emberfórt is kivédekezzük! 22'Jó a blokk! A megjáratott labda után Marnitz lőtte el, majd a kipattanót Nyéki lövi a kapu fölé, egyenlíthetünk! 22'Kiállítás nálunk is, Manhercz Ádámnál a fault, időt kér most az FTC. 22'A sporthoz szerencse is kell: Manhercz Ádám lövését ugyan blokkolják, de éppen úgy pattog a labda a vízen, hogy elsuhan Gárdonyi mellett, 6-7. 21' Kiállítás, Ernyeynél a hiba, Varga Péter pedig rögtön mutatja, hogy időt kér, bár kicsit későn veszik észre, de az órából nem pergett le szerencsére. Nincs mese, ezt az emberelőnyt ki kell használni. 21' Páros kiállítás, Jansik és Kiss Csaba a kiállított, nem tudunk helyzetig eljutni ezúttal sem, akárcsak a vendégek, Avramovic inkább üres térbe dobja a labdát egy másodperccel a támadóidő vége előtt. 20' Nagy a baj, Nyéki is belövi a maga helyzetét, már kettővel vezet a Fradi, 5-7. Egyelőre akcióból jobb az FTC. 19' Seman lövése nem sikerül a legjobban, így fordulhat a Fradi, de a centerezést nem tudja begyűjteni Marnitz, Meixneré a labda. Kontrát látnak a bírók, amiből egy könnyű gólt szerez a Fradi, hiszen fent maradt Marnitz, nem volt rajta ember, így nem volt nehéz dolga, 5-6. Közben Gerendás György kéri számon a játékvezetőket, a vendégek szakmai igazgatója a kiállítások arányával elégedetlen. 19'Regős ismét be tud fordulni középen, Varga II Zsolt állítja meg, de ez is ötméterest ér: Marnitz Gergő az alsó sarkot választja, 5-5. 18' Regős fordul be középről, de nem tudja már erővel kapura dobni, Meixner öleli magához a labdát. Kiss Csaba pazar labdája után Kunacot ismét ötméterest érően szerelik, Manhercz Krisztián lövi az ötöst: nagyon magabiztosan lövi ki a felső sarkot, 5-4! 17'Kiss Csaba engedi el kintről, Gárdonyi bravúrral beleér, jöhetünk a sarokból. Kunacra ketten zárnak nagyon határozottan, és meg is szerzik a labdát a vendégek. 17'A harmadik ráúszást is megnyeri Manhercz Krisztián, újra vezethetünk! II. negyed 4-416'Néhány másodpercünk maradt hátra csak, de nem tudunk ebből helyzetbe kerülni, ez a vége a második negyednek amely akárcsak az első, 2-2-re végződött, így a nagyszünetben döntetlen, 4-4 az állás. 16'Palotás szerelése után támadhatunk ismét, de Palotás lövése nem a legjobbra sikerül, éppen Gárdonyiba lövi a labdát. Még van ideje támadni a Fradinak, és ki is egyenlítenek, hát ott meg hogy fért be... a rövidet vette célba Swift, és valahogy Meixner mellett becsúszik, 4-4. 15'Eladjuk a labdát, ezeket a technikai hibákat kellene mellőzni. Seman viszont visszaszerzi remek védekezéssel, majd ő maga vállalja el kintről, a felső kapufáról azonban kifele pattan a labda. 14' Ezt most szépen kijátszották, Regős üresen maradt a túloldalon a passz után, és közelről nem volt nehéz dolga, rögtön szépít a Fradi, 4-3. 14' ÖTMÉTERES ezúttal is! A centerezést Seman próbálta volna meg lehúzni, de megfogták a kezét, most Manhercz Krisztián lövi a büntetőt: nagy erővel a sarokba lő, egyből ki is pattan a labda, 4-2! 13'Chilkónál erőteljes lábmunkát látnak, jöhet a Fradi. MEIXNER! Avramovic rövid sarokba tartó lövését védi remekül. Kiállítás, Jansikot küldik ki, Varga Péter pedig rögtön időt kér. 12'ÖTMÉTERES! Csapó volt szabálytalan középen, Varga II Zsolt azonban a felső kapufát találja el, kimarad a büntető. 12'Manhercz Krisztián lövi el ismét, de most a felső lécet találja el, kár érte. Marnitz a vízre pattintja, de nagyon elméri, méterekkel a kapu felett száll el a labda. 11' Nincs gól ebből a Fradi-támadásból sem, ismét egy jó védekezés! Kontra itt is, de ebből nem tud indulni az FTC. Jansik emelkedik ki, de csak az oldalhálót találja el. 10' Kontrát fújnak a kapunk előtt, így indulhatunk: Seman felé a bejátszás, kiállítás, Jansikot küldik ki, és Manhercz Krisztián ismét villan! Pazar góljával újra vezetünk, 3-2! 9'Kunac úszik meg a labdával bátran, de végül szerelik, így oda a lehetőség, nem tudjuk újra megszerezni a vezetést. 9'A második sprintet megnyeri Manhercz Krisztián! I. negyed 2-28'A bejátszás után elsőre Manhercz Ádám megszerzi a labdát, de kiállítják Kunacot, így emberhátrányban fejezzük be ezt a negyedet: Regős hanyag mozdulattal dobja a hosszú alsóba, egyenlít a Fradi, 2-2. Még öt másodperc: nem tudjuk ellőni, ez a vége az első negyednek. 8' Ernyey pattintja a vízre, de Meixner ezt is megfogja, kiválóan kezd a kapus! Nem volt már sok időnk a támadásból, Manhercz Krisztián távolról megpróbálja beejteni, azonban Gárdonyi könnyedén lehúzza. Időt kér a Fradi. 7' Katonás kintről a dudaszó pillanatában lőtte el, de Meixner megfogja, majd a kipattanó Chilkóé. Seman lövi rá kintről, de nem jó a lökete. 6'Jó védekezés, megszerezzük a labdát, a meccsen először alakulhat ki kétgólos különbség: mindenki ítéletet vár, Kunas és Avramovic is kinéz a bíróra, de mehet tovább a játék, azonban megszerzi a Fradi a labdát, így jöhetnek a fővárosiak az egyenlítésért. 5'Manhercz Krisztián pokolian pontos lövése köt ki a hosszú felső sarokban, gyorsan kihasználjuk az emberelőnyt, 2-1! 5' Nyéki vállalja el ismét, de ez is a felső lécről vágódik ki! Kiállítás, Swift küldik ki a bírók, Varga Péter pedig egyből időt is kér. 5' Kontrát fújnak ismét, de a centerezés után Katonás éppen az előtte álló Meixnerbe dobja a labdát. Meixner indítása sajnos pontatlan, a szárazföldön köt ki. 4' Ezt már belövi Jansik, kissé rendezetlen volt a védelem az eladott labda után, Jansik pedig bezúdítja Meixner kapujába, 1-1. 3' Marnitz vállalja el a jobb szélről, elég éles a szög, Meixner belekap, így sarokdobással folytatódik a játék. Kiállítás: Manhercz Krisztiánt küldik ki, Nyéki pattintásába még beleszúr Meixner, így a felső lécről jön vissza a labda! Ebből a támadásból sem lőnek gólt a vendégek, ellenben Kunactól elveszik a labdát középütt a túloldalt. 2'Lejár a támadóidőnk, nem tudunk eljutni lövőhelyzetig. 2'Avramovic vállalja el kintről, de lövése jócskán fölé száll. 1'Jó a passz Regős felé, azonban Meixner elhozza a labdát, majd Katonást kiállítják a túloldalt: az emberelőnyt pedig rögtön gólra váltja a cséká, Kiss Csaba! 1-0! 1'Az első ráúszást a Fradi nyerte. 17:58 - Túl vagyunk a bemutatáson, az egykori szegedi, Jansik Szilárd nagy tapsot kapott a szurkolóktól. Hajrá Szeged! 17:47 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok már a medencében végzik a bemelegítő gyakorlatokat. A Szegedben debütál a fiatal kora ellenére már grúz válogatott Imnashvili, és úgy tűnik, a betegek is felgyógyultak annyira, hogy vállalni tudják a játékot. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!