Futsal: fájó HFC-vereség

2014. október 9., csütörtök

Már a negyedik fordulónál tartottak a csapatok a hét elején a futsal NB II közép csoportjában. A remekül szereplő szegedi egyetemi csapat mellett a másik megyei gárda, a Hódmezővásárhelyi FC két vidéki "papírforma" vereséget követően sajnos hazai pályán sem tudott javítani, pedig a vásárhelyiek igen közel álltak a sikerhez.

A rendkívül fiatal vásárhelyi gárda a bajnokság második fordulójában 11-2 arányú vereséget szenvedett Piliscsabán, majd 18-2-re kikapott a magyar bajnok tartalékcsapatának tekinthető Rába ETO II-Dunakeszi Kinizsi együttesétől. A negyedik fordulóban az eddig még nyeretlen Nagymarosi FC látogatott Hódmezővásárhelyre, de a bíztatóan kezdő (15. perc: 2-0) és a félidőben még vezető hazaiak nem tudták megtartani előnyüket, így fájó vereséget szenvedtek.

Futsal NB II. közép csoport, 4. forduló:

HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC - NAGYMAROS FC 3-4 (2-1)

Hódmezővásárhely. Vezette: Kaszala M. (Halasi Z., Andrásy B.)

HFC:

Szatmári R. - Brizik-Bodrogi I., Tóth J., Rácz D., Bódi D. Csere: Vígh S. (kapus), Fekete Z., Király D., Berta B., Huszka M., Nagy E., Szilágyi Á., Márki M., Király B. Edző: Bódi Attila.

Márki Milán (13.'), Rácz Dezső (15.'), Huszka Milán (34.'), ill. Török Máté 2(16.', 25.'), Vitányi László 2 (29.', 36.').

A 4. forduló további eredményei:

SZTE EHÖK SE - Airnergy FC 2-2, Tolna-Mözs - Gödi SE 7-5, KSK-Limes - 1988 Déli FC 9-4, UTE - Vác FSE 2-23, MTK Budapest - Újpest FC 10-4. A Rába ETO II-Dunakeszi Kinizsi - Pisicsaba AFC rangadót október 27.-én játszák.

A bajnokság állása:

1. SZTE EHÖK SE 10 pont/4 mérkőzés, 2. Rába ETO II-Dunakeszi Kinizsi 9/3, 3. Vác FSE 9/4, 4. Piliscsaba AFC 9/3 ... 9. Nagymaros FC 4/4 ... 12. HFC 3/4, 13. Gödi SE 1/4, 14. Újpest FC 1/1.