Labdarúgás: fordulatos csatát nyert a Makó Sándorfalván + FOTÓK

2014. március 30., vasárnap
sandorfalva_mako_mj-68

Kiegyenlített, fordulatos mérkőzésen érvényesítette a papírformát a Makó Sándorfalván, begyűjtve zsinórban harmadik diadalát.

Nem sokat vacakoltak a csapatok, remek első félidőt produkált mind a Sándorfalva, mind a Makó. A házigazdák Nikola Romic remek kiugratását követően vezetést szereztek, amire azonban Darko Vizin szerencsétlen öngólja képében jött a válasz, ám percek múltán Szabó Tamás büntetőből ismét a házigazdát juttatta előnyhöz. Bár a makóiak folyamatos nyomás alá helyezték a sándorfalvi kaput, Sasa Zaric kapus hősiesen állta útját a hagymavárosiak rohamainak. Az első játékrész hajrájában aztán két perc alatt fordított a Makó: előbb egy remek lövéssel Horváth Gábor, majd tizenegyesből Aleksandar Jovetic talált a hazaiak hálójába. A vendégek a fordulás után kihasználva a sándorfalvi védők és a kapus hibáit a második játékrész elején 4-2-re módosították az eredményt, Tóth Attila révén, majd ezt követően kiegyenlítettebbé vált a játék, jóllehet egyik csapat sem tudott gólveszélyes akcióig jutni. A meccs hajrája aztán ismét megélénkült, miután a csereként beállt Tóth László lapos lövése a makói kapu hosszú alsó sarkában kötött ki, ám egyenlíteniük már nem sikerült a hazai csapatnak. 4-3-as győzelmével a Makó begyűjtötte zsinórban harmadik diadalát, jóllehet, még mindig hat pont a hátránya a 4. helyen álló hódmezővásárhelyiekkel szemben.

Sándorfalva SK - Makó FC 3-4 (2-3)

Sándorfalva, műfű, 300 néző. Vezette: Vereska Mátyás (Takács János, Barna Zoltán).

Sándorfalva:

Zaric - Tóth A., Takács, Szabó T., Romic, Kanász N. G., Kanász N. L., Vizin, Guberinic, Széll, Drogba (Tóth L. 70').

Megbízott edző:

Antal Róbert.

Makó:

Czirbus - Győri (Szilvási 46'), Horváth K., Jovetic, Pataki (Mátó 77'), Horváth G., Bakos, Bány, Tóth II A., Béres (Veselinov 46'), Cetkovic (Kalász 66').

Bódi Attila.

Romic (5'), Szabó T. (20' - tizenegyesből), Tóth L. (88'), ill. Vizin (14' - öngól), Horváth G. (38'), Tóth II A. (49'), Jovetic (40' - tizenegyesből).

Vizin (35'), ill. Czirbus (19'), Bakos (80'). Tóth János:

"Fordulatos találkozó volt, csak az a baj, hogy számunkra rossz irányba fordult a vége... Nagyon peches, borzasztó gólokat kaptunk, és nem volt erőnk ahhoz, hogy pontot szerezzünk a Makó ellen."

Bódi Attila:

"Azt szoktam mondani, hogy az az igazán jó csapat, amelyik rossz játékkal tud nyerni. A mai meccs alapján azt kell mondjam, mi nagyon-nagyon jó csapat vagyunk..."

90+3'
A labda útja Czirbusnál ér véget, a találkozó pedig Vereska spori sípjelével.
90+2'
Jovetic ment szögletre Romic elől. A kis szögletet bedobásra cseréli a hazai csapat.Hősiesen védekezik a Makó.
90'
Három perc lesz a ráadás, ennyi ideje van a Sándorfalvának egyenlíteni.
88'
GÓÓÓL! Tóth László gondol egyet, 19 méterről laposan kilövi a hosszú alsót! 3-4.
88'
Horváth Károly tüzel 17 méterről mellé.
86'
Veselinov indul meg, aztán egy visszakapott labdát jobbról, kisodródva lő, zárja a szöget Zaric.
85'
Széll és Guberinic szépen játsszák át a makóiakat, ahogy kihozzák a lasztit, aztán Tóth II Attila csapja le a felpattanót kézzel, megússza a sárgát.
82'
Romic elől becsúszva Horváth Károly tisztáz.
81'
Guberinic szabadrúgása a bal oldalról ívelődik be, eltöri Romic a labdát, mellé.
80'
Bakos reklamál, sárgul.
77'
Mátó érkezik Pataki helyett a Makónál.
74'
Kissé lenyugodott a meccs, a hazaiak egy csatárral próbálkoznak, a Makó kissé visszaállt, de irányítja a játékot.
70'
Drogba le, Tóth László be a hazaiaknál.
69'
Romic ugrana ki ziccerben - és lesen, amint a partbíró inti zászlajával. A túloldalon Bakos fut keresztbe, majd Veselinovnak passzol, aki a kapunak hátal csak ollózhatna, de nem teszi, az így ellőtt labda viszont rossz.
67'
Hazai szögletek futószalagon, eredménytelenül.
66'
Rade Cetkovicot váltja Kalász a Makónál.
65'
Veselinov indul meg a jobb szélen, keresztbe ad az üresen érkező Tóth II Attilának, aki lekezeli a labdát, majd 17 méterről lő, de eltöri a labdát a blokk, Zaricé.
63'
Szinte megszakítás nélkül zajlik a játék, felváltva támadnak a felek, rendre elhalnak mezőnyben az akciók. Most Guberinic elől vágják ki a védők a labdát gólhelyzetben.
58'
Bány jobb szélről teker a kapu elé egy szabadrúgást, jön a fejes, Zaric leszedi.
56'
Romic ismét középen, kapunak háttal, fordul, lő, nagyon mellé.
53'
Nikola Romic fordul kapura, kapja is a labdát, aztán laposan középre lő, Czirbusé. Aztán egy hazai kontra, Romic ismét helyzetben, lökik, de nem fúj a spori, ismét a kapusé a labda.
51'
Bakos marad lenn a saját 16-osán belül, miután fejbe lövik labdával, ápolás kell, alaposan megszédült.
49'
GÓÓÓL! Nyom a Makó, rosszul jön ki balra Zaric kapus, Tóth II Attila tisztán kapja a labdát a másik oldalon, nincs nehéz dolga, 2-4.
48'
Veselinov tör be a makói ötöshöz balról, felpattan a laszti, mellé lő.
47'
Drogba stukkol egy szöglet után, aztán kezet reklamálnak a hazaiak, de nem fúj a játékvezető.
46'
A Makó kezdi a második félidőt. De rosszul, így a hazaiak hozhatják játékba a labdát.
46'
Szilvási és Veselinov érkezik a makóiaknál, előbbi Győri, utóbbi Béres helyére.
SZÜNET!
45'
Guberinic ugrana ki, Győri letalpalja, de nem fújja le a spori. Miután felkel a szerb, Vereska sporttárs kissé suta sípjelekkel viszont így tesz az első félidővel.
41'
Horváth Gábor kap üresen labdát a 16-os bal oldalán, de a kapura lövésére bátran mondhatjuk: jó lövés, bedobás...
40'
GÓÓÓL! Jovetic a labda mögött, lövése enyhén jobbra tart, jól vetődik Zaric, de befér alatta, 2-3.
39'
Kanász N. Gábor kézzel ér a labdába a 16-oson belül, szól is a síp, újabb büntető!
38'
GÓÓÓL! Újabb makói szöglet, Bány hátra gurítja, érkezik Horváth Gábor nagy lendülettel, laposan tüzel a hosszú alsóra, kicsit perdül is kifelé a laszti, de befér a kapuba, Zaric semmit nem látott, 2-2.
36'
Zaric most egy jobbról rászúrt lasztit üt szögletre, egyre nagyobb elismerő tapsokat kap a lelátóról a szerb hálóőr.
35'
Cetkovic törne be, de Vizin fellöki, sárga, és szabadrúgás 24 méterről, középről. Bány Tamás elementáris erővel küldi kapura, Zaric középen áll, felüti a levegőbe, bedobásra tisztáznak a hazaiak.
34'
A makói szöglet után a kihozott labdával Guberinic indul, Czirbus 30 méterre kifutva tisztáz előle.
33'
Bány Tamás 32 méterről is erőset tud lőni, Zaric tenyereli szögletre ezt a sistergőset.
30'
Nyomás alatt a hazai kapu, most egy jobbról jött beadást stukkol alig mellé Cetkovic.
29'
Kapura csavart távoli makói szabadrúgást szed le a hosszú felső előtt Zaric, de kiesik vele az alapvonalon. A szöglet után jobbról kapura szúrt labdát is fogja, de most nem esik ki vele.
28'
Szabó Tamás méterekkel fölé bombázza a szabadot, még a labdafogó háló felett is elszáll a labda.
27'
Drogba fejese után Romic helyzetbe kerül, de mielőt kiugrana, hogy ziccerben törjön kapura, felvágják. Sárga is jár érte, meg egy szabadrúgás 28 méterről.
25'
Bány Tamás egy pillanatra tisztán középen 23 méterre a kaputól, spiccel azonnal lő, Zaricnak kell vetődve hárítania.
23'
Szögletre szöglet makói oldalon, aztán bedobás - próbálkoznak a zöldek, egyelőre eredménytelenül.
20'
GÓÓÓL! Szabó Tamás higgadtan értékesíti enyhén jobbra helyezve a büntetőt, miközben Czirbus elvetődik balra, 2-1.
19'
Szabó Tamás remek kiugratásával kerül helyzetbe Drogba, elhúzza a kapus mellett a labdát, majd nagyot esik, s apori egy pillanatig kivár, majd a büntetőpontra mutat, s villant egy sárgát Czirbus kapusnak.
18'
Béres 22 méteres távoli lövése középre tart, Zaric könnyedén ölre veszi.
14'
GÓÓÓL! A szögletet kipaskolja Zaric, ismétel Horváth Gábor laposan, a kapu mellé tartó labdájába Vizin ér bele, s róla pattan saját kapujába a játékszer szerencsétlenül, 1-1.
13'
Földbegyökerezett lábbal nézi végig a kékek teljes védelme a makói bedobásnál, Béres lábáról lopja le Zaric, majd a róla kipattanót csak szögletre tudják tisztázni.
12'
Bányé a bedobás is, fejről tovább középre, a berobbanó Tóth II Attila elől kivágják.
11'
Bány szögletére Zaric jön ki jól, kiöklözi, bedobás.
9'
Romic a saját térfeléről indul, remekül ugratják ki, ziccerben mehetne, de a partjelző lest int. Nem idézzük, miket kap a lelátóról...
8'
Széll szépen hozza ki a labdát, két makóit is becsap, aztán a felezőnél nem indítja Romicot, el is vesztik a labdát. Több volt benne.
5'
GÓÓÓL! A félpályáról a leshatáron ugratják ki Nikola Romicot a hazaiak, a ziccerben kapura törő szerb légiós higgadtan gurít a hosszú alsóba a 16-os sarkáról Czirbus mellett, 1-0!
2'
Cetkovic elől szed fel egy lasztit a hazai kapus.
1'
Vereska játékvezető bemelegítő mozdulatai után sípjába fúj, a Sándorfalva kezdi a meccset.
16.00: Bevonul a két csapat, rövidesen kezdünk! 15.55: Tóth János vezetőedzőt még az FK elleni meccsen tiltották el március 31-ig, így most a lelátóról követi a találkozót. A hazaiak a megszokott indigókékben, a vendégek világos zöld mez és sötét zöld nadrág kombinációjában lépnek pályára. 15.50: Nyárias meleget írtunk, s valóban: szél alig, meleg annál inkább, s az igazi vidékies júliusi hangulatot a távolból érkező kakasszó fokozza. 15.45: Köszöntjük Olvasóinkat a sándorfalvi műfüves pálya lelátójáról! Rövidesen Sándorfalva - Makó meccs kezdődik, mindkét gárda melegít a nyárias melegben, s közben egyre gyűlnek a drukkerek is. Kezdés: 16 óra!Beharangozónk itt olvasható!