Új elnök a Makói Járásbíróság élén

Tárkány-Szűcs Babett, a Szegedi Törvényszék elnöke Bittera Ádámot 2014. február 15-i kezdő időponttal hat év időtartamra kinevezte a Makói Járásbíróság elnökévé - tájékoztat a Szegedi Törvényszék honlapja.
Bittera Ádám
2000-ben szerzett jogi diplomát a József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. 2000-2004 között egy szegedi ügyvédi irodában ügyvédjelöltként dolgozott. Jogi szakvizsgáját 2004-ben szerezte meg. 2005-ben nyert titkári kinevezést a Szegedi Ítélőtáblára, ahonnan 2005. augusztus 1-jétől áthelyezéssel a Szegedi Városi Bírósághoz került. 2009. november 1-jén bírói kinevezést kapott a Makói Városi Bíróságra. Referádájába vegyes kötelmi és gazdasági perek tartoznak. 2013. március 1-jétől megbízással látja el a Makói Járásbíróság irányításával összefüggő igazgatási feladatokat.