Labdarúgás: értékes pontot hozott Sándorfalváról az FK + FOTÓK

2013. május 5., vasárnap
fk_sfalva08

A végeredmény már az első félidőben kialakult a parázs jelenetekkel tarkított derbin, de másodikban sem unatkoztak a kilátogatók.

A bajnoki címtől távolodni tűnő, a találkozó előtt 6. helyen álló hazaiak legutóbb alaposan kitömték a harmatos mindszentieket, 8-2-es hazai győzelmük magáért beszél. Előtte azonban meglepő 0-0-t játszottak a Kertész utcában. Ezt leszámítva azonban hozta a kötelező eredményeket a Sándorfalva, hol kiütéssel, hol nyögvenyelősen, csongrádi győzelmük pedig megmutatta, hasonló pozícióban lévő versenytársaik otthonában sem ijednek meg. A 11. helyen állt szegedi alakulat viszont kimondottan jó tavaszt produkál: az élcsapatok közül a Csongrádtól és a Tápétól elszenvedett vereségek nem borítottak papírformát, az Ásotthalom elleni idegenbeli győzelem azonban annál inkább. Talán meglepő, hogy az a csapat, amely 6-1-re verte a vásárhelyieket, s idegenben a nagymágocsiakat, az akkor még gyengélkedő UTC-től kikapott. Egy hete a listavezető már csak kínkeserves meccsen tudott pontokat rabolni a Hüvös-legényektől, akik legutóbb négyszer köszöntek be egy ellenében a májusfa árnyékában a bordányiaknak. Puhatolózó játékkal kezdődött a meccs, a hazaiak próbálták tartani a labdát, azonban a 13., perctől kezdve megélénkültek az események. Ekkor

Csuka

20 méterről eleresztett lövését

Vasas

kapus szögletre védte, majd a sarokrúgásból a beívelést

Gonda

magasra emelkedve a kapuba fejelte, s megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A gól hatására összekapta magát a Sándorfalva. Juhász lépett ki rövidesen jó ütemben, ám kisodródott, s

Brunczvik

kapus is jól szorította ki, aki védett is aztán. nem sokkal később Füle ugrott ki nagyszerűen, s emelte át a kifutó Vasast, ám a labda a kapufáról a mezőnybe pattant vissza. A 19. percben

Bitó

lőtt 20 méterről, Brunczvik ekkor is résen volt. A sándorfalvi támadó másodpercek múltán egy szabadrúgáskombinációt követően emelt fölé, maradt a vendég vezetés. A félidő derekán aztán parázzsá vált a találkozó! Ekkor Barta harcolt a labdáért, kilépett a hazai védők közül, s lerántották a büntetőterületen belül - ám a játékvezető sípja néma maradt. A 25. percben Barna imitált rúgást Csuka felé, a spori ezt sem látta, csak azt, ahogy pillanatokkal később elszabadultak az indulatok: Csuka becsúszott Juhásznak, aki megütötte a szegedit, szóváltás, lökdösődés kerekedett -

Kócsó

játékvezető az egyértelmű kiállítások helyett végül csak sárga lapokkal hűtötte a kedélyeket a forró vasárnap délutánban. A játékrész második felében a hazaiak birtokolták többet a labdát, s szervezték a játékot, míg a vendégek a 16-osukra tömörülve tartották a frontot. A hazai nyomás a 39. percben vezetett eredményre: ekkor egy balról bejövő labdát Juhász vett le mellel a 16-oson belül, megforgatta a védőjét, s 11 méterről a vetődő Brunczvik mellett kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-1). A 42. percben 17 méterről következhetett sándorfalvi szabadrúgás - a sorfalon megpattanó labdát Brunczvik bravúrral tornázta ki a léc alól. A 44. percben egy kapu előtti kavarodás után Gonda kezére pattant a labda, ám a játékvezető sípja ekkor sem szólalt meg. Az első félidőre összességében a hazaiak dirigálta iram, szegedi részről számos labdakezelési hiba, eladott labdák, és a harcosság hiánya volt jellemző.

Fordulás után dinamikusabban játszottak a hazaiak, a vendégek próbálkozásait már csírájában elfojtották. A 48. percben kiszabadult a szorításból az FK, Dóra János azonban lesen ugratta ki Csukát. Két perccel később adódott újabb lehetőség a sándorfalviak előtt, ám Mihalkó Máté lövésébe beleléptek a vendég védők. Az 56. percben az FK került helyzetbe, Sipos szabadrúgását Forró csúsztatta meg, ám a fejest Vasas védte. Aztán a kidobásból indult kontra végén, Mihalkó Máté húzogathatott a vendég 16-os vonalán, de tiszta helyzetben mellé durrantott. erre is jött válasz, a 64. percben Barta szöglete után Gonda fejesét kellett védenie a hazai kapusnak. A találkozó utolsó 20 percében visszahúzódott az FK Szeged, tudatosan átadva a területet a hazaiaknak, akik mélységi passzokkal próbálkoztak a vendég védőfal mögé kerülni, azonban veszélyes helyzetet így sem tudtak kidolgozni. A vendégek is meddő támadójátékkal rukkoltak elő - az utolsó negyedórában csak egy FK-lehetőség volt, amikor Szalai futott el a jobb oldalon, de a 16-oson belül kisodródott, beadását Vasas húzta le. A meccs utolsó perceiben azért még akadtak izgalmak. Egy a vendégek által elkövetett szabálytalanságnál a játékvezető büntetőt ítélt, bár többen is kétségbevonták a helyszínen, hogy az eset a vonalon belül történt volna. Mindenesetre Juhász lőtte a vitatott büntetőt, ám Brunczvik kapus bravúros védéssel zárta le az ügyet. A látottak alapján igazságos döntetlen született a mérkőzésen, ahol a kapuk ritkán forogtak veszélyben, és a két csapat közötti különbség ezen a meccsen nem látszódott meg. A hazaiak még kapaszkodnak a dobogóért, a vendégek pedig értékes egy ponttal gazdagodtak az élmezőnybe tartozó csapat otthonából. Ami a folytatást illeti: a Sándorfalva legközelebb május 11-én, szombaton 17 órától a SZVSE otthonában lép pályára, míg az FK ugyanaznap 19 órától a Mindszentet fogadja a Felső Tisza parti stadion műfüves pályáján.

Labdarúgó megyei I. osztály 25. forduló:

Sándorfalva SK - FK 1899 Szeged 1-1 (1-1) Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Kócsó (Szeles, Samu). Sándorfalva: Vasas - Grósz, Bálint D., Barna, Mihalkó M. (Kitl), Bitó, Bálint T., Molnár (Varga), Mihalkó G., Juhász, Fodor (Széll). Vezetőedző: Tóth János. FK Szeged: Brunczvik - Dóra T., Gonda, Sipos, Barta (Dedovics), Szalai, Csuka (Gyurkovics), Forró, Lajkó, Füle (Turján), Dóra J. (Temesvári). Vezetőedző: Hüvös Gábor. Gól: Juhász, ill. Gonda. Sárga lap: Barna, Juhász, Grósz, Molnár, Varga, ill. Csuka, Barta, Füle, Forró, Sipos, Gonda, Brunczvik. Jók: Bitó, Barna, Bálint T., ill. mindenki. Tóth János: "Sok hiányzónk volt, nehéz helyzetben, még így is, hogy mi hibáztunk tizenegyest reális döntetlen született." Hüvös Gábor: "Pontokért érkeztünk Sándorfalvára. A kiélezett, bennmaradásért folytatott küzdelemben nagyon értékes és megszolgált pontot szereztünk."