Labdarúgás: elmaradt az újabb FK-bravúr + FOTÓK

2013. április 27., szombat
fk_algyo23_mj

Az Ásotthalom elleni bravúros győzelmet nem tudta megismételni az FK 1899 Szeged, a listavezető Algyő elvitte a három pontot.

A szombat esti naplementés-villanyfényes megyei bajnoki találkozón bár mezőnyfölényben játszott

Takács Zoltán

alakulata, a lelkes, körömszakadtáig harcoló szegedi egység alaposan megnehezítette a listavezető dolgát. A kiesés elkerüléséért küzdő FK 1899 Szeged helyzetekig is eljutott a bajnokjelölt algyőiekkel szemben, ám

Szűcs Marcell

kapus mindannyiszor határozottan állta útját kísérleteiknek. A második félidő elején egy tizenegyből megszerezte a vezetést az Algyő, azonban nem sikerült felszabadult játékot bemutatnia, s tovább növelnie előnyét, ehelyett volt, hogy hosszabb időre átadta az irányítást a szegedi alakulatnak. Holecskáék azonban nem tudtak élni lehetőségeikkel, így az eredmény nem változott, s az Algyő továbbra is lélegzetvételnyi előnyben van az élbolyban.

Labdarúgó megyei I. osztály 24. forduló:

FK 1899 Szeged - Algyő SK 0-1 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 250 néző. Vezette: Bartucz Tamás (Bartucz Ferenc, Nagy Gábor).

FK 1899 Szeged:

Meszes - Degovics, Dóra T., Forró, Barta, Csuka (Sipos), Gyurkovics (Holecska), Imre, Szalai (Gonda M.), Dóra J., Lajkó.

Hüvös Gábor.

Algyő:

Szűcs M. - Makai, Gábor, Koza, Daróczi (Gonda A.), Takács R., Balogh N., Gyimesi (Orosházi), Pataki (Bogdán), Hegedűs, Hadár.

Takács Zoltán.

Hadár (46' - tizenegyesből).

Barta, ill. Takács R. Hüvös Gábor:

"Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Próbáltuk a várat védeni amíg lehet, igyekeztünk kontrajátékra építkezni, ami remekül bevált legutóbb Ásotthalmon, ám most egy jóval masszívabb védelemmel találtuk magunkat szembe. Ami múlt héten sikerült, az most nem... A találkozó előtt azt beszéltük, nekünk nem a listavezetőt kell legyőznünk, de ha a meccsben benne van a pont vagy pontok megszerzése, akkor mindent megteszünk érte. Jobban és szebben is focizott nálunk az Algyő - nekünk volt 1-2 olyan helyzetünk, amivel egy pontot talán elcsíphettünk volna, de összességében jobb volt az ellenfél."

Takács Zoltán:

"A legfontosabb, hogy megnyertük ezt a mérkőzést. Hiába játszottunk, főleg az első félidőben mezőnyfölényben, csak a helyzetek kialakításáig jutottunk. Aztán a második játékrész jól kezdődött, rögtön gólt szereztünk. Azt reméltem, ettől megnyugszunk, s azután még nagyobb különbséggel is nyerhetünk. Ez ugyan nem így történt, de emiatt kár lenne keseregnünk. Az a lényeg hogy ezt a mérkőzést megúsztuk sérülések nélkül, és hazavihetjük a három pontot."

94' Egy utolsó szögletet harcol ki az FK, Meszes Tamás is felmegy támadni. Szűcs leszedi a beívelt labdát. Nem sieti el a kirúgást. És itt a vége is. 93' Orosházi nincs lesen, Meszes Tamás nagy bravúrral hárít. 91' Már javában a hosszabbításban vagyunk, Meszes ment lábbal, kirúgva a labdát. 89' Nem sieti el szögletét az Algyő. Újabb cserét is jelentenek be. Orosházi váltja Gyimesit, aki kényelmesen sétál le a pálya túlszéléről indulva. 87' Sipos szabadrúgás száll be a 16-os bal oldaláról, a kipattanó labdát Imre teszi vissza, de leszedi Szűcs kapus. 85' Lankadatlanul rohamoz az FK, küzdenek az egyenlítésért a diszkoszvetősök. Algyői időhúzó csere: Gonda Attila Daróczi helyére. 82' Egy keresztbe adott labdát Takács Roland jobb oldalról a rövidre szúr, olyan erővel hogy a kapufa és a kapus között becsorog - ám a partjelző nem jelzi a gólt, és ki is vágják hamar. Kérdéses benn volt-e, a közvetítőállásból nézve úgy tűnt. 80' Szalai helyett Gonda Miklós benn. 79' Bogdán a 16-os sarkáról teszi tovább a labdát, Hadár beleszúr még a kapus előtt, kapufáról bemegy, de már lest fúj a spori. 78' 30 méterről Daróczi emelint kapura, de már belefúj a spori, és kifelé jelez. 76' Takács Roland csúszik be hátulról Holecskának a félpályán, ez már lap. 74' Makai nagy küzdelemben egy hazai védővel, majd felvágja az FK-st. Eldobja a labdát, de nem kap lapot. 72' Barta vágja fel Hegedűst a félpályán, sárga. 69' Barta remek ütemben becsúszva blokkolja Hegedűs lövését a saját 16-osán, majd lennmarad. 68' Újabb FK szöglet után öklöz Szűcs Marcell. 66' Kimondottan üde színfoltja a mérkőzésnek, hogy rendületlenül nyom, támad az FK az egyenlítő találatért, a második szöglet jöhet egy percen belül. Csuka le, Sipos be a hazaiaknál. Folyamatosan buzdítja kedvenceit a hazai B-közép.64' Patakit váltja Bogdán az Algyőnél. 62' Újabb FK-szöglet, a berobbanó Dóra Tamás sarokkal fordítja rá, de elakad. 60' Gyimesi lágyan beívelt szabadrúgása után a csereként beállt Holecska kontrázhat, de hamar megszerzi a labdát az Algyő. 57' Dóra kerül helyzetbe, sőt, ziccerbe az ötösön, de már lest lenget a partjelző. 55' Pataki esik nagyot a kezdőkörben, ápolni kell. 50' Újabb nagy szabadrúgás, Szűcs röplabdázza ki. 48' Csaknem egyenlít az FK! Óriási szabadrúgás száll át a kapu előtt jobbról, Dóra Tamás emelkedik, a rövidre stukkol, a kapufáról pattan fölé! 47' GÓÓÓL! 0-1! Hadár Attila nekifut, megtorpan, majd a balra vetődő Meszes mozdulatával ellentétes irányba lő félmagasan, 0-1 46' Az FK kezdi a második félidőt. És rögtrön 11-es, Hegedűs elleni szabálytalanságért. SZÜNET!45' Csuka Tamás szépen ad be, lendületből érkezik Lajkó - és méterekkel fölé vágja. 44' Daróczi lendületesen tör előre, de kiszorítja Degovics az alapvonalnál. 42' Hegedűs kerül a földre, 25 méterről jön az algyői szabadrúgás, ha felállt a fal. Balról a hosszú sarok felé száll a lövés, de egy magasra emelkedő hazai bekk kifejeli. 41' Pataki taszajt egyet a labdán, majd a tőle egy méterre álló FK-sba lövi. 40' Dóra Tamás fejel ki kapusa elől egy veszélyes algyői labdát. A Felső Tisza parti futballromantikus alkonyban lassan kigyúlnak a műfüves pálya fényei.37' Pataki labdájára Makai húzódik előre, de lövése messze mellé száll. 36' Lajkó szerel szépen, de Gyurkovics nem tud indulni, kihúzzák a lábát. 35' Gyurkovics buktatja Gyimesit, de ő sem ússza meg aztán, szabadrúgás kifelé félpályáról. 33' Nagyjából már féltucat szögletnél az FK, most kettő volt egymásután, komolyabb veszély nélkül. 32' Imre az előzőhöz hasonló helyzetből ível be ismét, most egy társ fejéről pattan ki. 30' Szalai szalad, Daróczi kíséri, bead, de Gábor sarokkal leveszi. 28' Újabb korner, Meszes tolja egy harmadikra. Az is elszáll keresztbe, majd kirúgás. 27' Algyői szöglet, elpattog mindenki előtt-mögött. 25' Szabadrúgás, Imre tekeri be, fejelni érkezik Forró, fölé. 24' Gólzápor helyett egyelőre szúnyogfelhő van a meccsen. Daróczi gázol le egy hazait, szabadrúgás. Le a kalappal a hazai ultrák előtt, akik megállás nélkül énekelnek, remek hangulatot teremtve a nézőkben is gazdag meccsen.20' Az alkonyi derengésben pontosítunk: az algyőiek szerelése égszínkék-sötétkékmajdnemfekete. Az FK meze is inkább ezüstös fehér. 18' Pataki Sándor szabadrúgása a hazai 16-os jobb sarkáról száll magasan fölé. 16' Az első negyedóra után a papírformának megfelelően nyom az Algyő. 12' Forró öngólveszélyesen fejel haza, majd összegabalyodik a kapusával... Megússza az FK. 8' Egyelőre kiegyenlített mezőnyjáték zajlik a pályán. Árnyalatnyival talán a kék-feketék birtokolják többet a bogyót. 4' FK-szöglet, Koza fejeli ki a vendégek részéről. 1' A kék-fekete-feketébe öltözött Algyő kezd a fehér-fekete-fehér FK ellen, a lemenő nap verőfényénél. 18.55: Sok szeretettel köszöntjük a futballbarátokat a Felső Tiszaparti műfüves pálya partrjáról, pillanatokon belül kezdődik az FK Szeged - Algyő derbi! 19 órakor Bartucz Tamás sporttárs sípjelére indul a derbi és az élő közvetítés.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 24. fordulója előtt az Algyő 51 ponttal vezeti a tabellát, szorosan követi az éllovast 50 ponttal a Kiskundorozsma, a 48 pontos Csanádpalota és a 47 pontos Tápé. Takács Zoltán legénysége tehát nem engedheti meg magának, hogy pontokat veszítsen a hátsó régióban tanyázó gárdákkal szemben. A 24 pontjával tizedik FK 1899 Szeged viszont múlt heti ásotthalmi diadalával bizonyította, hogy immár az élcsapatok sem mehetnek ellenük biztosra. Mindkét fél a három pontért lép pályára.