Labdarúgás: kiütötte az Orosházát a Szeged 2011 + FOTÓK

2013. január 25., péntek

Timm góllal mutatkozott be a Szeged 2011-ben

Kissé nehézkes kezdést követően hátrányból fordított, majd a szünet után magabiztosan nyert az NB II-es rivális Orosháza ellen a Szeged 2011 a péntek délután Algyőn rendezett felkészülési mérkőzésen.

Az NB II Keleti csoportjában rivális Orosháza együttese ellen

Gálhidi György

vezetőedző ezúttal két játékost próbált ki a kék-feketék soraiban: bemutatkozott a már leigazolt

Nenad Dedic

, illetve megmutathatta mit tud a csapattal a héten hírbe hozott szlovák támadó,

Marian Timm

. A szegedi

Major László

vezette, több Tisza-parti származású játékost is felvonultató Orosháza azonban, akárcsak a bajnokságban, most sem megszeppenve lépett pályára az algyői komplexumban, s már a 9. percben vezetéshez jutottak: jobb oldalról a korábban a Tisza Volántól igazolt

Végh Ariel

ívelt be magasan egy 40 méteres szabadrúgást, amelyre a hosszú oldalon

Szabó Norbert

érkezett, és előrevetődve a kapu jobb oldalába fejelt (0-1). A gól után nem sokkal hazai nagy helyzet maradt ki, amikor

Slavisa Stipancevic

hibázott egy nagyobb ziccert hasonló szituációból, ám a beívelt szabadrúgást követően mellé passzolt a kapunak. A 22. percben aztán végül sikerült egyenlítenie a Szegednek, Timm egyből góllal mutatkozott be: balról betörve a tizenhatoson belülre, védője szorításában passzolt a kapus mellett a rövid sarokba, becsapva ezzel a portást, aki a hosszúra mozdult (1-1). Az egyenlítést követően az Orosháza elhibázott két ziccert, miközben a hazaiak egyre magabiztosabbann kezdtek futballozni. Ez a lendület a 29. percben ismét góllá érett! Egy erősen lesgyanús helyzetet követően

Jovánczai Zoltán

a tizenhatos vonalánál a védők közül fordult be, s középről a kapu bal oldalába passzolt (2-1). A fordulás után maradt a szegedi fölény, a 68. percben egy kontratámadás után Timm adott forintos labdát, amelyet végül Jovánczai vágott a felsőlécre. Röviddel később, a 74. percben megszületett a szegedi rohamok eredménye: egy jobb oldalról történő beívelést követően beragadt

Bordás Dániel

kapus, egy lapos passz után kapott labdát pedig

Farkas Zoltán

11 méterről az orosházi kapuba lőtt (3-1). A vendégek egyetlen nagy lehetősége a második játékrészben a 82. percben következett be, ám a jobb oldalról érkező beadást 12 méterről a védőbe bombázták. Ekkorra már mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserék is, a Szeged játéka pedig dominánssá vált. A hazaiak teljesítményére a korona a 86. percben került fel, amikor egy merész kapuskidobást 25 méterre a kaputól

Ulvicki Mihály

csent el az orosházi védőktől, a kapusra vezette a bőrt, majd Bordás lába mellett a kapu bal oldalába passzolt, beállítva a 4-1-es hazai diadalt jelentő végeredményt.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Szeged 2011 - Orosháza FC 4-1 (2-1)

Algyő, műfű. Vezette: Kovács A. (Szűcs D., Bánáti)

Szeged 2011:

Belecan - Farkas M., Petrók, B. Kapic, Dedic - Kéri, Markovic, Stipancevic, Varga B. - Jovánczai, Timm.

Trepák (kapus), Tóth I., Ulvicki, Geiger, Farkas Z.

Gálhidi György.

Orosháza:

Bordás - Szűcs, Milenkovic, Futaki, Szabó N., Ács, Ondrejó, Vígh, Petrovics, Kerepeczki, Bernáth.

Lupsa, Szabó T., Prilenkovic, Juhász N.

Major László.

Timm (22'), Jovánczai (29'), Farkas Z. (74'), Ulvicki (86'), ill. Szabó N. (9'). Gálhidi György:

"Ez a hét volt az egyik legkeményebb időszaka a felkészülésünknek, s ez az első harminc percünkre rá is nyomta a bélyegét. Bosszantó, hogy a felkészülés alatt már a második gólunkat kapjuk pontrúgásból, bizony a védekezésnél meg nem tökéletes a helyezkedésünk. A második félidőre összecsiszolódott a játékunk, s a gólok számával és az előrejártékkal többé-kevésbé elégedett is vagyok. Egyre jobban működnek együtt a csapategységeink, s úgy érzem, hogy az új játékosok is meglelik a helyüket a csapatban. Csiszolni kell még a szélsőjátékon és a helyzetek kidolgozásán is."

Major László:

"Nagyon jó pályán, szeles, kellemetlen időben voltak jó megmozdulásaink, és sokkal több rossz."