Fellobbant a negyedik gyertya lángja is a Marson + FOTÓK


A karácsonyra való lelki felkészülés négy vasárnapot felölelő időszaka, az advent december 23-án zárul. A Mars téri piacon a nagycsarnok előtt felállított koszorún meggyújtották a negyedik gyertyát, ami a szeretetet jelképezi.
Hagyományteremtő szándékkal állítottak adventi koszorút a Mars téri piacon a nagycsarnok előtt, amit advent első vasárnapján Kondé Lajos, a dóm plébánosa áldott meg. Ezúttal is több tucat érdeklődő gyűlt össze a nagycsarnok előtt, ahol a negyedik, lila színű gyertyát gyújtotta meg Sípos Ete Zoltán, a Szeged-újszegedi Református Egyházközség lelkipásztora és Póda Jenő gazdasági tanácsnok. Az adventi koszorún mind a négy gyertya egyszerre ég ezen a napon a hagyományok szerint, így a hitet, a reményt, az örömöt és a szeretetet jelképező gyertya fényében gyönyörködhettek a jelenlévők. A negyedik gyertya Keresztelő Szent Jánosé, aki utat készített Jézusnak az emberek szívében – így ez a szeretet gyertyája. Az ünnepélyes gyertyagyújtáson részt vett Boda Domokos, Szeged díszpolgára és Fekete Albertné, Szegedi Mozgássérültek Alternatív Egyesületének elnöke is.