Labdarúgás: a hajrában mentett pontot a Szeged 2011 + FOTÓK

2012. november 17., szombat

Nem túl magas színvonalú, indulatoktól sem mentes, paprikás mérkőzésen a hajrában mentett pontot az Orosháza ellen a Szeged 2011 szombat délután.

A vendégek kezdtek aktívabban, s hamar meg is szerezték a vezetést a korábban Szegedről Orosházára igazolt

Bernát Péter

találatával. A Békés megyeiek védelme fegyelmezetten zárt össze a hazai próbálkozásokkal szemben, ugyanakkor a szegedi hátsó alakzat többször is sebezhetőnek bizonyult, többször is

Bekim Kapic

megmozdulásain múlott, hogy nem kerültek gólhelyzetbe a vendégek, jóllehet a belső védő maga is teremtett hasonló szituációkat saját kapuja előtt, amikor többször nm értették meg egymást

Trepák Attila

kapussal. A szünetig nem változott a játék képe, az Orosháza tartottta a labdát és az eredményt. Fordulás után a

Daniel Gomezt

beállító

Lóczi István

úgy tűnt, jót húzott, a kolumbiai támadó egy-két megmozdulása biztatónak tűnt a játékrész elején, majd ő is beleszürkült a mezőnybe. A játékrész derekán

Petrók

előtt már egyértelműen hatalmas egyenlítési lehetőség alakult ki, ám

Molnár F. Tamás

kapus bravúrral mentett. A hajrára egyre nagyobb nyomást kifejtő Szeged végül egy gyors akcióból tudott egyenlíteni, s bár a végén sem lankadt a lendület, fordítani már nem sikerült, ráadásul az utolsó percekben

Lisztes Krisztián

sérülést okozó megmozdulása - amelyért ki is állították a csapatkapitányt - nyomán

Ondrejó

ápolása a ráadás percekbe nyúlt, s végül az érdemi játék nélkül lepergett két perc végén a játékvezető véget vetett a találkozónak. A döntetlenért járó egy pont csak akkor ér valamennyit is a Szeged 2011-nek, ha sikerül az utolsó őszi fordulóban Debrecenben bravúrt elérni, s legyőzni a hajdúságiak második alakulatát.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 14. forduló:

Szeged 2011 - Orosháza FC 1-1 (0-1)

Szeged, SZVSE-stadion, 600 néző. Vezette: Botló (Becséri, Iványi)

Szeged 2011:

Trepák – Borbély (Laczkó 78'), Petrók, B. Kapic, Radnai – Ulvicki, Farkas Z. (Geiger 59'), Kis, Lisztes – Varga B. (Gomez 46'), Kéri.

Megbízott edző:

Lóczi István.

Orosháza:

Molnár F. T. – Varga R., Futaki, Ondrejó (Szabó A. 92'), Tóth D. (Szabó T. 85'), Kerepeczki, Ács, Végh (Juhász N. 83'), Milenkovic, Szabó N., Bernát.

Major László.

Geiger (86'), ill. Bernát (13').

Varga B. (26'), Kis R. (35'), Lisztes (90'), ill. Tóth D. (22'), Végh (62'), Kerepeczki (68'), Varga R. (79').

Piros lap:

Lisztes (90'). Lóczi István:

"Az első félidőben óriási taktikai fegyelmezetlenségeink voltak, semmit nem valósítottunk meg abból, amit megbeszéltünk előtte - ezt egy olyan rutinos csapat, mint az Orosháza, ki is használta. Az a játékos, Bernát Péter, akire külön felkészültünk, külön rá hegyeztük ki a védekezést, mindjárt a meccs elején gólt tudott szerezni, ez rá is nyomta bélyegét a meccsre. Az Orosháza innentől azt játszotta, amit kellett, tartotta a labdát, sok apró szabálytalansággal tördelték a játékot. Ezt már nagyon nehezen tudtuk kezelni a második félidőben. A végén sikerült pontot mentenünk, de ez a döntetlen igazából csak az Orosházának jó."

Major László:

"A mérkőzés előtt elégedett lettem volna az egy ponttal. Természetesen utólag már nem annyira, amikor az ember a végén kapja a gólt, akkor már keserűbb a szájíz. Megérdemelten vittünk el egy pontot, a Szeged nem tudott hármat szerezni, így nem jöttek ránk. Remélem, az utolsó meccsünkön győzni tudunk, és akkor megvan az a 25 pont, amit terveztünk."

92' Ápolás után Ondrejót kell lehozni, Szabó Attila váltja. Ondrejó nem nagyon van magánál. Aztán azonnal lefújja a spori a meccset. 90' PIROS LAP! Lisztes vágja fel Ondrejót a félpályán, villan a második sárga és a piros is. Csaknem elszabadulnak az indulatok a pályán. 87' Lisztes kap sárgát, miközben nyom a Szeged. 86' GÓÓÓL!!! 1-1! Kis Róbert a félpályáról emel előre, Geiger fut be rá, rosszul jön ki Molnár, átfejeli, egyenlít a Szeged 1-1! 85' Szabó Tamás jön a vendégeknél, de senki nem akar lejön. Látványosan lassan sétál le Tóth Dániel. 83' Juhász Norbert érkezik Végh Ariel helyett. 81' Tóth Dániel 28-ról futtából két védő között lő, Trepák áll bele, fogja is. 80' Gomez elől kanalazza el a labdát Futaki a 16-oson belül. 79' Varga Róbert is kap egy sárgát. 78' Borbély helyett jön Laczkó. Ulvickit Kerepecki löki ki a falból, még mindig nem jöhet a szabadrúgás. Elakad a falban, a ba oldalról Kis Róbert lő, mindenki gólt kiált, oldalháló. 77' Petrók esik el a darálóban középen, szabadrúgás 18-ról. 76' Laczkó készülődik beállni. Nyom a Szeged, Szabó Norbert rombol. 73' Aztán hazai akció bontakozik ki, de lövés helyett csak tologatják a mieink a labdát, végül az orosháziak kihozzák. Bernát marad lenn a félpályán, majd ápolják, aztán kényelmesen lesétál. Most nem kap tapsot... 72' Szabó Norbert emeli rá messziről, 26 méterről, Trepák húzódik hátra, ugrana hogy lehúzza, de felsőléc! És Bernáthoz pattan, de jól vetődik ki a kapus. 68' Tóth Dániel elől egy indítást Trepák markol fel. Félpályán Kerepeczki szabálytalan, ez is lap. 67' Az egyik partjelző jelzésére a bíró az orvost kiküldi a pályáról.... 65' Petrók közelről teszi fel a ficakba az előreemelt lasztit, Molnár hihetetlen bravúrral szedi ki a gólba tartó labdát! A szöglet veszélytelen. 64' Varga Róbert a földön, egyre jobban vagdalkoznak a felek. 62' Végh Ariel szabadrúgását Geiger fejeli ki, majd megy a labdájára, indulna is, de Végh felrúgja, sárga. 60' Az elmúlt percekben leginkább a bírói döntések borzolják a lelátói kedélyeket. Nincs hazai pálya az biztos. Végh ismét a földön. 59' Geiger érkezik nagy taps közepette Farkas Zoltán helyett. 56' Kis suhint 17 méterről laposan, Molnáré. 55' Végh élesen 40 méterről lövi a szabadrúgást, beleteszi a fejét egy társ, messze fölé. 52' Gomez iramodik meg ígéretes helyzetben a jobb oldalon, Végh tamponnal az orrában rúgja fel, nem kap lapot ő sem, ez is ért volna. Kis suhint kapura aztán 24 méterről, Molnár öleli magához a lasztit, taps a lelátóról. 50' Szabó Norbert ismét tarol, megint nincs lap. Farkas tekeri középre a szabadot 25-ről jobbról, nincs érkező ember, Molnáré. Véghet ápolják a partvonal mellett, vérzik az orra. 49' Gomezzel aktívabban kezd a Szeged. Szabó Norbert rúgja fel Kérit a félpályán, lapot érne, de nem ad a spori. Farkas szabadrúgását a 16-oson belül vágják ki a vendégek. 46' Gomez érkezik Varga Bence helyett. Az Orosháza kezdi a második játékrészt. SZÜNET!45' Botló sporttárs véget vet az első félidőnek. 42' Végh ad egy kis csomagot Ulvickinek, kifelé jöhet a Szeged, lap nincs. 40' Milenkovic rántja le Varga Bencét. Petrók íveli be a szabadrúgást középre 30 méterről, Kapic emelkedik, épp csak fölé stukkol! 38' Kapic viszi most földre Véghet. A fürge pró termetű támadó sok borsot tör a hazaiak orra alá a jobb szélen. 36' Végh szabadrúgását Futaki csúsztatja meg, de elhárul a veszély. 35' Kis Róbert tarolja le Véghet, sárga ez is. Aztán az ex-Volános nekimenne a vétkesnek, de Botló sporttárs visszafogja. 33' Bekim Kapic egy kigurított labda után erősen fájlalja a lábát. Ha lesérülne a védelem legaktívabb embere válna ki a Szegedből... 31' Kerepeczki ment szögletre Radnai elől. A sarokrúgást kivágják. 29' Végh 35 méterről most szabadrúgást ereszt el, Borbély fejeli ki. Most már egyértelmű fölényben játszik a Békés megyei gárda. 26' Végh Ariel társai közül pánikszerűen, erősen ad haza 35 méterről, meg is zavarja kapusát, akin túlpörög a labda, s hasonlóan pánikszerűen vágja ki bedobásra. Varga Bence reklamál, sárga. 25' Hamar labdát veszít fenn a Szeged, indítják Bernátot, aki most a 16-os bal sarkáról emel fölé. 23' Egészen beszorítja a vendég csapat a hazaiakat. Mezőnyben kiegyenlített volt az első húsz perc, ám az orosházi helyzetek sokkal veszélyesebbek, többek között a szegedi védelem bizonytalankodásai miatt is. 21' Ismét zavarban Kapic és Trepák, egy vendég támadó is ott van, Kapic ráesik Trepákra, pattog a labda, aztán a felszabadítani készülő védőt rúgja fel Tóth Dániel, sárga lap. 17' Két hazai szöglet gyors egymásutánban, mindkettőt kifejelik a bekkek. 15' Kis Róbert suhint rá 25-ről, Molnár magabiztosan fogja a középre tartó lövést. 13' GÓÓÓL... 0-1. Bernát kezel le remekül egy szép előreemelt labdát a hazai 16-os előtt, továbbtolja, majd 14 méterről az elvetődő Trepák mellett a kapu közepébe gurít, 0-1. Bernát nagy tapsot kap a lelátóról, nem csak a vendégszurkolóktól, mindenkitől. 12' Varga Bence most középen helyezkedik jól egy felívelt labdára, de nem tudja irányítani a fejest, nagyon mellé pattog. 10' Varga Bence szöglete után még egy következik szegedi részről, Bekim Kapicot nyomják el középen. Nem könnyű, nyomták vagy hárman. 8' Végh nagyon rossz szabadrúgás után egy újabbal próbálkozik 30 méterről jobbról, Milenkovic fejel 16-ról, Trepáké. 4' Borbély és Trepák nem érti meg egymást, nyakukon a vendég támadó, majdnem sikerül összehozni egy potyát... 3' Végh Ariel szögletét sután fejeli le egy vendég támadó, Trepáké. 2' Egy beívelődő hazai szabadrúgást Molnár kapus húz le. 1' A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek sárga mezben, fekete nadrágban és ugyanilyen sportszárban játszanak. A Szeged kezdi a meccset. 13.05: Bevonultak a csapatok, a múlt heti ruzsai balesetben elhunyt labdarúgó emlékére gyászszünettel kezd a meccs. 12.55: Megvoltak a bemutatások is. Gyülekeznek a nézők, de úgy tűnik nem döntünk nézőcsúcsot. 12.50: A vendégeknél több szegedi nevelésű játékos is van, nem beszélve Major László vezetőedzőről. A hazaiaknál Trepák kezd a kapuban, elől Varga Bence mellett Kéri Tamás lesz most a kezdő. A vendégeknél Bernát Péter, a hazai ultrák nagy kedvence ugyancsak a kezdőben kapott helyett. 12.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a SZVSE-stadionból, ahol rövidesen összecsap a Szeged 2011 és az Orosháza együttese! Dübörög a zene, melegítenek a csapatok, az időjárás hűvös őszi, verőfényes napősütéssel, elvétve látunk egy-két árva felhőpamacsot az égen. Gyenge szél lengedez a szögletzászlók között. Tehát, focira, szegedi győzelemre fel! Beharangozó írásunk itt olvasható!