Labdarúgás: Bertók mesterhármasával csongrádi siker a Tápé ellen + FOTÓK

2012. november 10., szombat

A hazai gárda lényegében az első félidőben megnyerte a mérkőzést, bár a Tápé a második játékrészben megcélozta az egyenlítést, de Bertók góljai bebiztosították a hazai győzelmet.

Nem semmi, amit a csongrádi

Bertók Gábor

művelt, ma egy mesterhármassal tette biztossá csapata győzelmét, és úgy vezeti a megyei I. osztály góllövőlistáját, hogy 13 forduló leforgása alatt 18 találatot akasztott a hálókba. De nem csak az ő kiváló egyéni teljesítménye miatt nyert a Csongrád a Tápé ellen. Főként az első félidő és a végjáték okán érdemeltek ma 3 pontot Bíróék. Lényegében az első 30 percben eldőlt a meccs, hiszen a meggyőző fölényt sikerült a hazaiaknak gólokká is váltaniuk, ráadásul Brinszkyéknek egyetlen veszélyes gólhelyzetre sem futotta az első 45 percben. Viszont a második játékrészben egyre veszélyesebben játszottak

Paksi Péter

tanítványai, a csongrádiak kissé megnyugodtak, és közel 10 perc alatt feljött a Tápé egygólnyi különbségre úgy, hogy lendületükből akár még több is tellett volna, csakhogy Bertók Gábor újabb két találatával oszlatta szét a vendégreményeket. Összességében elmondható, hogy

Keller Mihály

gárdája meggyőzőbben játszott, mint ellenfele, a helyzetkihasználásból pedig jelesre vizsgázott.

A megyei I. osztály 13. fordulójában:

Csongrád TSE - Tápé ESK 5-2 (3-0).

Csongrád, 200 néző. Vezette: Vörös Gábor (Fülöp József, Czeller Tamás).

Csongrád:

Bíró - Budai, Bodor, Szabó, Bánfi, Szeles (Sarusi 54'), Lévai (Tóth 67'), Deli, Sándor (Bálint 79'), Kovács (Somodi 54'), Bertók. Edző: Keller Mihály.

Tápé:

Erdei - Cseh (Kecskés 48'), Hegyesi, Szélpál, Kárász, Pöszmet (Bubori 69'), Németh, Márki, Dlusztus (Péter 46'), Brinszky, K. Tóth. Edző: Paksi Péter.

Gólszerző:

Lévai (5'), Szeles (15'), Bertók (3 - 38', 81', 89'), illetve Brinszky (50'), Bánfi (öngól - 75')

Bodor (76'), Sarusi (87') illetve K. Tóth (30'), Németh (77'), Péter (84') Keller Mihály:

"Három részre lehet osztani a mérkőzést - az első harminc percben nagy mezőnyfölény, kiváló helyzetkihasználás, a második harmincban inkább egy vérnyomásunkat növelő produkció jellemezte a derbit. Az utolsó harmadban biztossá tettük győzelmünket."

Paksi Péter:

"Az utóbbi időben az a tendencia ütötte fel a fejét, hogy ha a Tápé nyer, az biztosan bírói segédlettel történik... Most azonban nem tudom, hogy mit nyilatkozzak a vereségünk után ebben a helyzetben. A partjelző tisztességgel lerendezte a munkánkat. A játékunkkal kapcsolatban pedig azt kell mondjam: az első félidőben kishitű és pontatlan labdakezelés jellemezte a meccset, a második felvonásban 3-2-nél két tiszta ziccerünk volt, ezekkel azonban nem tudtunk élni, így a vereség törvényszerűen érkezett."

90' Vége a mérkőzésnek! 89' GÓÓÓL! Bertók kapott kiugratást harminc méterről, középről. A védővonal mögé kerülve egyedül vitte a labdát Erdeire. Egy testcsel után elfektette a kapust és balra elvitte a labdát, majd 11 méterről az üres kapuba passzolt. 5-2 87' SÁRGA LAP Egy felrúgás miatt Sarusi is besárgult. 84' SÁRGA LAP A vendégeknél Péter kapott szövegelésért sárgát. 81' GÓÓÓL! A csereember, Bálint bal oldali beadása találta üresen Bertókot középen öt méterre a kaputól, aki magasra felugorva bólintott és nem hibázott. 4-2 79' A hazaiaknál Bálint érkezik, Sándor jön le. 77' SÁRGA LAP Újabb lap, most a másik oldalon: Németh kapott lerántásért figyelmeztetést. 76' SÁRGA LAP a hazaiaknál Bodor kapott sárgát. 75' GÓÓÓL! K. Tóth tört be bal oldalon a tizenhatoson belülre, a kapu elé ívesen belőtt labdájára futva négy méterről Bánfi akart felszabadítani, de a léc alá vágta a labdát - öngól. 70' Brinszky bal oldali szögletét Bíró kapus öklözte ki. A labdát a tizenhatos vonalánál bal oldalon, kapásból Péter lőtte kapura, de a csongrádi kapus a helyén volt, és vetődve védett a rövid saroknál. 69' Pöszmet jött le, Bubori váltotta. 67' A hazaiaknál Tóth állt be Lévai helyére. Helyzet és izgalmakra okot adó támadás továbbra sincsen, főként középpályán csordogál a labda. A kapusoknak jelenleg semmi dolguk sincsen. Körülbelül azonos arányban birtokolja a labdát a két csapat. 59' A Tápé próbál meg kezdeményezni, bár helyzeteket nem dolgoz ki, de főként ő birtokolja a labdát. A hazai gárda egy kontraakcióval tudott elfutni, de az is veszélytelennek bizonyult a kapura. Igazán nagy tűz és parázshangulat egyáltalán nincsen, egy nyugodt légkörű találkozót vívnak a felek. 54' A hazaiak kettős cserét hajtanak végre: Somodi és Sarusi áll be Kovács és Szeles helyére. 50' GÓÓÓL! Cseh jobb oldali bejátszásából Brinszky indulhatott a tizenhatoson belül a kapu felé. Átvétel után öt méterről a rövid oldalba lőtte a labdát. 3-1 48' Újabb csere a Tápénál: Kecskés állt be, Cseh jön le. A hazaiaknak volt egy 25 méteres átlövése Deli részéről, ami jó egy méterrel fölé szállt. A másik térfélen bal oldalról Péter tört volna be a tizenhatoson belülre, de hosszú szöktetését Bíró kapus felszedte. 46' Folytatódik a mérkőzés - a vendég gárda cserélt a félidőben, Péter Sándor állt be Dlusztus helyére. SZÜNET45' Vége az első félidőnek! Az eredményhez mérten egész idő alatt fölényben játszott a hazai gárda, a Tápénak nem sikerült veszélyes gólhelyzetet kialakítani. 38' GÓÓÓL! Egy előrevágott labdából a védőjével versenyt futva Bertók került ki győztesen. Húsz méterre a kaputól már egyedül állt a kapussal szemben középen, hosszabban szöktette magát a tizenhatosnál, amire a kapus kivetődött, de elcsúszott és nem érte el a bogyót. A csatár öt méterről, bal oldalról az üres kapuba passzolt. 3-0 30' SÁRGA LAP K. Tóth kapott sárgát. 29' Megrúgta első szögletét a Tápé, Dlusztus jobb oldali sarokrúgása kirúgással végződött. 25' Huszonöt méteres szabadrúgását Brinszky tekerte el a bal összekötő helyéről a sorfal mellett, de Bíró lehajolva, előredőlve mellre vette a labdát. 24' A Tápé első kapura veszélyesebb támadásának a végén egy átlövést eresztett meg Németh 28 méterről, de másfél méterrel a Csongrádi kapu bal széle mellett repült el a játékszer. 22' Lévai tekert be jobb oldalról 35 méterről egy szabadrúgást középre, amit Bertók tudott megpasszolni tíz méterre a kaputól, épp Erdei kezébe. 15' GÓÓÓL! A bal összekötő helyéről 25 méterre a kaputól Sándor élesen tekert be a kapu előterébe, az érkező Szeles öt méterről az üres kapuba passzolt. Negyed óra alatt ez volt a második találata, kettővel megy a Csongrád! 13' Továbbra is hazai fölény a pályán, a Tápé még nem tud kijönni saját térfeléről. A Csongrád leginkább a széleken próbálja megbontani a védelmet, legutóbb egy jobboldali szabadrúgás suhant el veszélyesen keresztbe, öt méterre a kaputól. 8' A bal oldali szögletet Deli fejelte meg középről berobbanva, hat méterről. A félmagas labdát Erdei bravúrral tolta ki a kapu bal oldalából. 5' GÓÓÓL! A bal összekötő helyén Lévai vitte fel a labdát, és 30 méterről gondolt egyet és kapura lőtt. A kissé furfangosan tekeredő labda a kapust is meglepte, végül a bal felső ficakban kötött ki. 3' A jobb oldalon Bertók tudott bekerülni a tizenhatoson belülre. Az alapvonal mellől labda alá pöckölve a rövid kapufa felé emelt, Deli a kaput megelőzve ugrott ki a labdára, de az alapvonalon túlra tudta csak pöckölni. 1' Indul a mérkőzés, a Tápénál a labda! 13.25 Üdvözöljük olvasóinkat! Késő őszi, 6-7 fokos hőmérsékletű, borult idő fogadta a játékosokat. A hazai gárda piros mezben és nadrágban játszik majd oldalt fehér csíkkal és fekete sportszárban, a Tápé pedig világoskék és fehér összeállítást választott.

Vérbeli rangadót, igazi hatpontos mérkőzést játszanak szombaton Csongrádon, melyről mi sem hiányozhatunk! Két olyan együttes méri össze tudását, melynek célja, hogy az ősz végére megközelítse, sőt, akár utol is érje a hajrában rangadók sorát vívó éllovas négyest. A 2010-es bajnok Csongrád csapata 24 pontjával jelenleg ötödik, míg a Tápé 22 pontjával a hatodik a tabellán, ám nincsenek beláthatatlan távolságban a dobogós helyek! A 29 pontos Algyőt a 28 pontos Ásotthalom és Kiskundorozsma (igaz, utóbbi egy meccsel kevesebbet játszott), illetve a 27 ponttal álló Sándorfalva követi. Amelyik együttes tehát megszerzi a győzelmet a szombati összecsapáson, még joggal reménykedhet az igazán szép őszi zárásban. Ami a hazaiakat illeti, legutóbb szeptember 30-án Kiskundorozsmán szenvedtek vereséget - azt a találkozójukat is élőben közvetítettük –, majd négy diadallal erősítették meg pozíciójukat az élmezőnyben, egy hete viszont picikét botlottak. A HFC II. vendégeként Vásárhelyen elért 4-4-es döntetlen alapvetően csalódás, ha viszont azt tekintjük, hogy a vendégek háromszor is kétgólos hátrányban voltak, s az legvégén egyenlítettek ki, összességében talán nem is voltak olyan szomorúak. Az viszont biztos, hogy Keller Mihály tanítványai - akik otthon eddig mind az öt fellépésük során győztesen hagyták el a játékteret - most is meg akarják őrizni százszázalékos hazai mérlegüket, hogy leszakítsák az üldöző(ke)t. A Tápénak rendkívül nehéz sorozata volt az ősz közepén, s nem is jött ki a legjobban a rangadókból, hiszen bár az Algyő ellen odahaza 0-2-ről mentett pontot, kikapott Ásotthalmon, Sándorfalván, valamint legutóbb október 14-én Kiskundorozsmán is. Azóta viszont három mérkőzést is behúzott Paksi Péter legénysége, mely szintén azért lép ma pályára, hogy folytassa remek sorozatát, s sikerével meg is előzze riválisát. Két szimpatikus, szervezett, látványos futballt játszó alakulat méri össze tudását, s külön kiemelendő, hogy mindkét oldalon akadnak igazi mesterlövészek is! Olyannyira igaz ez az állítás, hogy a csongrádi Bertók Gábor 15 találatával jelenleg vezeti is a góllövőlistát a 14 gólos Hadár Attila (Algyő), Dan-Stefan Piue (Csanádpalota) és a 13 találatnál járó Szél Róbert (Kistelek) előtt - őket pedig a 10 gólos tápéi támadó, K. Tóth Gyula követi. Bertók, a hazaiak kitűnősége - aki nemrégiben ünnepelte 26. születésnapját - évek óta meghatározó csatára csapatának és a megye élvonalának. Az idei kiírásban különösen nagyszerű formában futballozik, futószalagon gyártja a gólokat, már nem kevesebb, mint öt(!) alkalommal tudott duplázni is, a múltkor éppen Vásárhelyen köszönt be kétszer. Nem kevésbé veszélyes játékos a vendégek 31 esztendős gólvágója sem! K. Tóth Gyula ugyanúgy a megyei I. osztályban villog hosszú idő óta, az utóbbi szezonok során Sándorfalván, majd Mórahalmon bizonyított, mielőtt nyáron Tápéra szerződött. Ő is jegyez már két duplát, valamint egy triplát is jelen bajnokságban, igaz, október 20-a óta nem talált az ellenfelek hálójába. Végezetül egy kis múltidéző: a 2011/12-es szezonban először Csongrádon találkoztak, ahol 5-1-es hazai siker született, Bertók Gábor (2), Nagy Ádám (2) és a kapitány, Lévai Mihály góljaira Bakai Péter válaszolt. Tavasszal Tápén viszont 3-1-gyel visszavágtak Brinszky Adriánék, hiába szerzett Sarusi K. Attila révén vezetést a vendégsereg, Péter Sándor (2) és Tompa Mór öngólja végül azt jelentette, hogy pont nélkül maradtak a Keller-fiúk.