Labdarúgás: Hatvani duplájával rangadót nyert az Ásotthalom + FOTÓK

2012. november 4., vasárnap

Kilenc győzelem után megszakadt a Sándorfalva nagy sorozata. Az Ásotthalom algyői vereségét követően újítani tudott, s megnyerte a tavalyi ezüstérmes elleni csúcsderbit.

Igazi rangadónak indult a meccs, s bár játékban nem, de küzdelemben mindenképp a várakozásoknak megfelelően alakult a 90 perc. A helyzetekkel azonban adósak maradtak a csapatok. A hazai gárda lényegében úgy lőtt két gólt, hogy összesen talán három alkalommal tüzeltek Bajiék kapura. Igaz, erre mondják, hogy kiváló helyzetkihasználás: háromból kettő. De a Sándorfalvának sem volt sokkal több lehetősége. Az első játékrészben nagyjából azonos volt a labdabirtoklás aránya a csapatoknál, a küzdelem pedig harcias, gyakran szabálytalan is. A második félidőben a vendégek közel 30 percet játszottak emberelőnyben, mégsem tudtak gólveszélyes akciókat szállítani, így viszont szinte lehetetlen feladatnak bizonyult az egyenlítés. Maradt tehát az ásotthalmi előny, a két nagyszerű góljáért pedig külön dicséret illeti

Hatvani Józsefet.

A megyei I. osztály 12. fordulójában:

Ásotthalom TE - Sándorfalva SK 2-0 (2-0).

Ásotthalom, 300 néző, vezette: Bartucz Ferenc (Szöllősi Ferenc, Szeles Ádám).

Ásotthalom:

Ábrahám - Patarcic (Szlobodnyik 65'), Vastag B., Kiszner, Németh, Rencsár, Kothencz (Frank 77'), Bogdán, Hatvani, Baji R. (Baji Sz. 83'), Csáki. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Sándorfalva:

Vasas - Bálint D., Grósz, Túri, Fodor, Molnár, Mihalkó M., Bitó R. (Takács 59'), Gémes, Lippai (Major 68'), Drogba (Kanász 46'). Vezetőedző: Tóth János.

Gólszerző:

Hatvani J. (2 - 9', 18')

Kiállítva:

Vastag B. (62') Hevesi Tibor:

"Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, hiszen még tíz emberrel is tudtuk uralni a játékot. Egy Hatvanival voltunk ma jobbak."

Tóth János:

"Határozatlanok voltunk."

Hatvani József két jól eltalált lövésével 2-0-ra nyerte a 12. forduló rangadóját az Ásotthalom a Sándorfalva ellen. Az élen így jelenleg a 29 pontos Algyő áll a 28 pontos Ásotthalom és Kiskundorozsma (utóbbi egy meccsel kevesebbet játszott) és a 27 pontot gyűjtött Sándorfalva előtt.91. perc: Egy perc hosszabbítást követően véget ért az összecsapást. 87. perc: Takács Renátó 22 méterről ballal Ábrahám kezébe csavart egy szabadrúgást. A frissen beállt Baji Szabolcs pedig gyorsan besárgult... 83. perc: Baji Renátó helyére testvére, Baji Szabolcs állt. Ezután Takács Renátó távoli, 30 méteres próbálkozását figyelhettük, Ábrahám féltérdre ereszkedve hárított. Majd kontráztak a hazaiak, Hatvani egy kiugratással indult, középről az üresen felfutó Frank Attila elé passzolt, aki 16 méterről jobb belsővel nem sokkal tekert mellé. 80. perc: A Baji Renátót elsodró Grósz Márk kapott sárga lapot. A 30 méterről betekert Csáki-szabadrúgást 7 méterről, jobbról Szlobodnyik fejelte meg, nem sokkal ment mellé a kísérlet. 77. perc: Az Ásotthalomban Kothencz Levente helyére Frank Attila érkezett, hogy erősítse a középpályássort. Az emberelőnyben, de kétgólos hátrányban futballozó Sándorfalva beszorította a hazaiakat, de nem találja a zárt és masszív védekezés ellenszerét, nincs igazán komoly ziccere. 72. perc: Sándorfalvi rohamok jellemzik az utóbbi perceket. Egy bal oldali bejátszás után Fodor került ziccerbe, lövését Ábrahám védte, de közben már lest jelzett az asszisztens. Utána ismét Fodor jeleskedett, jobbról adott be, Major éppen lemaradt középen, a hosszún pedig Gémes csak becsúszva tudta megjátszani a bogyót, mely a kapu fölött szállt el végül. 68. perc: Kiszner Antal 28 méteres lökete fél méterrel ment el a bal felső fölött. Utána újabb sándorfalvi csere: Lippai helyére Major László, egy újabb támadó érkezett. 65. perc: Gémes a balösszekötő helyéről, 28 méterről tüzelt, életerős lövése a bal kapufa mellett suhant el, Ábrahám vetődve kísérte. Ezt követően hazai csere: Szlobodnyik Gábor váltotta Patarcicot, azaz az Ásotthalom immár a biztonságot tartja szem előtt. 62. perc: KIÁLLÍTÁS!Vastag Balázs lerántással akadályozott meg egy sándorfalvi elfutást a szélen, szűk öt perc alatt megkapta második sárgáját, ami már pirosat ért. Tíz emberrel az Ásotthalom, felcsillant a remény a látogatók előtt. 61. perc: A szabadrúgást felívelték, Kiszner Antal tudott fejelni, Vasas a bal alsóból szedte ki a lasztit. 60. perc: Bálint Dániel is elkövetett egy csúnya szabálytalanságot a félpályánál, ő is megkapta érte a megérdemelt sárga lapot. 59. perc: Itt a második sándorfalvi csere: Takács Renátó érkezett Bitó Róbert helyére. Tóth János igyekszik frissíteni a támadó szekciót, mert úgy tűnik, kilenc győzelmet követően megszakadhat csapata nagyszerű sorozata. 58. perc: Sok a szabálytalanság ismét, főként a Sándorfalva térfelére összpontosul most a játék. Vasas kapusnak ismét egy beívelést kellett lehúznia. Majd Vastag Balázs is besárgult Túri elgázolásáért. 52. perc: Németh Péter kétszer is megdolgoztatta Vasas Gábor kapust. Előbb kellemetlen, 28 méteres, középről elvégzett szabadrúgása lecsapódva pattant a portás előtt, aki letérdelve védett, majd balról nagy bedobása szállt az ötösön belülre, ahol a hálóőrnek a támadókat megelőzve kellett elcsípnie a bogyót. 49. perc: Jobbról végezhetett el szabadrúgást az Ásotthalom, a vendégek védelme szögletre mentett. A sarokrúgást pedig bedobásra csúsztatták tovább. 46. perc: A kétgólos hátrányban lévő vendégek kezdték a második félidőt. A szünetben Drogbát Kanász N. László váltotta náluk. SZÜNET!45. perc: Vége az első játékrésznek. Viszonylag kiegyenlített első felvonást láthattunk, kevés helyzettel, de két szép lövéssel kétgólos előnyre tett szert az Ásotthalom. 43. perc: Továbbra is nagyrészt a hazai térfélen folyik a játék. Mihalkó jobbról, 25 méterről lőtt mellé mintegy két méterrel, majd Gémes Bence tört a védelem mögé, élesen lőtt befelé jobbról, labdáját a rövidnél csípte el a vetődő Ábrahám. 38. perc: Ígéretes átlövést küldött a kapura Patarcic 28 méterről, a bal felső fölött fél méterrel szállt el a bogyó. Hosszú idő után próbálkoztak újra az ásotthalmiak. 34. perc: Mihalkó Máté balról indította Fodort, Ábrahámnak a tizenhatos sarkáig kifutva becsúszva kellett tisztáznia a szélső elől. Ezt követően oldalsó szabadrúgást Bálint Dániel 11 méterről belsőzött kapura, Ábrahám előrevetődve biztosan hárított. Jön előre, jön előre a vendégcsapat, de nem tudja feltörni a hazai reteszt. 31. perc: A Sándorfalva támadójátéka felélénkült, főleg a jobb szárnyuk aktív most, Fodor Balázs próbálta feltörni a hazai védelmet. Két beadása is jól tekeredett középre, az egyiket követően Severin Drogbához került a labda, átlövésébe viszont beleléptek. 26. perc: A sándorfalvi Gémes Bence jobb oldali szögletét követően Lippai Dániel 6 méterről lőtt fölé a levegőben felugorva, emberétől szorongatva. 24. perc: Érdekes a játék képe, mert gyakorlatilag nincs helyzet, de már két gólt is szerzett az Ásotthalom. Az imént Mihalkó Máté 26 méterről végezhetett el szabadrúgás, sem erős, sem helyezett löketét ölre vette Ábrahám. A küzdelem a pálya közepén folyik, egyenlőre erők feszülnek egymásnak. 19. perc: Tóth János sándorfalvi edzőt intette nyugalomra a játékvezetői hármas. A szakember azért reklamált, mert Patarcic kemény belépője nem ért sárgát, csak figyelmeztetést. Igencsak paprikás a hangulat. A vendégeknek újítaniuk kell, ha vissza akarnak jönni a meccsbe. 18. perc: GÓÓÓL 2-0! Severin Drogba rossz ütemű becsúszásért megkapta a meccs első sárgáját, Bogdánba szállt bele. Utána itt az újabb gól. Hatvani József vezette a labdát, majd 28 méterről szitáló bombát eresztett el, a labda a jobb felsőbe csapódott a meglepett Vasas mellett. Ha egy üzlet beindul! 15. perc: Helyzet nélkül csordogálnak a percek a vezető gól óta. A vendégek két szögletet is elvégezhettek, az egyiket Ábrahám Tamásnak kellett továbböklöznie. Kollégája, Vasas Gábor egy hosszú indítás után felpattanó labdát vett mellre ismét Patarcic elől. Továbbra is feltűnően sok a fault, nem hagyják egymást kibontakozni a felek. 9. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezet is a hazai gárda! Csáki Róbert a jobbösszekötő helyéről jobbal, 27 méterről félmagasan ívelt középre, a védők nem tudtak felszabadítani, a lecsorgó labdát a balról érkező Hatvani József laposan, nagy erővel küldte a jobb alsóba 15 méterről. A 22 esztendős, korábban Kiszomborról megszerzett apró termetű, szélsebes támadónak ez volt a harmadik találata ebben a bajnokságban. 8. perc: Komoly összecsapások tarkítják a meccset, rendesen faragják egymást a srácok. Most éppen Bálint Dániel rúgott fel egy ásotthalmit, következhet a szabadrúgás. 4. perc: Puhatolózás az elején, még nem forogtak veszélyben a kapuk. Vasas Gábor sándorfalvi portásnak egy mélységi indítást kellett fognia kivetődve a tizenegyesponton Patarcic elől. 1. perc: Kellemes időjárási körülmények között kezdődött meg a találkozó. A meccs előtt Török András nemrégiben elhunyt édesapjára emlékeztünk egyperces néma gyászszünettel. A hazaiak hozták játékba a labdát, Baji Renátó és Patarcic Krisztián révén. 13.15: Köszöntjük olvasóinkat a forduló rangadójáról! Hazai oldalon Török András algyői kiállítása után egymeccses eltiltást kapott, a kapitány Szűcs Krisztián pedig derékfájdalmai miatt hiányzik. A Sándorfalvánál nincs hiányzó, mindenki hadra fogható. Az ásotthalmiak kék mezben, nadrágban, oldalt fekete csíkkal, illetve fekete sportszárban, a vendégek rikító neonsárga szerelésben, oldalt fekete csíkkal játszanak. Az ifimérkőzést 3-1-re a Sándorfalva nyerte, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az U19-es pontvadászatot.

A forduló előtt még az élen állt a Sándorfalva, ám szombaton máris változott a helyzet. Mivel az Algyő 7-1-re kiütötte a Nagymágocsot, míg a Kiskundorozsma 2-1-re verte idegenben az FK 1899 Szegedet, ez a két együttes azonnal előzött is. Az algyőiek jelenleg 29 ponttal vezetnek a 28 pontos dorozsmaiak előtt, őket követik a 27 pontos sándorfalviak, míg az Ásotthalom 25 pontja a negyedik pozícióhoz elegendő. Rendkívüli jelentőségű rangadó előtt állunk tehát, hiszen Baji Renátóék a múlt heti algyői 3-2-es zakót követően nem engedhetnek meg maguknak újabb botlást, ha nem akarnak leszakadni az éllovas hármastól. Amennyiben viszont hazai siker születik, a vendégek három helyet bukhatnak egy hétvége alatt... Tény, ami tény: mindkét csapat a győzelem reményében fog pályára lépni, a döntetlen igazából csak a két fő riválisnak kedvezne. Annak ellenére sincs rossz formában az Ásotthalom, hogy legutóbbi kisiklott, hiszen előtte sorozatban négy mérkőzést húzott be. Persze mi ez a Sándorfalvához képest: Tóth János tanítványai a rajton elszenvedett két vereség után zsinórban kilencszer hagyták el győztesen a játékteret, s nyilván ott folytatnák, ahol múlt héten abbahagyták. Mire mentek egymással az előző szezonban? Ősszel Sándorfalván találkoztak, ahol 2-1-es vendégsiker született, hiszen Pataki Sándor és Vastag Szabolcs első félidőben szerzett góljaira a fordulást követően csak Duba Tamás tudott felelni. Tavasszal viszont visszavágtak Gémes Bencéék, ismét Duba Tamás talált a hálóba a második felvonás során, erre a gólra viszont nem érkezett ásotthalmi válasz, így 0-1 lett a vége. Kérdés, vajon végre jelent-e előnyt a hazai pálya ebben a párosításban.